گزارشهمه

یادواره شهدای منطقه داریون برگزار شد؛فرمانده سپاه فجر فارس درباره رییس جمهور اسبق چه گفت؟

عکس و خبر:روح الله قربانی|

یادواره ۷۸شهید منطقه داریون روزچهارشنبه باحضور دکتر غلامحسین غیب پرورفرمانده ارشد سپاه فجر استان فارس ،حجت الاسلام عزیزی امام جمعه منطقه داریون،دکتر علاءالدینی فرمانده سپاه ناحیه احمدبن موسی(ع)،بخشدار بخش مرکزی،شهردار و شورای اسلامی،مسوولین اداره های داریون ، خانواده های معززومعظم شهدا و مردم ولایتمدار منطقه داریون درمصلای نماز جمعه شهر داریون برگزار شد.

http://ghorbani110.persiangig.com/139311/IMG_16.gif

به گزارش داریون نما در ابتدای این مراسم سرگرد حسینی فرمانده حوزه هفت امام موسی کاظم(ع) داریون با تبریک به مناسبت ایام الله دهه فجر گزارشی از برگزاری یادواره شهدای منطقه داریون ارائه کرد.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین عزیزی امام جمعه منطقه داریون ضمن خوش آمدگویی برگزاری یاداواره شهدا را بزرگترین کار فرهنگی دانست و افزود:یاد واره شهدا در سالهای اخیر از عظمت ویژه ای برخوردار شده است چرا که از حضور بزرگان استان حضرت آیت الله ایمانی بهره مند شده ایم خدا را سپاس که امسال سال فرهنگ است و به گفته مقام معظم رهبری از اقتصاد هم مهم مهتر است در خدمت سردار رشید اسلام فرمانده ارشد سپاه فجر استان دکتر غلامحسین غیب پرور باشیم.

http://ghorbani110.persiangig.com/139311/IMG_14.gif

نماینده ولی فقیه در شهر داریون گفت:برگزاری این یادواره شهدا در بردارنده پیامهای است که خاص شهدا است که عبارتند از:
پیام اول:اعلام پیروی و مطیع محض از ولایت مطلقه رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای.
پیام دوم:اعلام اتحاد و وحدت حول محور ولی فقیه بین مردم و مسوولین که انشاءالله نقطه عطف این پیام هم در راهپیمایی ۲۲بهمن به نمایش خواهند گذاشت.
پیام سوم:خدمت به مردم به ویژه به محرومان و مستضعفان که راه تحقق آن هم از راه اقتصاد مقاومتی است که مقام معظم رهبری بر آن بسیار تاکید کردند.

http://ghorbani110.persiangig.com/139311/IMG_15.gif

پیام چهارم:بصیرت افزایی و دشمن شناسی است همانطور که در فتنه ۸۸خواص بی بصیرت پیام خون شهدا را نادیده گرفتند و آب به آسیاب دشمن ریخته و با دشمن شریک شدند که البته مردم بصیر و هوشیار پیام خون شهدا را دریافت کردند و حماسه ۹دی را خلق کردند و خوب جواب آنها را دادندو باعث شد سران فتنه برای همیشه از چشم مردم بیفتند الان هم دولت باید مواظب باشد استفاده از بی بصیرتان و حامیان فتنه به ضرر دولت خواهد بود.
پیام پنجم وآخر:ایستادگی و مقاومت در برابر دشمنانداخلی و خارجی
به گزارش داریون نما بعد از سخنان امام جمعه فرزند شهید نوروزی دیکلمه ای زیبا را قرائت کرد.

http://ghorbani110.persiangig.com/139311/IMG_19.gif

در ادامه دکتر غیب پرور گفت:تحلیل انقلاب اسلامی در این وقت کم میسر نمی شود اما کسانی که اهل دقت نظر هستند و علاقمند هستند درباره انقلاب اسلامی صحبت کنند به نظر من اینجوری اگر پیش بروند راحت تر و درست تر می توانند تحلیل کنند ابتدا تاثیرات انقلاب اسلامی را در سه سطح ببینند
سطح اول:تاثیرات انقلاب اسلامی در درون مملکت
سطح دوم : تاثیرات انقلاب اسلامی در منطقه و خاورمیانه
سطح سوم: تاثیرات انقلاب اسلامی در سطح جهان

http://ghorbani110.persiangig.com/139311/IMG_18.gif

وی افزود:در مورد تاثیرات انقلاب اسلامی در درون مملکت کلی گویی نمی شود کرد و باید در ذهنمان جدول کشی کنیم و تاثیرات انقلاب اسلامی در عرصه فرهنگ،در حوزه دفاع و امنیت ،اقتصاد و اجتماعی ،سیاسی، یک چنین تقسیم بندی داشته باشیم.
وی گفت:هرجوری که بخواهیم انقلاب اسلامی را نگاه کنیم یک نگاه بایستی نگاه جامع باشد و آن هم نگاه دینی است که اگر مکتب اسلام و قران و اهل بیت نبودند این انقلاب شکل نمی گرفت.

http://ghorbani110.persiangig.com/139311/IMG_10.gif

وی در ادامه روایتی از پیامبر اکرم (ص) را بیان کرد.
فرمانده ارشد سپاه استان فارس در ادامه گفت:من در مجلس شهید چه باید به شما بگویم در دهه فجر انقلاب اسلامی  برادری کوچک مثل من در محضر بزرگانی چون شما چه چیز دارد که بگوید مردم، حرف برادر کوچکتر شما این است:مردم شما را به خدا سوگندنگاه به بعضی از بی مدیریتیها نکنید بعضیها خوب عمل نکردند بعضیها دچار حواس پرتی شدند بعضیها دنبال لقمه چرب رفتند و به این انقلاب ظلم کردند اما خدا نگذرد از بعضیها که نگذاشتند کام مردم شیرین شود.

http://ghorbani110.persiangig.com/139311/IMG_17.gif

وی افزود:در راه آمدن به اینجا ابتدا به قبور شهدای گمنام رفتم که البته دلم از دو موضوع گرفت:
یکی اینکه برق را تا آن بالا برده اید چرا ۲تا لامپ بالای قبر نبرده اید خیلی دلم گرفت.
نکته دوم :از آن بالا نگاه میکردم چقدر ماهواره بالای پشت بام مردم است تعجب کردم.
وی گفت: مردم زیانهای ماهواره را نمی دانند چقدر آمار طلاق بالا رفته ،چقدر زن به شوهر و شوهر به زن خیانت کرده،چقدر گستاخی بچه ها نسبت به والدین بیشتر شده آیا ما اینها را نمی دانیم.
وی افزود : مردم ترا به خدا راه بیفتید نصیحت کنید آخر کدام عقل سلیم است که بیاید بگوید من تشنه ام و با سم رفع عطش می کند خوب این طرف اگر از تشنگی هم بمیرد آیا سم می خورد من امیدوارم به خدای بزرگ به برکت این مجلس سری بعد که می آیم هم قبراین دو شهید آباد شده باشد و هم ریشه ماهواره کنده شده باشد.

http://ghorbani110.persiangig.com/139311/IMG_12.gif

دکتر غیب پرور در این مجلس تذکری هم به مدیران ارشد استان داد و افزود:جلو بعضی از فرمانداران را بگیریداگر جلوشان را نگرفتید من پاسدار کوچک به اذن الله جلو همه آنها می ایستم اینکه یک فرماندار شما نان جمهوری اسلامی را می خورد و در استانداری فارس از سران فتنه حمایت بکند این که نمیشود بابا جان من.
وی گفت :خوب من در استان نبودم الان بعد از دو هفته اولین بار است که موضع گیری می کنم البته عزیزان دیگری موضع گیری داشتند روحانیت معزز،در راس آنها عزیز دلم حضرت آیت الله ایمانی ،ائمه سراسر استان ،نمایندگان محترم مجلس و فرماندهان سپاه
اگر فرماندار داراب از سران فتنه ابراز تبری نکند و به طور مشخص از آقای سید محمد خاتمی، هیچ راهی ندارد جزء ابنکه عزل شود و کنار گذاشته شود.

http://ghorbani110.persiangig.com/139311/IMG_11.gif

وی افزود:بعضیها به ما میگویند که بعد از دو هفته بس است آقا چی بس است بحث یک فرماندار نیست بحث یک خط فکری غلط است که در فتنه ۸۸ اینها مملکت را به ذبح گاه بردند و اطلاعات را به دشمن دادند و منافع ملی کشور را به خطر انداختند و خیانت کردند.
حالا دیگران تعارف دارند داشته باشند من پاسدار یه لا قبا که تعارف ندارم با استدلال و منطق قدر به یقین اعلام می کنم سید محمد خاتمی جزء سران فتنه است و نقشی که خاتمی داشت از میر حسین موسوی و کروبی پر رنگ تراست چرا بعضی فضا را خالی دیده اند و میخواهند سران فتنه را تطهیر کنند.
من در جریان ۹دی امسال عرض کردم سران فتنه نجس سیاسی هستند و قابل تطهیر نیستند و با آب زمزم هم نمیشود اینها را تطهیر کردمگر که بیایند در ساحت ملت توبه کنند و بگویند غلط کردیم.
وی در پایان سخنرانی گفت:دشمن دست از سر ما برنمیدارد و از خدا بخواهید که به ما کمک کند در مسیر انقلاب پابر جا بمانیم.

3 دیدگاه

 1. با سلام
  گفتنی است این مراسم با مداحی ذاکر اهل بیت حاج کاظم محمدی به پایان رسید

 2. سلام
  دو صد گفته چون نیم کردار نیست
  برگزاری مراسم مختلف برای شهدا جای قدردانی دارد اما انجام کار های عملی هم بد نیست با یه نگاهی به گلزار شهدای داریون و وضعیت نا مناسب مزار شهدا می شه فرق اون رو با سایر مناطق استان فهمید اکثر جاها مزار شهدا با بودجه بنیاد آباد شده و قبور شهدا تعمیر شده و به یه شکل ساخته شده ولی متاسفانه اینجا از این خبرا نیس که هیچ وقتی هم دنبالش رفتیم گفتن بودجه نیس من نمی دونم بودجه چرا فقط برای داریون نیست ولی برای شیراز و مرودشت و زرقان و خرامه هست چرا یه بودجه چهل میلیونی برای بازسازی گلزار داریون پیدا نمی شه واقعا جای تاسفه .

 3. باسلام
  جای شکرش باقیه که هنوز هم به یاد شهدا مراسمی برگزار میشه واین خیلی خوبه
  من هم با صحبتهای آقای زارع کاملا موافقم چرا گلزار شهدای شهر ما نباید ظاهر مناسبی داشته باشه چرا اینقدر بیخیالیم
  چرا شهرداری با کمک بنیادشهید کاری نمیکنه
  نه بخاطر شهدا که اونها هیچ نیازی ندارند بخاطر اهمیت و حفظ ارزشهامون
  کاش بجای شعار دادن کاری انجام بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا