دفترچه خاطراتهمه

یاد نیکان (قسمت پنجم)مرحوم سید عباس رضایی

یوسف بذرافکن|

یاد مردان نیک همیشه در اذهان مردم باقی است خاصه آن از سادات جلیل قدر باشند ، یکی از مردان نیک روزگار ما مرحوم سید عباس رضایی بود .

سید بزرگواری که عمری را در راه خدمت به دین سپری کرد ، شعر زیبای «ای ولی عصر و امام زمان ای سبب خلقت کون و مکان » که در روز جشن بی نظیر میلاد امام زمان (عج) سالهای قبل از پیروزی انقلاب همه مردم آن را همراه مرحوم رضایی می خواندند هیچگاه فراموش نمی شود .

مردم داریون مسجد جامع داریون را بنام مسجد مرحوم سید عباس می شناسند ، مسجدی که فقط زمین آن باقی مانده است و جایگاه مرحوم سید عباس و شیخ شکر علی جهانی و مومنین بود و روز قیامت به ایمان و اخلاص آنها گواهی خواهند داد .

مرحوم رضایی شوخ طبع و بذله گو و عین حال با ایمان بود، مردم به جد ایشان اعتقاد عجیبی دارند به گونه ای که برخی از مردم برای طلب حاجت بر سر تربت ایشان می روند و برای ایشان طلب مغفرت می کنند . ایشان با مرحوم سید فرج فرهادی ، مرحوم شیخ شکر علی جهانی ، مرحوم کربلایی کرمعلی عابدی و مرحوم علی عبدالله هوشمند رفاقت و حشر و نشر داشت . خداوند ایشان و دوستان با ایمانش را با جد بزرگوارش محشور فرماید .

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. سلام جناب آقای بذرافکن… ممنون از این که روی این حقیر سراپا تقصیر را زمین نینداختید، و از آن سید بزرگوار که خدایش بیامرزد، نیز یاد کردید. هم چنان، منتظر “یاد نیکان” و سایر مطالب مفید و زیبا و دلنشینتان هستیم…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن