اخبار

اعتراض مسافران به افزایش کرایه سواری های داریونی

مدتی است که سواری های  خط داریون ،شیراز کرایه خود را از سه هزار تومان به سه هزار و پانصد تومان افزایش داده اند ! این افزایش باعث اعتراض مردم و مسافران داریونی قرار گرفته است . آنان می گویند که بهای بنزین افزایش پیدا نکرده است .

پس دلیل افزایش کرایه در یک ماه اخیر چیست ؟ چه کسی پاسخگوی مردم و مسافران است ؟ این در حالی است که رفت و آمد مردم در آستانه سال جدید تحصیلی به شیراز افزایش یافته است و از طرف دیگر این افزایش کرایه هزینه های بیشتری را به دانش آموزان و فرهنگیانی که بین شیراز و داریون در حال مسافرت دائم هستند وارد می کند . منتظر پاسخ شورای اسلامی شهر و سایر مسئولین محلی برای پیگیری این موضوع هستیم .

4 دیدگاه

 1. با سلام

  اگر کسی پاسخگوست لطفا به سوالات زیر نیز پاسخ دهد

  1-کدام وسیله حمل و نقل برای مسافرت های درون شهری و برون شهری توصیه می شود؟
  محصولت ایران خوردو
  محصولات سایپا
  قطار
  هواپیما

  2- کذام نوع لبنیات برای سلامتی بهتر است؟
  لبنیالت کم چرب
  لبنیات پرچرب
  دوغ های محلی دستفروش سر فلکه
  همه موارد

  3- پولهامونو کجا سرمایه گذارای و پس انداز کنیم مطمئن تره؟
  سازمان تامین اجتماعی
  بانک ملی
  بانک های خصوصی
  قلک

  4- داریون چه زمانی به بخش تبدیل خواهد شد؟
  کدام داریون؟؟
  درخواست شما در نوبت بررسی قرار دارد
  در دولت تدبیر و امید
  انشااله هر وقت خدا بخواهد

  5- به روستاهای سه تربر چه زمان گازرسانی خواهد شد؟
  سال اینده
  ظرف 2 سال اینده
  وووی چقدر کم حوصله کچلمون کردین
  بزک نمیر بهار میاد

  آیا فکری به حال ورزش و اشتغال جوانان منطقه داریون هم کردیه اید؟

  البته که فکر کرده ایم انسان بدون اندیشه و فکر مرده متحرکی بیش نیست
  جوانان؟؟
  فعلا طرح افزایش جمعیت مهمتره
  به محض تخصیص بودجه

  کدامیک از مسئولین خدمتگزار داریون, داریونی هستند؟
  رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و معاونت های آن
  رئیس اداره برق
  شهردار داریون
  رئیس بانک ملی و کشاورزی
  رئیس نمایندگی اموزش و پرورش

  من الله توفیق
  با تشکر فراوان

 2. با سلام
  گرچه کمی دیر به این مسيله پرداخته شد ، ولی جای امیدواری است . متأسفانه هیچ نهاد یا سازمانی که بر عملکرد تاکسی های برون شهری داریون نظارت داشته باشد وجود ندارد .جریان افزایش کرایه های سواری از 3000 به 3500 که افزایشی حدود17 درصدی را دارد از آنجا شروع شد که رانندگان سواری از سوی دستگاههای نظارتی ملزم به اخذ صورتحساب شده اند و رانندگان محترم نیز این مبلغ را از جیب مسافران تأمین می کنند. خوب است متولیان امر در این مورد سکوت نکنند و به هر طریق ممکن پیگیری لازم را بعمل آورند تا حقی از مردم ضایع نشود . البته 500 تومان رقم ناچیزی است ولی نفس کار که بدون ابلاغ و اخذ موصوبه مورد نیاز اقدام به این کار شود ؛ مشکل دارد .
  به نظر بنده تاکسی های شیراز یا زیر نظر سازمان تاکسی رانی هستند یا زیر نظر اداره پایانه های حمل و نقل مسافر . به هرحال اقدام رانندگان به افزایش کرایه ، اقدامی خودسر و در جهت جبران هزینه صورتحساب رانندگان صورت گرفته که انشاء الله با پیگیری مسولین محترم مشکل موجود حل شود .

 3. سلام
  بهترین و مناسب ترین راه حل برای برطرف نمودن این مشکلات احداث یک خط اتوبوس رانی از داریون به شیراز است با حداقل 4 دستگاه اتوبوس که این کار نیز از توان و عهده ی شورای عزیز شهر بر می آید.
  با بهبودی وضع جاده در این مسیر و کاهش زمان برای رسیدن به مقصد این کار عملی شده است.
  چه بسا شهرهای اطراف شیراز که حتی مسیرشان نسبت به داریون به شیراز طولانی تر است اما از خط اتوبوس یا همان خط واحد شهری بهره می برند.
  به راستی هزینه ی رفت و آمد تا شیراز برای هر محصل یک حقوق جدا گانه می طلبد.
  هستند کسانی که 3یا4نفر از اعضاء آن خانواده روزانه به خاطر فقط تحصیل این مسیر را طی می کنند هرنفراز آنها حداقل 10تا 15هزارتومان هزینه رفت و برگشتشان میشود ودر مجموع و انتها برای پدری بازنشسته با حداقل حقوق اداره ی کاراین یک هزینه ی سنگین محسوب می شود.
  لذا خواهشمندیم مسولین عزیز شهرمان در انجام این مهم کوتاهی نکنند. متشکرم

 4. باسلام
  کاش به موازات این سخت شدن شرایط برای دسترسی به امکانات شهر شیراز،قدمی هم درجهت ایجاد همان امکانات در داریون برداشته میشد. بله همزمان با بالا بردن بی رویه کرایه ها ممکنه خیلی ها “مجبور”بشن دور بعضی فعالیتهاشون که مربوط به شیرازهست خط بکشن یا محدودش کنن.اما آیا یه راننده تاکسی میاد سایت رو ببینه؟آیا اگه ببینه جواب میده؟!حالا راننده ها به کنار آیا این مسایلی که مطرح میشه مسولی رو به فکر وامیداره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا