خبرنگار:علی مختاری| شهردار داریون گفت:مشکل تفکیک آب آشامیدنی و آبیاری فضای سبز این شهر نزدیک به 16سال است که به صورت جدی حل نشده است و ما به طور موقت با تانکر آبرسان فضای سبز را آبیاری می کنیم . مهندس جهانپور رستم پور چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:پیگیری های مستمر دوساله ما […]

خبرنگار:علی مختاری|

شهردار داریون گفت:مشکل تفکیک آب آشامیدنی و آبیاری فضای سبز این شهر نزدیک به 16سال است که به صورت جدی حل نشده است و ما به طور موقت با تانکر آبرسان فضای سبز را آبیاری می کنیم .

مهندس جهانپور رستم پور چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود:پیگیری های مستمر دوساله ما در زمینه حل این معضل جدی و مهم و انجام مکاتبات اداری، منجر به نتیجه نشده است.

rostampoor1

او ادامه داد: با نمایندگان شیراز در مجلس شورای اسلامی،مسئولان استانداری فارس، فرمانداری و بخشداری شیراز نامه نگاری کرده ایم اما هنوز جواب قانع کننده ای دریافت نکرده ایم.

شهردار داریون ادامه داد:درگیر دو پرونده در این قضیه هستیم که پرونده نخست مربوط به گرفتن مجوز حفر یک حلقه چاه جدید برای جداسازی اصولی آب شرب از آب برای آبیاری فضای سبز است و دیگری پرونده واگذاری چاه آب غیر شرب قدیمی و بلااستفاده این شهر است که همچنان در بلاتکلیفی به سر می بریم .

وی گفت: اداره آبفای شهرستان شیراز اعلام داشته که با توجه به خشکسالی های اخیر و نبود آب کافی در سفره های آب زیرزمینی این منطقه، دادن مجوز حفر چاه جدید در حال حاضر غیر ممکن است.

رستم پور افزود:پیشنهاد ما برای استفاده از آب چاه قدیمی بر این است که آن را به صورت یک دوره پنج ساله در اختیار بگیریم اما متاسفانه به ما اعلام شده مدت استفاده از آب این چاه فقط برای یک دوره یکساله است لذا با توجه به هزینه راه اندازی و نصب ترانس عملا مقرون به صرفه اقتصادی نیست .

وی بیان داشت: از سه ماه پیش تاکنون روزانه 60هزار لیتر آب از طریق سه دستگاه تانکر آبرسان صرف آبیاری فضای سبز شهر داریون می شود.

شهردار داریون بیان کرد: از مسئولان مربوط تقاضا داریم که حداقل مجوز استفاده از آب چاه قدیمی داریون را به ما بدهند تا علاوه براستفاده از آن، جلو هدر رفتن آب شرب کشاورزی گرفته و صرفه جویی اقتصادی نیز حاصل شود.

telegram-0