ديدگاه

داریون نما؛ستاره ای بر تارک آسمان فرهنگی داریون

محمد امین زارع|

شهريور سال 90 بود كه طي تماس تلفني از نيتِ جديدِ دوستِ قديمي، آقا مهدي، براي راه‌اندازي وب‌سايتي براي منطقه داريون خبردار شدم.
از همان موقع برايم كاملاً روشن بود كه قرار است يك كار بزرگ فرهنگي در داريون شروع شود. از دوران نوجواني، آقا مهدي، توانمندي فوق‌العاده‌اي در دست به قلم شدن و نوشتن داشت.
از همان دوران، استعداد خودش را در نويسندگي و سردبيري نشريات اثبات كرد. به علاوه، پشتكار و جديت، او را در به ثمرنشاندن ايده‌هاي مطبوعاتي‌اش ياري مي‌نمود. به خوبي به ياد دارم كه براي طبع و نشر نشريه راوي چه زحمت‌ها كه متحمل نشد، چه دشواري‌ها كه بر جان نخريد و درشت‌حرف‌هايي نشنيد.

logdaryon

ليكن ثمره تمامي اين سختي‌ها و ناملايمات، شيريني موفقيت وي در عرصه‌هاي مطبوعاتي استان و كشور بود و افتخاري براي دوستان قديمي و جديدش، كه با ظرافت طبع و همت بزرگ او بر خود ببالند.

داريو‌ن‌نما نيز ثمره چنين همت بلندي است. الحق كه آقا مهدي در اين راه همت بلند داشته است و به فضل الهي از اين همت بلند به جاهاي بزرگي نيز خواهد رسيد.
داريون‌نما ستاره‌اي است بر تارك آسمان فرهنگي داريون. آسمان فرهنگ و هنر داريون هر چند كه چندان پرفروغ نبوده است، ليكن گاه گاهي ستارگاني پرفروغ و درخشان بر خود ديده است كه تسلابخش روح و روان فرهنگ‌دوستان داريوني در شب‌هاي تار اين ديار بوده‌اند.
حلقه قرآن ماه مبارك، هيات مذهبي قاسم‌ابن الحسن (ع)، انجمن ادبي آدينه، كانون فرهنگي مسجد امام محمد تقي (ع) و كتابخانه حضرت ولي‌ عصر (عج) برخي از اين ستارگان پرفروغ بودند كه بايد از افول برخي از اين ستارگان افسوس خورد. خدا را سپاس كه طي سه سال‌گذشته با وجود هزاران مشكل و نامهرباني دوستان و بغض معاندان همواره بر فروغ داريون‌نما افزوده شده و اميد افزون‌تري بين دوستداران فرهنگ داريون شكل گرفته است.
شايد سهم ما دوستان در همراهي و ياري‌رساندن به آقا مهدي در اين چند سال ناچيز بوده است. هرچند كه همواره شوق ياري و كمك داشته‌ايم، ليكن هزاران مشغوليت‌هاي بي‌شمار روزانه فرصت همراهي را سلب نموده است.
سهم من در سومين زادروز داريون‌نما شايد همين چند خط بود كه با تخصيص چند دقيقه‌اي از اوقات كار روزانه توانستم آنها را به زنجير طبع كشيده و بر صفحه كاغذ (البته Microsoft Word) بياورم. از خداوند بزرگ سلامتي و پايندگي تمامي فرهنگ‌دوستان داريوني، دوستداران داريون‌نما به ويژه آقا مهدي را طلب مي‌نمايم.

4 دیدگاه

 1. سلام محمد جان ؛ امین پر تلاش و زارع عزیز …

  بی شک، شما و برخی از دوستان دیگر که نام نمی برم که خدای ناکرده عزیزی از قلم بیفتد، از همان آغاز، همراه و هم گام با مهدی عزیز بوده اید.

  سومین زاد روز داریون نما بر شما یار همراه هم مبارک باد …

 2. به خود مي باليم كه شهرمان چنين سرمايه هاي ارزشمندي دارد. سلامتي و موفقيت روز افزون براي دوست عزيز و متعهد مان جناب بذرافكن و خانواده محترم ايشان آرزومندم .

 3. سلام امین جان خوبی خیلی سال میشه ندیدمت وقتی عکستو اینجا دیدم خیلی خوشحال شدم امیدوارم هر جا هستی موفق باشی

 4. ابراهيم عزيز سلام.
  من هم سال‌ها است كه توفيق ديدار بسياري از دوستان قديمي را نداشته‌ام اما هميشه به ياد تو و دوستان عزيز ديگرم هستم. اوقات خوش آن بود که با دوست به سر رفت.
  به اميد ديدار. پاينده و سلامت باشي.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا