دودجهمه

گزارشي کامل از بازی پیشکسوتان شاهین و شهداي دودج/يك حركت زيباي فرهنگي-ورزشي در دودج

گزارش:علي مختاري|

به گزارش داريون نما روزجمعه 24 آبان ماه زمین فوتبال شهید زیخانی میزبان دو نسل از پیشکسوتان زحمتکش دیروز و جوانان فوتبالیست امروز بود.
* زمین خاکی تسطیح و خط کشی شده و با کیفیت که نشان می داد وقت زیادی صرف آماده سازی آن شده بود و توردروازه ها که به رنگهای سبز و سفید و قرمز نماد پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران ،پرچم قرمز رنگ در هر چهار گوشه زمین نظم خاصی به زمین بخشیده بود.


* عکس های شهداء و فوتبالیست هایی که به دیار باقی شتافته بودند،حضورعلی بذرافکن مسوول ورزش جوانان منطقه داریون و چند بازیکن پیشکسوت داریونی مانند روشن قنبري،دهیارروستای دودج و پدران فوتبالیستهای دودجی جلوه خاصی به این مراسم ویژه داده بود.

* ساعت ۱۰صبح تقریبا تمام بازیکنان و مهمانان دعوت شده در زمین فوتبال حضور داشتند و با چای و شیرینی مورد پذیرایی قرار گرفتند.
* مراسم از ساعت ۱۰صبح با تلاوت  آیاتي از قرآن کریم با قرائت فرشید زارعی آغاز شد.
*حاج کمال زارعی یکی مسوولان کمیته برگزاری مراسم و مدیر عامل باشگاه فرهنگی ورزشی شهدای دودج،ضمن عرض خیر مقدم به مهمانان و پیشکسوتان گفت :از آقای علی مختاری که با حرکت فرهنگی و ورزشی و دعوت از پیشکسوتان فوتبال دودج و هادی زارعی ،قاسم زارعی ،کاظم زارعی و علی زارع که مقدمات آماده کردن زمین را بعهده داشتند تشکر و قدردانی می کنم.

* مسعود صف شکن یکی از زحمتکشان فوتبال دودج صحبتهای خود را با چند بیت شعر در مورد روستای دودج آغاز کرد و بیان داشت :این لحظه یکی از باشکوه ترین لحظات زندگی ورزشی ما بوده چون تمامی کسانیکه که در امر ورزش دودج نقش مهمی ایفا کرده اند را در جمع گرم خود می بینیم.
* جمشید زارعی یکی از مداحان اهل بیت با بیان این مطلب که این کار قبل از اینکه یک حركت ورزشی باشد یک حرکت فرهنگی است گفت : امروز جوانان ما در تیررس تهاجم فرهنگی دشمنان قرار دارند و توصیه کرد که مراقب حیله دشمنان اسلام باشیم.


* سید علاءالدین حسینی یکی از بازیکنان پیشکسوت شاهین،با ذکر یک صلوات تلاش های مرحوم نواز رضایی را در امر ورزش دودج ستود وگفت : قبل از هر چیز از آفایان مجید زارعی و علی مختاری بخاطر جمع اوری بازیکنان جوان و مستعد تشکر می کنم.
حسینی افزود:همیشه آرزوی چنین روزبزرگی را داشته ام و بالاخره این روز فرخنده محقق شد و توصیه من به جوان ورزشکار دودجی این است که به ورزش ادامه داده و از این راه منحرف نشوند.


* علی مختاری مسوول کمیته هماهنگی ،هدف از برگزاری این مسابقه ،معرفی بازیکنان قدیمی دودج به نسل جدید و دیدن همدیگر بعد از چند سال دانست و گفت : از کلیه بازیکنانی که دعوت من را بصورت تلفنی پذیرفته و از سراسر کشور و خارج از کشور به دودج آمده اند تشکر و قدردانی می کنم .
مختاری ادامه ادامه:از زمانی که توپ جمع کن بودم ،آرزو داشتم تا روزی در کنار بازیکنان شاهین بازی کنم و با تحقق این آرزوی دیرینه بهترین لحظات عمر ورزشی ام با حضور سبزتان ،بیادماندنی و خاطرها انگیزشد.

* مجید زارعی مربی تیم شهدای دودج به پیشکسوتان و مهمان خیر مقدم گفت و بیان کرد: با تمام توان از حیثیت و ماندگاری فوتبال دودج دفاع می کنیم و این امر با همکاری سایر بازیکنان محقق خواهد شد.

*ساعت ۱۰و۲۰دقیقه بازیکنان شاهین با پیراهن های زرد و شهدای دودج با لباس قرمز همراه با نظم خاصی که چهار نوجوان پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران را پیشاپیش آنها حمل می کردند وارد زمین شدند.
* ترکیب نیمه اول تیم پیشکسوتان شاهین ،کمال زارعی – مسعود صف شکن- مهدی زارعی – چنگیز نجفی – عوض کوچکی – مهراب دریابر- همت زارعی – احمد حیدری – سید علاء الدین حسینی (کاپیتان) رمضان رضایی (سید هدایت موسوی )و سید عسکر حسینی بود.
* ترکیب نیمه اول تیم شهداء مجید زارعی – هادی برنجی – قاسم زارعی – مصطفی زارعی –ابوطالب زراعی – مهدی مختاری – آرش زارعی – اکبر زارعی – فرج امیدوار-رسول ستارزاده و قاسم زارع بود.

گزارش بازي:
سوت آغاز بازی در ساعت ۱۰و۳۰دقیقه با قضاوت علی زارعی دودجی با کمک سعید مختاری و الماس زارعی بصدا درآمد.
**دقیقه۱۰بازی آرش زارعی با یک شوت بسیار زیبا اولین گل بازی و تیمش را به ثمر رساند.
**در دقیقه ۱۵ فرج امیدوار با یک فرار برق آسا دومين گل شهدا را به ثمر رساند.
**در دقیقه ۱۷بازی ضربه سنگین سید علاءالدین حسینی پس از با برخورد تیرک افقی دروازه شهدا به اوت رفت .

**در دقیقه ۲۰اسکندر قجری با فرار از سمت چپ و جا گذاشتن مدافعان تیم شهدا در مصاف تک به تک با ابوطالب زارعی موقعیت عالی این تیم را از دست داد.
**در دقیقه ۲۵توپ ارسالی از جناح چپ را قاسم زارعی با ضربه سر به تور دروازه شاهین را چسباند تا نوید یک بازی پر گل داده شود.
**دقیقه ۳۰ابوطالب زارعی دروازه بان تیم شهدا توپ را بصورت ناقص دفع کرد و اسکندر قجری بازیکن دهه ۵۰تیم شاهین با یک ضربه دقیق و حساب شده اولین گل تیم خود را به ثمر رساند.


**در دقیقه ۴۵بازی درست زمانی که علی زارعی داور این مسابقه قصد داشت سوت پایان بازی را در نیمه اول به صدا در آورد ،فرج امیدوار گل دوم خود و چهارم تیم شهدا را به ثمر رساند تا دو تیم با همین نتیجه به رختکن بروند.
***مسعود صفشکن ، سرمربی تیم پیشکسوتان شاهین دودج برای جبران گلهای خورده در نیمه دوم امین اکبری (دروازه بان) –علی مختاری –مسلم موسوی -علی زارعی –عبدالله زارعی –سید شمس الدین حسینی،سید علاءالدین حسینی،اکبر اکبری ،اصغر اکبری،بهنام امیدوار و نبی امیدوار را به مصاف حریف فرستاد.


**در دقیقه ۴۷علی مختاری مدافع شاهین مرتکب خطا بر روی مهاجم تیم شهدا شد و داور این مسابقه بلافاصله نقطه پنالتی را نشان داد که حسین زارعی بازیکن این تیم با یک ضربه محکم توپ را به دستان امین اکبری کوبید.
**وقتی عقربه های ساعت دقیقه ۵۰ را نشان می داد سید علاءالدین حسینی از روی نقطه پنالتی دروازه تیم حریف را گشود تا اختلاف گل به حداقل برسد.
**در دقیقه ۵۸مدافعان تیم شهدا بر روی سید شمس الدین حسینی مرتکب خطا شدند و علی مختاری با یک ضربه دیدنی توپ را تیرک دروازه حریف کوبید و یک موقعیت مسلم گلزنی از دست رفت.
**مهدی مختاری بعد از دریبل دو بازیکن تیم حریف در دقیقه ۵۹بازی موفق به گلزنی برای تیم خود شد .


**کامبیز بهمنی در دقیقه ۶۰ با شوتی زیبا و از راه دور دروازه امین اکبری را گشود و ششمین گل تیم خود را به ثبت رساند.
**تیم شاهین که با هافبک های باتجربه خود کم کم میانه زمین را در دست گرفته بود در دقایق ۶۲ و۶۹و ۷۲سه موقعیت گلزنی توسط سید شمس الدین حسینی ، بهنام امیدوار و ابوالفتح حسینی از دست داد.
**اصغر اکبری مهاجم شاهین در دقیقه ۷۸بازی با یک استارت سریع در مصاف تک به تک با دروازه بان حریف با یک ضربه بغل پا گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

**در دقیقه ۹۰سرمربی تیم شاهین در یک حرکت جالب و فرهنگی ،آرمان مختاری (۹ساله )داریوش زارعی (۹ساله )محمد زارعی (12 ساله)محمدحسین امیدوار(۱۱ساله )  رابه جای پدران پیشکسوت خود در تیم شاهین وارد زمین کرد و مورد تشویق تماشاگران قرار گرفتند.
این بازی زیبا و پر گل در نهایت ۶بر۳به نفع شهدای دودج به پایان رسید.

**تصويربرداري از اين بازي را جمال زارعي بر عهده داشت.

نوشته های مشابه

7 دیدگاه

 1. سلام جناب …واقعا شاهکار کردی ازت بسیار ممنون واقعا اقایی کردی امیدوارم بتوانم جبران کنم موفق و موید باشی

 2. سلام خسته نباشید من قنبری هستم بسیار کار زیبای بود دعوت ازپیشکسوتان ایکاش مسولاداریون هم درین کونه موارد اموزش میدیدند تا بتوانند کاری یاد بگیرنند اینقدر بهانه نیاورند برای مسول داریون درست نیست که به سخنرانی نرسد امیدوارم اگر مشکلی داراند ونمتواند به امورورزشی داریون رسیدگی بکنند هرچه زودتر بایکی ا.پیشکسوتان دودج که میتواند// تماس بگیرد ظاهرن داریون که کسی را ندارد متاسفانه سالی یک بار جام برگزار میشود اونم چیبگم اخرش باهزار////////تمام میشود امیدوارم زمین چمنه داریون را لیون مسی افتتاح بکند انشالاه بعید نیست اگرچمن شود مسی هم قول مردومردانگی میدهد که بیاید بااین وضع به پسرپسرپسرپسردخترپسر مسی هم نمیرسد فایزقنبری موفق باشید

 3. فکر نکنم به عمر لیونل برسه ولی پسرش تیاگو قول میده به جای باباش بیاد…

 4. سلام نمیدانم ریس تربیت بدنی شهرداریون داریون نما رامیبیند یااینکه وقتشان پرازوقات بکاراست ونمیتوانند ببینند افرین به اینهم ………….ووووووو

 5. با سلام خدمت مدیر محترم سایت داریون نما
  با توجه به گزارش ثانیه به ثانیه بازی پیشکسوتان دودج چرا گزارش بازی دو تیم تربر جعفری در مسابقات فوتسال جام 22 بهمن منطقه داریون روی سایت منتشر نشده است .البته از خبرنگار سایت داریون نما آقای ارج زاده که سوال کردیم گفتند که خبر را ارسال کرده اند و مدیر سایت دلایلی همچون گزارش این چنینی در این سطح از فوتبال منتشر نمیشود و این چنین گزارشاتی از فوتبال در سطح تیم ملی اگر باشد برای درج در سایت های خبری خوب می باشد و بیننده مشتاق به خواندن ان می باشد.ولی به اطلاع شما برسانیم که اگه این گزارش روی سایت منتشر شده بود حداقل فوتبال دوستان تربری مشتاق خواندن ان بودند. هرچند می دانیم شما فرد عادلی هستید و به واقع عدالت را اجرا می کنید ولی دوست داشتیم در این موضوع نیز عدالت را اجرا می کردید.با تشکر

  1. دوست عزیز اگر به آرشیو داریون نما مراجعه کنید خواهید دید که داریون نما اخبار بسیاری از روستای شما منتشر کرده است. خیلی مواقع به عملکرد برگزارکنندگان داریونی اعتراض داشته اید و ما منتشر کرده ایم.
   درباره اخباری که می فرمایید و منتشر نشده باید عرض کنیم که اگر اخبار مشکل نگارشی نداشته باشد در اولویت انتشار قرار می گیرد.
   درباره این خبری هم که فرمودید به آقای ارج زاده گفتیم که خلاصه تر برایمان ارسال کنند تا بتوانیم آن را منتشر کنیم اما این اتفاق روی نداد.
   حقیقتش ما وقت بازنویسی مطالب را نداریم. حق یارتان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن