گزارشهمه

گزارش جلسه شوراي شهر داريون/ ازگلايه هاي ناصر شرفي تا ماجراي مجوز ديوار وحشت(كره مرگ)/ تقدير شهردار و شورا از امام جمعه منطقه داريون

خبرنگار:مجتبي ظهرابي/

جلسه شورای شهر داریون امروز در دو بخش علنی و غیر علنی برگزار شد.
در بخش علنی این جلسه که در آن خبرنگار داریون نما هم حضور داشت اعضای شورای شهر داریون به همراه علي رضا زارع ،شهردار داریون و وکیل حقوقی شهرداری نیز حضور داشتند.

ناصر شرفی: عده ای مي خواهند بين شوراي شهر و ستاد نماز جمعه اختلاف بياندازند
در ابتدا اين جلسه ريیس شورای اسلامی شهر داریون بیشترین فعالیتهای این دوره  شورا را در حوزه  فعالیتهای فرهنگی عنوان کرد وگفت: با اتحاد و انسجام شهرداری و شورا با امام جمعه  منطقه و دیگر نهادها ی مذهبی است که ما می توانیم قدم های مثبت بیشتری در زمینه های فرهنگی ومذهبی بر داریم.
به گزارش داريون نما ناصر شرفي افزود: متاسفانه به دلیل مسایل اقتصادی ودیگر مسایل نفراتی هستند که حتی به تغییر دین و مذهب روی آورده اند که به خارج مهاجرت کنند واین وظیفه  ما وهمگان را بیشتر می کند که با اتحاد و همدلی بیشتر با نهادهای مذهبی به این مسایل توجه بیشتری نماییم.
رييس شوراي اسلامي شهر داريون ادامه داد:حمایت امام جمعه  محترم منطقه از شهرداری وشورا می تواند سرعت پیشرفت مسایل فرهنگی ومذهبی را بیشتر کند وجا را برای سوء استفاده ی عده ای که دلسوز واقعی مردم نیستند، تنگ كند.
وی در مورد بسیاری از مسایل، شهرداری و شورای اسلامی شهر داریون را مظلوم دانست و افزود:باید عملکرد شهرداری و شورا در یک برنامه مدون اطلاع رسانی شود تا جایگاه شورا وشهرداری نیز این چنین مورد کم لطفی قرار نگيرد.
در پایان ناصر شرفی با انتقاد در خصوص مطلبی که در مورد بنرها ی سایت داریون نما در اين سايت نوشته شده خطاب به مدير سايت داريون نما گفت :شما به چه کسی مراجعه کرده اید و همکاری را در مورد نصب این بنر ها ندیده اید؟

شهردار داريون از موضع گيري اخير حجت الاسلام عزيزي تقدير كرد
علي رضا زارع شهردار داريون ضمن تشکر از گزارش تصويري آسفالت کوچه های داریون توسط سایت داریون نما گفت: طی یک ماه گذشته نزدیک به ۹۰۰ تن آسفالت خریداری شده ومابقی کوچه ها نیز در حال ترمیم وآسفالت شدن است.
وی در ادامه در خصوص استفاده  سهوی از زمین مسجد برای ديوار مرگ گفت: از امام جمعه  محترم شهر داریون و موضع گیری به حق وبه موقع ایشان تقدیر و تشکر می كنم.

بهرام هوشيار:فعاليت هاي فرهنگي مذهبي در داريون بايد شتاب گيرد
بهرام هوشیار دیگر عضو شورای اسلامی شهر داریون نیز ضمن تقدیر و تشکر از موضع گیری به موقع امام جمعه منطقه داریون گفت: هر چند این اشتباه به صورت غیر عمدی رخ داده است ولی در خصوص مساجد شهر داریون این نکته قابل تامل است که چرا هیچ اقدامی در مورد زمین های مساجد انجام نمی شود و هیچ اهمیتی به مساجد داده نمی شود .
وی گفت : تمام مسایل پیش آمده به نوعی مربوط به کم اهمیتی این منطقه به مساجد و زمین های مساجد است.
اين عضو شوراي اسلامي شهر داريون در خصوص فعالیتهای فرهنگی انجام شده در شهر داریون نیز گفت: فعالیتهای فرهنگی ومذهبی در داریون باید با تلاش بیشتر مسولان و متولیان همراه شود و شتاب بيشتري گيرد.

به گزارش داريون نما  در اين جلسه همچنين اعضاي شورا درخصوص مناطقی از شهر داریون که هنوز عملیات گاز کشی انجام نگرفته است وهمچنین اولویت بندی در آسفالت کردن مناطق بحث وتبادل نظر شد.

در حاشیه جلسه اين هفته شوراي شهر داريون:
*با تصویب شهردار ی وشورا مبلغ ۵۰۰هزار تومان وجه نقدی به مجمع منتظران حضرت قایم (عج)و۳۰۰هزار تومان به مسجد دیندارلو جهت برگزاری جشن نیمه شعبان از سوی شهردار کمک خواهد شد.
* رییس شورای اسلامی شهر داریون به امام جمعه داریون پيشنهاد داد:یک جلسه هم اندیشی همراه با جوانان شهر داریون با حضور امام جمعه منطقه برگزار شود تا وی از خواسته ها ونظریات آنان آگاه شود.
* اشرف السادات چاووش زاده در مورد آسفالت كوچه هاي ديندارلو تذكر داد و خواستار آسفالت سريعتر كوچه هاي ديندارلو شد.
*حجت الاسلام سيد عباس هاشمي در اين جلسه غايب بود.
به گزارش داريون نمااین جلسه رأس ساعت ۱۶و30 دقیقه شروع وساعت ۱۸ پایان یافت.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

4 دیدگاه

 1. سلام
  ازامام جمعه محترم و شهردار محترم و شورای محترم اسلامی شهر داریون که همیشه یار ویاور مجمع منتظران حضرت قائم (عج)داریون بوده اند و در کلیه مراسمها یار ویاور این مجمع بوده اند کمال تشکر وقدر دانی را داریم انشاءالله اجرشان با امام زمان (ع) باشد.

 2. با سلام
  از شورا و شهردار محترم خواهشمندیم در خصوص بازسازی مساجد مخروبه همت ویژه ای به خرج دهند .
  ما می دانیم توان مالی شهرداری محدود است و توقع نداریم که یک مسجد مثل مسجد امام محمد تقی ع بنا کند ما دو مسجد مخروبه داریم پیشنهاد می کنم که شهرداری و خیرین محلی ابتدا دور مساجد مخروبه یک دیوار درست کنند و سپس اگر در توان خیرین و شهرداری بود یک سالن کوچک 30 ،40 متری با سقف شیروانی در هر کدام از مساجد احداث کنند .
  بازسازی حداقلی این دو مسجد میتونه جزو افتخارات شورای اسلامی این دوره و شهردار محترم جناب آقای زارع باشد .
  از ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون جناب دکتر روح اله افتخاری خواهشمندیم مثل همیشه پشتیبان برنامه های فرهنگی مذهبی شهرمان باشند.

 3. در این مطلب 2 قسمت مورد جالب بود:
  1-ناصر شرفی افزود: متاسفانه به دلیل مسایل اقتصادی ودیگر مسایل نفراتی هستند که حتی به تغییر دین و مذهب روی آورده اند که به خارج مهاجرت کنند .
  2- بهرام هوشیار: در خصوص مساجد شهر داریون این نکته قابل تامل است که چرا هیچ اقدامی در مورد زمین های مساجد انجام نمی شود و هیچ اهمیتی به مساجد داده نمی شود .

  به نظر این حقیر درست است که توجه به مسائل دینی بسیار مهم است ولی غفلت از مسائل اقتصادی مردم نه تنها اهمیت مسائل دینی را کمرنگ می کند بلکه ممکن است که ضربات جبران ناپذیری به دین و اعتقادات مردم وارد کند. کاش اینقدر که اهدا زمین برای ساختن مسجد و مدرسه مورد توجه قرار می گرفت ساخت مراکز کارآفرینی و اقتصادی هم مورد توجه قرار داشت که مردم هم بتوانند هم به دنیایشان فکر کنند هم به آخرتشان ، نه اینقدر گرفتار سیر کردن شکم خود و خانواده باشند که دنیا و آخرتشان با هم از بین رود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن