دفترچه خاطراتهمه

یاد نیکان ( قسمت سی و سوم) مرحوم حاج یوسف ارجمند

یوسف بذرافکن|

نیک مردانی هستند که در عین برخورداری از ثروت و امکانات مالی از یاد خداوند غافل نمی شود ‌، از چند روزه دنیا برای آباد ساختن سرای جاوید استفاده می کند ، دست نیازمندان را می گیرند ، در کارهای خیر و عام المنفعه سهیم می شوند ، با خلق خدا با خوبی و نیکی رفتار می کنند و یاد و نام خود را در خاطره ها همیشگی می کنند .یکی از آنها مرحوم حاج یوسف ارجمند از اهالی روستای کوشک مولا بود .

gol

او از ثروت خود برای خدمت به مردم استفاده می کرد ، اهل نماز بود ، زکات خود را پرداخت می کرد ، برای دختران نیازمند جهیزیه می خرید ، برای تهیه مسکن به مستمندان یاری می رساند ، برایش فرق نمی کرد که فرد نیازمند چه کسی باشد ، افغانی باشد یا ایرانی ، شیعه باشد یا سنی ، آشنا باشد یا غریبه ! دست نیاز هیچ نیازمندی را رد نمی کرد.

قرض الحسنه می داد و از وام بلا عوض دریغ نمی کرد ، در ساخت حسینه فاطمیه (س) کوشک مولا کمک نقدی فروانی کرد ، در همه ی کارهای عام المنفعه پیش قدم بود در باغ سرسبزش بر روی مومنین و دانش آموزان باز بود ، از همه مهمتر اخلاق خوش اوبود ، متبسم و خندان بود ، نه تنها دستی گشاده که چهره ای گشاده داشت ، بزرگوار و بخشنده بود ، بسیار سخی و مهمان نواز بود . در سال ۱۳۶۵ سرشمار روستای کوشک مولا بود م و به اقتضای سرشماری به در خانه تمام اهالی می رفتم از مردم کوشک مولا مردمانی نیکوتر ندیدم و از این مردمان نیک ، بهتر از حاج یوسف ارجمند سراغ ندارم . روحش شاد یادش گرامی .

از آقای حاج پرویز عبدالهی که در گرد آوری این مطالب صمیمانه من را یاری کردند نهایت سپاس را دارم .

4 دیدگاه

  1. باسلام و تشکر از آقای بذرافکن
    روحش شاد و یادش گرامی……خوشا به سعادت چنین افرادی که خداوند بهشون توان داده تا از داشته هاشون در راه رضای خدا خرج کنند و یه لبخند هدیه بگیرند….

  2. ای کاش در قید حیات بودند حتما برای دیدنشون به کوشک مولا میرفتم و برای درمان دوست افغانی کمک میخواستم
    کاش تو داریون هم چنین افرادی بودند!!!!
    به نظرشما هست؟؟؟؟؟

  3. من این فرد را از نزدیک میشناختم واقعا توصیفات درستی کردید روحش شاد ممنون از سایت خوبتون به امید سربلندی منطقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا