خبرنگار:رضا رستمی

وقتی از سمت شیراز به طرف داریون در حال حرکتید در ابتدای شهر داریون تابلوی بزرگی نظر شما را به خود جلب می کند که بر روی آن نوشته شده :”به شهر عاشقان حضرت ولیعصر (عج ) خوش آمدید “.

چند صدمتر بعدتر به ابتدای بلوار امام خمینی (ره ) می رسید که با تابلوهایی مزین به اسامی ائمه معصومین(ع ) مزین شده که جلوه  زیبایی  به این بولوار بخشیده است.

همچنان که در این مسیر عبور می کنید در اطراف جاده تابلو مغازه ها نظر شما را به خود جلب می کند که با اسامی و نام های مختلف و با سبکها و رنگهایی مختلف خطاطی و رنگ آمیزی شده است.

 اینها را گفتم که بیشتر به اطراف خود توجه کنیم و از شما سوال کنم آیا می دانید این نوشته های نقش بسته بر روی تابلوها و بنرها بیشترشان از کار کدام هنرمند داریونی است ؟

می توان گفت حدود ۹۰درصد این دست نوشته ها از کارهای هنرمند داریونی علی برز امیدواری است.

وی سال ۱۳۴۳در داریون به دنیا آمد. این هنرمند داریونی از سال ۱۳۶۰به این هنر پرداخت و در حال حاضر در دوره  فوق ممتاز خوشنویسی زیر نظر استاد جنگانی در حال آموزش است.

امیدواری علاوه بر خوشنویسی به هنرنقاشی با  رنگ روغن و نقاشی خط نیز آشنایی دارد.

این هنرمند تا کنون در نمایشگاه خط شکسته نویسان فارس ،نمایشگاه خوشنویسی شهرستان مرودشت ، نمایشگاه خوشنویسان شیراز در نگارخانه شیراز و نمایشگاه شهر داریون شرکت کرده است.

او در ساال ۱۳۷۹ به کسب مقام دوم در رشته نستعلیق در شهرستان مرودشت دست یافت.

علی امیدواری نشان داده که به هنر خوشنویسی و نقاشی علاقه ویژه ای دارد. با این علاقه و پشتکار  او در آینده حرفهای بسیاری برای گفتن خواهد داشت.

این خبر را به اشتراک بگذارید :