ديدگاههمه

اين ديوار مرگ است نه سيرك/با شهرداري و شوراي شهر داريون تسويه حساب شخصي نكنيم،آنها نقاط قوت نيز دارند

بينندگان و كاربران سايت داريون نما نويسنده اين سطور را يك انسان بي طرف فرض كنند. شهروندي كه نه تاكنون به شهرداري داريون مراجعه كرده ام و نه حتي شهردار يا ساير كاركنان شهرداري داريون را از نزديك ديده ام.
مساله اي كه من مي خواهم درباره آن بنويسم درباره همين جريان پيش آمده و صدور مجوز (ديوار مرگ) در زمين مسجد حضرت ابوالفضل(ع) داريون است.
همين جا موضع خود را در اين باره مشخص كنم و بگويم كه كار شهرداري داريون براي صدور اين مجوز اشتباه بوده اما آنها قطعا عمدا اين كار را انجام نداده اند.

 تنها اشتباه رخ داده اين بوده كه مجوز برگزاري اين كار در زمين مسجد انجام شده اما انصافا نبايد شهرداري داريون را هم به خاطر اين اشتباه مورد هجمه قرار داد.
تنها اشتباه رخ داده اين بوده كه مجوز برگزاري اين كار در زمين مسجد انجام شده اما انصافا نبايد شهرداري داريون را هم به خاطر اين اشتباه مورد هجمه قرار داد.

به هر حال آنان نيز مسلمان هستند و اگر هم كاري اشتباه انجام داده اند از روي كم اطلاعي از مسايل شرعي بوده است.
نكته اي كه طي مطالب ارايه شده در چند روز اخير برايم جالب بود. استفاده از كلمه “سيرك” بود. حال آن كه آنگونه كه من شنيده ام تنها پاي يك “ميمون” در ميان بوده و نه هيچ حيوان ديگري.
اين ميمون بينوا هم احتمالا قرار بوده به همراه موتورسوار در ديوار مرگ همراه باشد و به ابراز احساسات تماشاگران پاسخ گويد.
پس به نظرم استفاده از كلمه سيرك در اين باره اشتباه است. در سيرك چندين و چند حيوان با حركات نمايشي حضور دارند.
به نظر من تنها اشتباه رخ داده اين بوده كه مجوز برگزاري اين كار در زمين مسجد انجام شده اما انصافا نبايد شهرداري داريون را هم به خاطر اين اشتباه مورد هجمه قرار داد.
البته روي صحبت من به هيچ عنوان با روحانيت معظم نيست كه اعتقاد دارم آنان در اين مورد به وظيفه خود عمل كرده اند.
روي صحبت من با كساني است كه دشمني آنها با شهرداري و شوراي شهر مانند روز بر همه روشن است و مي خواهند به هر وسيله اي شوراي شهر و شهرداري داريون را زير سوال ببرند.
شهرداري و شوراي شهر ايراد دارند نه اينكه ندارند اما به هر حال آنان نقاط مثبت نيز دارند و نبايد تنها نقاط منفي انان را ديد.
اصلا مگر جز معصومين كس ديگري معصوم است؟
بياييم از تسويه حسابهاي شخصي بپرهيزيم و به اين نكته توجه كنيم كه آن دنيا خدايي هست و پل صراطي كه همه ما بايد از آن عبور كنيم.
هر انساني ممكن است خطا و اشتباه كند. خوب است برخي دوستان متوجه باشند..

يك داريوني بي طرف

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

13 دیدگاه

 1. واقعا درست است و این کار شهرداری از روی بی دقتی و سهل انگاری و به دور از هر گونه غرض ورزی بوده است وگرنه کسی با دین و دیانت دشمنی ندارد و استفاده از کلمه دیوار مرگ هم به جای سیرک بهتر است . انشااله که مسولین شهرداری در کارهای بعدی دقت عمل بیشتری به خرج دهند

 2. آخرین باری که یادم می آید دیوار مرگ در داریون اجرای برنامه داشت کنار همین مسجد امام محمد تقی ع که الان منزل آقای عتسکری است بود . هنوز هم اسم یکی از آنها یادم هست که بود یزدان معروف به ” یزدان موتوری”.

 3. سلام علیکم اگر این نظر را شورا یا شهر داری نوشته بود قضیه فرق می کرد اما در پاسخ داریون نما باید گفت : اینجا این داریون نما است که عجولانه قضاوت کرده است و این موضوع را تسویه حساب شخصی محسوب کرده است اتفاقا خدا وکیلی این موضوع اولین بار در نماز جمعه مطرح شد و من شخصا از آن اطلاع نداشتم و از طریق امام جمعه محترم شنیدم . ایشان هم با کسی تسویه حساب شخصی ندارد و خبر آن هم در داریون نما آمده است ، اتفاقا ایشان کلمه سیرک را به کار بردند و از شهرداری گله کردند و همان شب امام جماعت محترم مسجد از شورا هم به عنوان ناظر شهر داری انتقاد کردند و ایشان هم با کسی تسویه حساب شخصی ندارند و قبلا ایشان در موضاعات دیگر از کسان دیگری هم صریح انتقاد کرده بو دند و اتفاقا قرار بوده است علاوه بر دیوار مرگ برنامه سیرک هم اجرا شود و با بلندگو تبلیغات آن هم انجام شده بود .از طرف دیگر اگر شورا یا شهر داری هزاران کار خوب هم کرده باشد باز هم اجازه ندارد کار بد یا خلاف شرع انجام دهد (حتی برای یک بار ) و کسی هم انتقاد نکند و حتی توقع باشد به دلیل آن کار های خوب ،از این کار بد هم طرفداری شود تا دوستی خود را با شهر دار یا شورا ثابت کند . مگر مجوز عبور از پل صراط را شهرداری صادر می کند؟ و بر فرض آنکه کسی با شهرداری پدر کشتگی داشته باشد چرا آنها چنین اشتباه بزرگی را انجام دهند تا بهانه به دست کسی بیفتد؟ آیا این اولین بار بوده است که داد مردم از دست شورا و شهرداری با لا رفته است و این اولین اشتباه بوده است ؟ مگر مردم دهها نامه در اعتراض به پول گاز ننوشتند ؟ آیا مردم در مصلی به شورا و شهر داری اعتراض نکردند ؟ جای بسی تعجب است این اعتراضات مکرر را به فرد یا افرادی خاص نسبت بدهیم . و همه آنها را تسویه حساب شخصی و زیر سوال بردن شهرداری بدانیم به هر حال در این شهر انتقاداتی از شورا و شهر داری وجود دارد که فقط کسانی که در این جا زندگی می کنند از آنها خبر دارند .و البته مردم منطقه داریون از جاهای دیگر هم انتقاد دارند و آنها را با امام جمعه مجترم مطرح می کنند و ایشان هم زبان گویای مردم هستند و آنها را با تدبیر خود شان اعلام می کنند ، مسلما گاهی یک کار آن قدر بد است که داد هم وحتی روحانیت را در می آورد . همانطو ر که کار قبرستان در دوره شورای دوم آنقدر بد بود که همه خدمات آنها را زیر سوال برد . راستی این چه لیوانی است که اندکی آب دارد و مردم باید همیشه آن را پر ببینند ؟

 4. دوست عزيز با نام مستعار ارجي
  مي شود مشخص كنيد داريون نما كجا عجله كرده است؟!
  اصلا مگر اين مطلب را تحريريه داريون نما نوشته كه شما داريون نما را متهم به زود قضاوت كردن مي كنيد؟
  اين مطلب ديدگاه يك شهروند محترم و بيننده سايت داريون نماست درست مانند شما.
  چطور شما انتظار داريد ديدگاه شما مورد استفاده قرار گيرد اما ديدگاه ديگران نه؟!
  ما به عنوان رسانه اي بي طرف وظيفه داريم ديدگاه هاي مختلف را مطرح كنيم. ضمن اينكه اين ديدگاه هم چيز بدي نگفته و حتي از اين كار شهرداري انتقاد هم كرده است و تشخيص تحريريه داريون نما بر انتشار اين مطلب بوده كه تشخيص درستي است.
  دوست عزيز باز هم مي گوييم زود قضاوت نكنيد. عجله نكنيد. عجله كار شيطان است.
  ديدگاه داريون نما همان است كه در آن بابت اين كار از شهرداري انتقاد كرد و از روحانيت معظم و نيروهاي انتظامي و بسيج تقدير كرد.
  اگر اين ديدگاه را نديده ايد باري ديگر سايت را مرور كنيد.

 5. سلام علیکم :پناه می برم به خدا از شر شیطان راند ه شده . البته داریون نما دارای ارج و مقامی والا است اما در این مطلب حتی کسی با نام مستعار هم نیامده است و فقط نام داریون نما نوشته شده است و لذا چنین بر داشت می شود. از طرف دیگر این مطلب به عنوان یک مطلب مستقل آمده است نه در قسمت نظریات . مسلما داریون نما در درج مطالب اختیار تام دارد و حتی براساس مقررات و اصول حاکم می تواند بر خی از نظریات بینده گان خود را تعدیل یا سانسور نماید .

  1. اين مطلب با نام شهروند داريوني منعكس شده است.مانند ساير مطالبي كه با چنين نام هايي و اشخاصي تا كنون منتشر شده است.

 6. با سلام خدمت سایت داریون نما
  اینجانب در تاریخ اول تیرماه91 یک کامنت در رابطه با موضوع فوق گذاشتم “با نام مستعار همدل ج” ولی هرچی فکر میکنم بیشتر به این نتیجه میرسم که جمله دومی کامنت فوق کاملابا نظریات من متفاوت میباشد وخدای ناکرده شاید نصف جملات کامنت سانسور شده است والفاظی باب میل آقایون منتشر شده است.
  البته شایسته است که شما در وحله اول به نظر بازدید کنندگان سایت احترام گذاشته و اصول اولیه وب نگاری را رعایت فرمایید ونظرات گاها انتقادی بازدیدکنندگانی را که قصد توهین به فرد یا افراد وترورشخصیت آنها را ندارند منتشر فرمایید
  باتشکر

  1. با سلام به شما و تشكر از حضورتان اگر مطلبي از ديدگاه ها سانسور شده به جهت رعايت برخي مسايل است كه متاسفانه در داريون حساسيت هاي بي شماري دارد.
   از اينكه در ديدگاه شما سانسور اعمال شد پوزش مي طلبيم.

 7. لطفامسوولين این گود بزرگی که در زمین مسجد قدیمی کندن که باعث اذيت همسایه ها شده رو بیان بر کنند بغل سالن ورزشی (ممنون)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن