گزارشهمه

توضیخاتی ضروری برای کاربران داریون نما

ضمن سلام و عرض ادب خدمت کاربران و مخاطبان همیشگی و صمیمی سایت داریون نما  نکاتی را به سمع و نظر شما خوبان می رسانیم.

*چه نوع عکس هایی در بخش دفترچه خاطرات منتشر می شود؟

خوب است مخاطبان عزیز مطلع باشند که سایت داریون نما قادر به انتشار هر عکس قدیمی نیست.

به بیانی دیگر هر عکسی تنها به دلیل قدیمی بودن فابلیت انتشار ندارد. به عنوان مثال باید عرض کنیم که تا کنون بیش از 20 عکس قدیمی به دست ما رسیده که قابلیت انتشار در سایت را ندارد.

این عکس های قدیمی عموما عکس های سه در چهار یا شش در چهار هستند. عکس های افرادی که خوشبختانه در قید حیات هم هستند و به جز قدیمی بودن شاخصه خاصی برای انتشار ندارند.

عکس های قدیمی ارسالی باید تصویر حاوی چند نفر یا به صورت دسته جمعی باشد.

در مواردی خاص مثلا انتشار کارت قدیمی پایان خدمت مرحوم محمود بذرافکن، شاخصه اصلی آن نوع کارت پایان خدمت است که برای مخاطب جالب است نه شخصی که کارت متعلق به اوست.

این توضیحات را نوشتیم برای کاربران عزیز که در جریان کار این بخش قرار گیرند.

*ساعت آنلاین بودن سایت داریون نما

ان شاالله از روز شنبه ساعت آنلاین بودن سایت داریون نما تا از حدود 11حداکثر 12 شب خواهد بود و نظرها و دیدگاهایی که بعد از این ساعت به سایت ارسال شوند در روز بعد نمایش داده خواهند شد.

ضمن اینکه سعی می شود در محدوده ساعت 9 تا 13 نیز مطالب سایت بروز شود.

*مطالب خود را پس از ویرایش کامل برای سایت ارسال کنید

از دوستان عزیز خواهشمندیم مطالبی را که برای سایت داریون نما ارسال می کنند ابتدا به صورت کامل خوانده و ویرایش مد نظر خود را انجام دهند و سپس ان را برای داریون نما ارسال کنند تا نیازی نباشد مطالبی که در سایت و فضای مجازی منتشر شده دوباره بروزرسانی شود. این مورد در ظاهر مشکل ساده ای به نظر می رسد اما باید بدانیم که در قرارگرفتن مطالب در آرشیو گوگل مشکل ایجاد می کند.

*به اخلاق مداری پایبند باشیم

لطفا نظرات و دیدگاه های خود را طوری بنویسید که قابلیت انتشار داشته باشد بدان معنی که در بیان دیدگاه ها و نظرات توهین به فرد یا افراد خاصی نباشد.

*تسویه حساب کنید!

خوب است کاربران داریون نما بدانند با توجه به حجم مطالب و گستردگی مخاطبان اداره چنین سایتی هزینه هایی دارد. از زمان آغاز به کار سایت داریون نما تا کنون به یاری خدا سایت توانسته بدون نیاز به نهاد یا افراد به صورت کاملا مستقل اداره شود و به یاری خدا این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

آنهایی که با پشتیبانی چنین سایتهایی آشنایی داشته باشند می دانند که اداره سایتی مانند داریون نما هزینه هایی دارد.

به عنوان مثال همین چند روز گذشته مبلغی نزدیک به 420 هزار تومان برای سایت هزینه شد. این مبالغ به جز هزینه برق و اینترنت و وقت و… است. نکته اما اینجاست که صرف چنین هزینه هایی فصلی و یا حتی سالیانه نیست بلکه اغلب اوقات ماهیانه یا نهایتا دو ماهه و سه ماهه است.

این نکته مهم را هم بگوییم که برای اداره سایت داریون نما بر مردم داریون هیچ گونه منتی نیست ما این کار را وظیفه خود می دانیم اما می خواهیم بگوییم سایت داریون نما که به هیچ نهاد و ارگان رسمی و غیر رسمی متصل نیست و مستقل است تنها راه  درآمدش اندک آگهی هایی است که در آن منتشر می شود.

از ابتدای راه اندازی سایت داریون نما تا کنون اگهی خاصی که شامل مبلغی و درآمدی برای داریون نما شود در این سایت منتشر نشده جز دو سه مورد که کل مبلغ آن به 150 هزار تومان نمی رسد!

از دوستانی که تا کنون به داریون نما اگهی داده اند و وجه آگهی خود را پرداخت نکرده اند خواهش می کنیم بدهی خود به سایت را بپردازند تا بلکه….

باید بگوییم این آگهی هایی که از شما منتشر شد اصلا قابل شما همشهریان عزیز را ندارد اما چه کنیم که سایت هم هزینه هایی دارد که تازه اگر ابن مبالغ آگهی پرداخت شود در برابر هزینه هایی که تاکنون شده قطره ای در برابر دریاست.

اگر جسارتی کردیم ببخشید. همیشه شاد باشید.

تحریریه داریون نما

 

نوشته های مشابه

15 دیدگاه

 1. سلام
  درمورد اگهی تبلیغات مقداری به کار وسعت بدهید وتبریک وشادباش وتولد و …..هم شامل بشود

 2. سلام اگر وقت صرف شده ومدیریت و کارشناسی و خیلی مسائل دگیر محاسبه نکنیم ، سایت حداقل ماهی ، 500 هزار تومان هزینه دارد
  یعنی 5 نفر ——صد هزار تومان
  10 نفر—-50— هزار تومان
  20 نفر —- 25 هزار تومان

 3. لطفا یه شماره حساب جهت واریز مبالغ کمک هزینه اعلام نمایید

  1. با سلام و تشکر از لطف شما
   داریون نما هیچ گاه چنین کاری نخواهد کرد.
   مجددا سپاس

 4. سلام بر کاربران عزیز داریون نما….
  اگر مدیر محترم سایت بالاخره راضی شدند، این توضیحات ضروری را با شما عزیزان در میان بگذارند مقداری از آن هم به خاطر کلنجارها و چک و چانه هایی که مدام با ایشان می زنیم و سماجت های وقت و بی وقت ماست… گرنه ایشان بزرگوارتر از این هستند که به این سادگی لب به سخن بگشایند و حقایقی را بگویند. اخیرا هم که تهدیدشان کردیم که اگر نگویید ما می گوییم. برای بهبود این وضعیت فکرهایی دارم که اگر احساس کردم عملی هست به موقع با شما در میان خواهم گذاشت. شما چه فکری دارید؟ بفرمایید؟ سایت متعلق به همه ی ماست نه فقط یک نفر ! در مورد آنلاین بودن سایت در ساعات قبل از نیمه شب هم با مدیر سایت بحث های مفصلی داشته ایم . نه این که مدیر سایت خود راضی به این کار نباشند، بلکه مشغله های کاری و شخصی به ایشان اجازه ی آن را نمی داد. ولی باز هم ایثار کردند و ما هم باید کمک کنیم تا کار راحت تر و آسان تر انجام گیرد و زیاد هم اذیت نشوند. نظرتان چیست؟

 5. سلام
  این که برای ساعت آنلاین بودن سایت داریون نما حد وحدود مشخص کرده اید اقدام مفیدی است و به مدیریت زمان کاربران هم کمک میکند
  علاوه بر هزینه ها خود اداره کردن سایت کار مشکلی است .
  من یک وبلاگ علمی داشتم که کمی هم برایم امتیاز داشت ، اما به خاطر مسئولیت وتبعات و مشکلات آن تعطیلش کردم .
  خسته نباشید وخدا قوت بدهد

 6. سلام اداره سایت مسلما پر زحمت و فرساینده است .
  به شکل فردی و مسئولیت یک نفر شاید مشکل باشد .

 7. با سلام خدمت داریون نما
  مطالب کاملا درست است و قابل تامل.همه ی ما باید پشتیبان باشیم و مبلغی مطمئن و امین برای سایت باشیم .به نظرات هم احترام بگذاریم توهین نکنیم و کاری به افکار شخصی و درونی هر فرد نداشته باشیم.نیات درونی افراد را حدس نزنیم و همیشه پایبند به اخلاق و… باشیم .در بیان دیدگاهها مطالبی نوشته شود تا نوجوانان و جوانان هم الگو برداری کنند و اخلاق مداری را در تمام شئونات زندگی حفظ کنند.قبل از نوشتن مطالب و ارسال آن یکبار روخوانی شود و غلطهای املایی گرفته شود و از تکرار مطالب حتی الامکان خودداری کنیم.همیشه از لغات شیرین پارسی استفاده کنیم تا این سایت مدرسه و آموزشگاهی باشد برای گروههای سنی پایینتر.تک تک ما باید معلم باشیم و با رفتار خود و دیدگاههای خود شخصیت خود را نشان دهیم .در فضای مجازی کسی ما را نمیشناسد ولی نوشته های ما بیانگر شخصیت ماست و کاربران راجع به آن قضاوت خواهند کرد.از دوستان و آشنایان و فرزندان خود و… دعوت کنیم تا از سایت بازدید کنند و از صاحبان حرف و صنایع و…. دعوت کنیم تا آگهی های تبلیغاتی خود را در اینجا منتشر نمایند. نیازی به کمک مالی مستقیم نیست همینکه اینکار را انجام دهیم خود بزرگترین خدمت و کمک به داریون نماست.
  بنده از زمان افتتاح این سایت همیشه بطور فعال و دائمی به این سایت سرزده ام و مطالب و مقالاتی نوشته ام و همیشه دیدگاههای خود را عنوان کرده ام و اصلا دیگر عادت شده است بدون داریون نما زندگی سخت شده و مشکل.
  بدون رودربایستی و خارج از هر گونه تملق عرض میکنم این سایت محیطی صمیمی و دوستانه و مهمتر از همه خانوادگی را فراهم کرده که تمام افراد خانواده در کنار هم مطالب ان را مطالعه میکنند و نقشی مهم را در تربیت نسل آینده ی فرزندانمان برعهده دارد و این رسالتی مهم و بزرگ است که تمام ما باید آن رادر سرلوحه ی کارمان قرار دهیم.
  داریون نما یعنی تمام مردم منطقه ی داریون و جدا از هرگونه باند بازی و وابستگی به هر اداره یا نهادی.
  انشااله که تمام ما دست اندر دست هم برای اعتلا و سربلندی این سایت و در نهایت داریون بکوشیم و به نظرات هم احترام بگذاریم و انتقادات وارده را قبول کرده و در جهت رفع آن بکوشیم.
  با آرزوی موفقیت برای داریون نما

 8. سلام
  به نظر من حتی در این مورد هم مردم باید آموزش ببینند ویاد بگیرند که چطور کسب وکارشان با مطرح شدن در یک سایت پر بیننده رونق میگیرید.
  در مورد وسعت دادن به اگهی تبلیغات به مواردی مثل تبریک وشادباش به مناسبت تولد ، عروسی، وشاگرد اول ها هم مطمئن هستم خیلی ها دوست دارند ، اما هنوز تابو شکسته نشده و خانواده ها با ملاحظه رفتار میکنند .
  فکر میکنم در این موردهم خود اقای زارع (تهرانی ) پیش قدم شوند ومثلا تولد بچه ها یا همسرشان ویا دوستشان را به صورت آگهی تبلیغات پیشنهاد بدهند .
  ادارات دولتی در داریون مثل جهاد کشاورزی ، آبفا ،شهرداری و آموزش وپرورش همیشه مشکل اطلاع رسانی به کشاورزان وشهروندان وخانواده ها دارند. سوال این است که در یک شهر باید چه کسی اینها را ملزم به اطلاع رسانی از طریق
  تنها رسانه کند ؟
  باز هم فکر میکنم شورای شهر شاید بتواند و در این مورد مسئولیت داشته باشد .

 9. مادرداریون هنوزخبرنگارفعال افتخاری صداوسیمابرای ارسال گزارشات واخبارمنطقه نداریم،یادمرحوم کاشفی بخیرکه درسی سال پیش که هنوزداریون روستای کوچکی بودمرتب اخبارمنطقه رابرای رادیووتلوزیون محلی ارسال می کردوتقریبا روزی نبودکه خبری ازداریون پخش نشوداماحالادریغ ازیک خبر.این راگفتم که بگویم صداوسیماخبرنگارافتخاری می گیردوهرکسی که توان این کاررادرخودمی بیندبه صداوسیمای فارس مراجعه نماید.یادمرحوم قاسم کاشفی بخیروخدایش رحمت کند.

 10. سلام غلامرضا
  شاید شیوا درست گفته باشه
  داریون نما میتواند متولی اطلاع رسانی شود و خبرنگار هم تربیت کند. این یک واجب است
  در کشور ما هستند روستاهایی که مجهز به شبکه اینترنت و تمام کارهایشان را با اینترنت انجام میدهند.

 11. با سلام
  دوستان عزیز حق با شماست ولی بنده چندبار درخواست کردم که ترتیبی اتخاذ شود تا بتوانم بصورت حضوری با جناب اقای زارع شهردار داریون جهت پاره ایی از مشکلات این شهر مصاحبه کنم ولی هر بار گفتند خبرتان می دهیم !!!شاید مسایل و مشکلات شهر داریون برای بعضی از دوستان چندان اهمیتی نداشته است .
  البته بعد از 7ماه هنوز منتظرم !!!!!!!!!
  قضاوت با مردم فهیم داریون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن