ديدگاههمه

به مناسبت 26 مرداد سالروزورود آزادگان به میهن؛مردان قبيله غيرت…/ياد آزادگان داريوني هم بخير

يوسف بذرافكن|

ایران سرزمین دلیر مردان و شیر زنانی است که در طول تاریخ مهد یکی از بزرگترین تمدن های بشری بوده  و هر چند بارها مورد هجوم بیگانگان واقع شده  اما توانسته است همه تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و حتی اقوام وحشی و خون ریزی مانند مغول و تاتار را تحت تاثیر فرهنگ خود قرار داده و تربیت کند.

اما ورود اسلام به این سرزمین با عث شکوفایی و تحول بنیادین در این سرزمین و شکوفایی هر چه بیشتر آن شد . پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۵۷ به رهبری حضرت امام خمینی (ره)منشاء تحولی عظیم نه تنها در ایران بلکه در منطقه و جهان شد، این انقلاب شکوهمند تمام معادلات سیاسی استکبار جهانی به سر کردگی شیطان بزرگ آمریکای جهان خوار را به هم زد و آنها را بر آن داشت که نوکر و دست نشانده خود صدام جنایتکار را به حمله گسترده به ایران اسلامی تشویق و تحریک نماید.

اما آنچه باعث شد خیال خام فتح سه روزه  ايران توسط دیکتاتور عراق را به کابوسی وحشتناک تبدیل کند مقاومت دلیرمردان و شیر زنان این سرزمین بود که با یک اشاره بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) جهبه ها ي نبرد حق علیه باطل را از دلاوران این سرزمین پر می کرد .

در دوران هشت ساله دفاع مقدس جهانیان شاهد رشادت ها و فداکاری های رزمندگان اسلام بودند، فداکاری های که فقط نمونه های آن را می توان در صدر اسلام مشاهده کرد .در این دوران سراسر افتخار رشادت های شهدا و ایثار خانواده های آنها بی نظیر بود اما در کنا ر این فداکاری ها ی شهدا، ایثارگاران و جانبازان عزیز ، آنچه که باید از آنها همیشه یاد کرد مقاومت دشمن شکن آزادگان عزیزی بود که هرچند به ظاهر در چنگال دشمن اسیر بودند اما در واقع این آزادگان سر افراز بودند که دشمن را به اسارت خویش در آورده بودند و با صبر و مقاومت در برابر شکنجه های وحشیانه وتحمل شرایط غیر انسانی اردوگاه ها و دفاع از آرمانهای اسلامی و انقلابی دشمن را به ستوه آورده بودند .

آزادگانی که شرایط طاقت فرسای اردوگاه ها را به کلاس درس و دانشگاه و کسب فضایل بیشتر تبدیل کرده بودند و حتی در مقابل دوربین خبر نگاران خارجی و جلو چشم دشمن از اهداف مقدس خود دفاع می کردند که نمونه های آن را رسانه ها ی جهان ثبت و ضبط شد ه و جهانیان را به شگفتی و تحسین واداشت.

دراین میان، تاریخ نام آزاده سرافرازو بزرگواری بنام ابوترابی را هیچ گاه فراموش نخواهد کرد. در بین این آزادگان سر افراز تعدادی از رزمندگان منطقه داریون نيز حضور داشتند ، آزادگانی همانند آزاده سر افراز شهید مهردادی، رستم حقيقي و…که سالها دوران شکنجه و رنج در دست دشمن را تحمل کردند و سر انجام با شکوه فراوان و استقبال مردم غیور به کشور باز گشتند .

26 مردادماه سالروز ورود آزادگان عزیز به میهن اسلامی را گرامی می داریم و به رروح شهدای آزاده این میهن اسلامی و منطقه داریون درود می فرستیم .

برچسب ها

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن