دفترچه خاطرات

دفترچه خاطرات/دکان سیدعلی…

یوسف بذرافکن|

زمان چه زود می گذرد ! یادش بخیر ، سید علی زارعی پدر شهید سید حسن زارعی پشت مدرسه حقیقت جو داریون در کنار منزلش مغازه کوچکی داشت ، اما این مغازه کوچک بخشی از دفتر خاطرات همه بچه های آن موقع را پر کرده کرده است.

صفا و صمیمت و چهره مهربان و صبور سید علی همه بچه ها را به مغازه کوچکش می کشاند ، خداوند سید علی را حفظ کند ،همیشه ساکت ،کم حرف ، قانع و در عین حال با انصاف بود همه ی بچه ها دوست داشتند پول تو جیبی داشته باشند و از او خرید کنند . زنگ های تفریح و همچنین قبل و بعد از زنگ مدرسه دکانش غوغا می شد ! تنها همین نبود منزل سید علی محل زندگی و سکونت معلمینی بود که از شیراز و جاهای دیگر می آمدند و تا پنجشنبه در داریون می مانند و برای همین هم بود که در منزل سید علی اتاقی را اجازه می کردند.

او برای خانم معلم ها مثل یک پدر مهربان بود ، اوایل مهر ماه امسال به اتفاق همکاران نزد ایشان رفته بودیم ، سید علی فقط تشکر کرد و حتی یک کلمه حرف نزد .اما مادر شهید سید حسن زارعی برایمان از همان زمان ها تعریف می کرد و می گفت کاش آن زمان ها باز هم برمی گشت !

همسر سید علی گفت : چند مدت پیش یکی از خانم معلم های قدیمی به منزل ما آمد ، خیلی خاطره تعریف کرد و بعد عکس من و سید علی و قاب عکس سید حسن واتاق ها را گرفت و با خود به خارج از کشور برد او گفت : من اکنون در خارج از کشور هم هستم اما دلم را در داریون و خانه سید علی جاگذاشته ام!

این روزهای سید علی بیمار است و در بستر بیماری بسر می برد و حتما با خاطرات همان زمان ها زندگی می کند .خداوند به ایشان شفای عاجل عنایت فرماید . از سید مصطفی ، خوبیار مقتدر و مرحوم قنبر هم خاطراتی دارم که انشاء الله برایتان می نویسم .

3 دیدگاه

  1. سلام با تشکر از آقای بذرافکن
    به راستی یادش بخیر
    اگر حافظه ام یاری کند مغازه آقا سید یک درب کوچک زرد رنگ داشت وقتی این مطلب را خواندم ناخودآگاه به یاد عسلهای کوچکی افتادم که سال 65از مغازه آقا سید میخریدم 15ریال
    انشاءالله خداوند به آقا سید شفای عاجل بدهد

  2. درود بر جناب اقای یوسف بذرافکن و سایت داریون نما.
    با خاطره ای که ذکر کردید خاطرات کودکی برایم دوباره تداعی شد.. دست مریزاد. خداوند به سید بزرگوار نیز شفای عاجل عنایت فرماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا