اخبارهمه

فرماندار شیراز:پیشنهاد بخش شدن داریون را به استانداری ارایه داده ایم

فرماندار شهرستان شیراز گفت: با توجه به اینکه دهستان‌های سیاخ دارنگون، داریون و شهر جدید صدرا قابلیت ارتقا به بخش را دارند، پیشنهاد آن به استانداری فارس ارائه شده است.

ایرنا:محمدرضا امیری شامگاه سه شنبه در جلسه کمیته توسعه روستایی شهرستان شیراز گفت: برخی از روستاهای این شهرستان و به ویژه بخش مرکزی، حتی از برخی روستاهای دور افتاده استان نیز، کمتر توسعه یافته اند و این به دلیل افزایش بی رویه جمعیت ناشی از مهاجرین از اقصی نقاط استان و حتی خارج از استان است.

امیری افزود: امکانات این روستاها متناسب با این جمعیت توسعه پیدا نکرده است و موجب عقب ماندگی این روستاها شده و شاخص های آماری نیز این وضعیت را تایید می‌کند،از سوی دیگر وسعت، جمعیت و مسائل پیچیده بخش مرکزی شیراز نیز باعث تشدید این وضعیت شده است.

وی ادامه داد: اگرچه با دیدگاه مدیریت نوین مبنی بر کوچک سازی دولت و نیز برنامه‌های توسعه پنج ساله کشور،ایجاد ساختارهای اداری جدید به صلاح نیست ولی با این نگاه که بخش مرکزی شیراز با ۷۷ دهیاری و شورا در گستره‌ای به وسعت تقریبی ۴ هزار کیلومتر مربع، جمعیتی بالغ بر سیصد هزار نفر را در خود جای داده و از بسیاری از شهرستان های کشور نیز بزرگتر است از این رو ظرفیت ایجاد حداقل سه بخش جدید در این بخش وجود دارد.

فرماندار شیراز تاکید کرد: دهستانهای سیاخ دارنگون و داریون و همچنین شهر جدید صدرا، پتانسیل ارتقاء به بخش را دارند که پیشنهاد آن به استانداری فارس داده شده و پیگیری خواهد شد.

شهر جدید صدرا در اوایل دهه ۷۰ با هدف اسکان سرریز جمعیت شیراز در فاصله حدود ۲۰ کیلومتری شمال غرب این کلانشهر ایجاد شده و اکنون نیز به گفته مدیران شهری صدرا این شهر جدید افزون بر یکصد هزار نفر را در خود جای داده و در برنامه ریزی‌های دراز مدت استان فارس نیز اسکان حدود ۵۰۰ هزار نفر جمعیت در صدرا نیز پیش بینی شده است.

امتیاز کاربران: 4.35 ( 1 رای)
برچسب ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. اگر دریمه به جای قبرستان به مسکن اختصاص داده شده بود شهری بزرگتر از صدار ایجاد می شد و بار کمبود مسکن شیراز و شهرک سعدی برداشته می شد . الان هم دیر نشده است باید این قبرستان صدها هکتار محدود شود و با تغییر کاربری داده شود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن