داريون در قاب

بازتاب يك نقد/جوابيه اي براي سايت داريون نما و توضيح ما بر اين جوابيه

بنام خداوند حکیم

ضمن عرض سلام و آرزوی موفقیت روزافزون وآرزوی کسب رتبه برتر پربیننده ترین سایت خبری در آینده نزدیک توسط داریون نما و تقدیر از زحمات شبانه روزی و بی مزد و مواجب مدیر سایت و همکاران و احتمالا فشار مضاعف بر خانواده و اطرافیان که بواسطه به روز رسانی سایت قسمتی از حقوق ایشان تضییع و فدای معرفی داریون می گردد . اجر شما و اطرافیان با خداوند متعال چرا که اطلاع رسانی دقیق ، شفاف ٰ صادقانه و به روز مهمترین و خطیرترین رسالت حوزه خبر و اطلاع رسانی است .

مع الوصف انتقاد سازنده شما به دیده منت . سپاس که با انتقاد و پیامهاتون به یادمون هستید و خوشحالیم که قابل نقد و انتقاد شدیم.

دوستانه مطالبی را جهت روشن شدن موضوع عرض می نمایم و از همه عزیزان داریونی در جای جای کشور عزیزم ایران و سایر نقاط دنیاکه با ارسال ایمیل پایندی خود را به میهن اسلامیمان و این آب و خاک مقدس اعلام داشتند صمیمانه تشکر و به جهت کمبود ها عذرخواهی می نمایم.

۱- سعی ما تلاش برای شناساندن داریون در سطح کشور و دنیا ست و با کمبود امکانات و ضعف مالی توانائی ما بیش از این نبود .لذا معرفی داریون در سطح کشور و دنیا افتخاری بزرگ برای هر داریونی است و من .

مسلم حقيقت جو در برنامه صبح بخير ايران

۲- کسب مقام شهرداری برتر در سنوات قبل در زمان مهندس حسینی شهردار سابق و زحمتکش داریون در دو سال متوالی و هم اکنون کسب سه تندیس و لوح سپاس در نمایشگاه مدیریت جامع شهری کشور با حضور شهرداری های پر زرق و برق و با توان مالی بالا در خواب هم نمی گنجد چرا که همگی به ضعف امکانات واعتبارات شهرداری واقفیم .به هر حال تلاشی نه در شان داریون که در حد استطاعت بود.

3- به دلیل حجم سفارش تولید برنامه در برنامه صبح بخیر ایران از سراسر ایران ٰ پوشش تصویری از شبکه اول سیما در ایامی که مرتب نام داریون در سطح کشور مطرح است جای بسی تامل است .لذا دعوت از این عزیزان نیاز به پیگیری بی نهایت داشته که تنوانستیم در این ایام مجددا نام داریون را دراذهان و افکار عمومی مطرح نمائیم به عشق داریون و داریونی.

4- رویکرد برنامه توریستی و گردشگری است و جاذبه های طبیعی است نه وضعیت فعلی و همه جانبه شهر که آن موقع معرفی وضعیت موجود شهر داریون و عملکرد مسئولین نام خواهد گرفت ( بازتاب )که با بافت برنامه صبح بخیر ایران همخوانی نداشت به نحوی که نام شهردار ورئیس شورای شهر بدون سمت و پست فعلی زیر نویس شده بود . که در سایر شهر ها نیز به همین منوال می باشد که می توان مشاهده کرد .

5- تهیه کننده برنامه و کارگردان و ناظر پخش سیما با توجه به ضوابط مربوطه دارای محدودیت هائی بوده که نمی توانستند همه شهر و وضع موجود را به تصویر بکشند و راهنمای اکیپ صدا و سیما فقط به عنوان راه بلد وکسی که آدرس ها را مطلع می باشد و بر اساس خواست کارگردان انجام وظیفه نموده و در مقام تصمیم گیری نبوده و فقط پیشنهاد می داده است و تصميم نهائی با کارگردان و … بوده است.

6- دودکش بخاری همه جا می سازند. اما اشتغال یک خانم کار آفرین در شغلی مردانه و کار با دستگاههای جوش و برش و فلزات سخت آنهم با استفاده از ورق دور ریز شرکت ها و ساخت دودکش در شرایط خشکسالی و بیکاری در داریون ،بعنوان یک فعالیت کارآفرینی و ایجاد انگیزه در خانم ها آنهم در داریون باحساسیت های مربوطه و برای اولین بار بایستی جذاب باشد .

7- به دلیل کمبود وقت و حضور اکیپ صبح بخیرا یران در فاصله کمی از پیگیری های انجام شده ما را غافلگیر کرد به نحوی که همه تلاشها و تماس ها را تحت الشعاع قرار داد و نتوانستیم با یک جلسه مشورتی و همفکری با صاحبان نظر نوع گزارش ها را مشخص و اولویت بندی کنیم. از جهتی طی ۴ روز هماهنگی بوسیله دو سه نفر همکار و دوست و ضبط فیلم همزمان با نهایت دلسوزی صورت گرفته که از تلاش این بزرگواران صمیمانه قدر دانی می نمایم. لذا در این ۴ روز بایستی هم هماهنگی می شد هم برنامه ضبط می شد لذا وقتی برای جلسه نبود و …

8- گرفتن گزارش ازدیندارلو نیز در برنامه صبح بخیر ایران که به دلیل بارش باران و کمبود وقت و نصب تاسیسات مخابراتی تپه دیندارلو توسط کارگردان رد شد و اهالی دیندارلو نیز در خصوص جاذبه های دیندارلو پیشنهادی ارائه نکردند.

9- به دلیل جذابیت کار پخت نان و رشته بایستی بصورت قدیم داریون و روی هیزم پخته می شد ( نظر کارگردان )

10- رتبه گندم به جای روزگاری بصورت ۱۰ سال متوالی و بصورت مشروح در مصاحبه شهردار بیان گردید که قابل روئیت می باشد .

11- چشمه خالد آباد ( تنگدر ) نیز به دلیل خشک بودن امکان ضبط فیلم نداشت .

12- به دلیل حضور اکیپ صدا و سیما در فصل کاشت جاذبه های طبیعی بسیار ناچیز و قابل فیلمبرداری نبود و موکول کردن برنامه به سال آینده تضمین نداشت

13- نشان شهری پارک بلوار کشاورز بود که در حین مصاحبه شهردار پخش گردید.

14- گزارش از هنرمندان نیز علی رغم پیگیری های متعدد با شهرام کرمی و علیرضا بخشی زاده میسر نگردید و نمی توانستیم با همه هنرمندان مصاحبه داشته باشیم زیرا یک گزارش به هنرمندان اختصاص داشت که از هنرمندان عزیز عذر خواهی می نمائیم.

15 – لازم به ذکر است برخی از انتقادها مورد نظر خودمان نیز بود که به اکیپ صدا و سیما منعکس گردید از جمله زمان کم هر گزارش پخش شده و …

۱6- با توجه به نوع برنامه ارائه هر گونه پیشنهاد و یا نارسائی در شهر و بیان مشکلات توسط کارگردان به دلیل مقررات مربوطه رد شد و گرنه چه فرصتی بهتر از این . اما خدا را شکر که “داریون نما” این رسالت مهم را پیگیری می نماید و زبان گویا و بر خط ماست.

17-در پایان ضمن عذر خواهی به دلیل تصدیع وقت و طولانی شدن عرایض و محدودیت بیان برخی مطالب . با استفاده از قاشق داغ شده توسط بخاری پشت دست خود را مهری سرخ می نمایم تا دیگر پیگیر این موارد نشوم چرا که باعث آبروی ريزي خیلی از داریونی ها شده است . البته این را هم بگویم که اینکه داریون به دلیل عدم منابع پایدار و کم مهری مسئولین از سنوات قبل همچنان محروم می باشد و مردم نیز به دلیل خشکسالی و جوانان به دلیل بیکاری و تحصیل کرده ها به دلیل عدم اشتغال روزگار سختی را در کنار کلان شهر شیراز می گذرانند را قبول داشته باشیم و لذا این عقبه تلخ همواره با داریونی ها در جای جای کشور همراه و عجین است که ضمن اظهار تاسف ، از دوست داران داریون می خواهم که تلاش کنند و منتظر دیگران نشوند تا داریون را برای ما بسازنند . همت کنیم و شهرمان را خودمان بسیازیم با تلاش ، همفکری ، غر نزدن و دست روی دست نگذاشتن من و تو در هر شغلی که هستیم و با هر توانی .

مسلم حقيقت جو

 ******

 توضيح سايت داريون نما بر اين جوابيه

دوست خوبمان مسلم حقيقت جو كه از زحمت كشان شهرداري داريون است جواييه اي بر نقد سايت داريون نما درباره برنامه صبح بخير ايران ويژه داريون ارسال كرده و نكات و توضيحاتي برنقد ما نگاشته است.

اين رويه اي بسيار خوب است كه اميدواريم در داريون جاي خود را پيدا كند و ما،هم تحمل نقد داشته باشيم هم تحمل پاسخ نقد را.

ما از سر دلسوزي نقدي نوشتيم و جناب حقيقت جو هم از سر مسووليتي كه داشته پاسخي محترمانه داده كه همين جا از او سپاسگزاريم و آرزو مي كنيم اين نقدها و جوابيه ها فتح بابي شود براي نقدها و جوابيه هايي كه باعث روشن شدن موضوعات مختلف منطقه داريون شود.

در بالا همانگونه كه مشاهده كرديد جوابيه آقاي حقيقت جو را كه در 17 بند بود آورديم. اينك توضيحاتي داريم بر اين جوابيه كه به صورت تيتر وار و مختصردر پاسخ به هر 17 بند ذكر شده بيان مي كنيم.

1-سعي ما هم به عنوان تنها رسانه رسمي منطقه داريون شناساندن منطقه و شهرمان در سراسر كشور و حتي سراسر دنياست. ما هم بي هيچ چشم داشتي تلاش خود را انجام مي دهيم. باشد كه با ياري خداوند بزرگ و همراهي مردم فهيم و عزيز داريون موفق باشيم.‘

2-راستش هر چه فكر كرديم ربط اين  مساله كه شهرداري داريون مقام برتر و.. كسب كرده را به موضوع نقدمان درباره برنامه صبح بخير ايران نيافتيم!به هر حال مجددا به شهردار و شهرداري داريون بابت كسب اين موفقيت ها تبريك مي گوييم.

3-كاملا واقفيم كه پي گيري چنين كارهايي، سخت و طاقت فرساست بدين جهت به شما و تمام كساني كه براي اين كار زحمت كشيده اند درود مي فرستيم و خسته نباشيد عرض مي كنيم.

4-در اين باره و نشان دادن نقاط توريستي و گردشگري داريون ما همان برنامه اول به تعريف و تمجيد پرداختيم و با اين مساله موافق بوده و هستيم.(آرشيو سايت گواه اين ادعاست)

5-ما هم هيچ جا نگفتيم و ننوشتيم كه شما تصميم گيرنده بوديد. حرف ما اين بود كه بايد مسوولين داريون عزيزان صدا و سيما را توجيه مي كردند.

6-در اين مورد با شما موافقيم.

7-چون واقف به كار رسانه اي هستيم اين را هم قبول مي كنيم كه غافلگيري شما باعث شده تا نتوانيد آنچنان كه بايد كارها را در فرصت مناسب انجام دهيد. اما اين را هم شما قبول كنيد كه بينندگان اين برنامه نمي دانند كه شما غافلگير شديد. آنان برنامه تهيه شده را مي بينند.

8-به هر حال مي شد از ديندارلو و از فراز تپه هاي آن تصاويري هرچند كوتاه تهيه كرد.

9-چه بگوييم نظر كارگردان بوده حتما!

10-درباره رتبه گندم از طرف شهردار بيان شد و ما هم در نقدمان به اين موضوع اشاره كرديم. منتهي منظور ما اين است كه بايد مشروح تر بيان مي شد كه البته مي فرماييد محدوديت برنامه اين اجازه را به شما نداده.

11-هرچند ما به چشمه خالد آباد اشاره اي نكرده بوديم. اما الان مي گوييم حيف كه خشك شد.حيف…

12-اين مورد هم با شما موافقيم. هرچند در اين مورد هم ما بحثي و انتقادي نداشتيم.

13-منظور ما كليت برنامه بود وگرنه بله،بولوار كشاورز هم پخش شد.

14-هرچند در اين باره هم ما بحثي نداشتيم. فقط مي توانيم در توضيح حرفهاي شما بگوييم قشر هنرمند هميشه مظلوم است.

15-خدا را شكر كه به تفاهم رسيديم!

16-كاش مي شد اين محدوديتها را برداشت.

17-اين مورد آخري را بد جوري توي ذوقمان خورد. جناب حقيقت جو با يك انتقاد كه نبايد قاشق داغ كرده و پشت دست خود را داغ كنيد. با اين كار هم به امانت خداوند بي مهري كرده ايد و هم ما را نگران خود كرديد.دوست عزيز از شما بعيد است. اگر اين گونه بود و با هر انتقاد بايد قاشق داغ كرده و دست خود را داغ كنيم كه براي حقير تا كنون دستي باقي نمي ماند و همه قاشق هاي خانه هم سياه شده بود!

نمايي زيبااز داريون در برنامه صبح بخير ايران

باور كنيد روزانه چقدر پيام هاي مختلف كه انتقادهاي تندي از ما دارند برايمان ارسال مي شود اما ما با ديده منت مي پذيريم.

يك توضيح هم خدمت شما عرض كنيم و اين بحث را تمام نماييم.

همانگونه كه قبلا هم در سايت داريون نما نوشتيم ما از كليت اين برنامه راضي هستيم. و به خاطر همين هم بود كه اكثر اين برنامه ها را به سرعت بر روي سايت داريون نما قرار داديم تا همه ببينند. الان هم با وجود اينكه اين برنامه از تلويزيون پخش نمي شود اما همه مي توانند آن را از سايت داريون نما ببينند. اين يعني ما براي تلاش شما ارزش قايل شده ايم.

البته سختي هاي قرار دادن اين برنامه ها بر روي سايت حكايت خود را داشت كه فداي سر همه داريوني ها.

اين را هم عرض كنم كه به علت آنفلونزاي شديد متاسفانه نتوانستم دو برنامه كه يكي مربوط به امام جمعه محترم و ديگري درباره هنرمندان بود را در سايت قرار دهيم كه ضمن پوزش از اين عزيزان تلاش مي كنيم اين دو برنامه را نيز در سايت داريون نما قرار دهيم.

و در آخر….باقي بقايتان

مدير سايت داريون نما

8 دیدگاه

 1. با سلام و تشکر از سرعت عمل شما .
  به استحضار می رساند در مورد بند 2 منظور حقیر این بود که با توجه به کسب رتیه های برتر توسط شهرداری در سالهای اخیر و خصوصا نمایشگاه تهران و تبلیغ مکرر نام داریون ٰ شهرداری و شورای اسلامی شهر نیز با تلاش و پیگیری سعی نمودند که اینبار نام داریون از طریق شبکه ملی و برنامه صبح بخیر ایران مجددا طنین انذاز گردد.

  هر چند که محتوای پیامها در اکثر موارد اگر نگویم توهین ، حداقل کم مهری بود( شب نامه پخش شده ) و… که مطمئنا کمتر مسئولی با این نوع بازخورد افکار عمومی، انگیزه فعالیت بعدی را پیدا می نماید. البته دوستانی نیز بودند( از جمله داریون نما) که با ارسال پیامک و تماس تلفنی به سامانه شهرداری و حتی حضور در شهرداری و تبلیغ الکترونیک از زحمات شهردار و شورای اسلامی شهر تقدیر نمودنند که از هر دو گروه سپاسگزاریم. اما…
  ( ضمنا قرار بود تا آنجا که ممکن است نام حقیر قید نشود، چه برسد به تکرار اسم و عکس )

  1. البته ما تبريك خود براي برتر شدن شهرداري داريون را همانگونه كه شما گفتيد در سايت داريون نما منتشر كرديم. و نه طور ديگري.
   درباره اينكه گفته ايد قرار بود نام شما قيد نشود هم اگر يادتان باشد در آخرين پيامك به شما اعلام شد كه جوابيه اي كه نوشته ايد را بدون نام نمي شود منتشر كرد. چون مردم بايد مطلع مي شدند كه چه كسي و در چه مقامي اين جوابيه را نوشته. قبول كنيد كه منتشر كردن جوابيه بدون اسم يك كار غير حرفه اي بود.
   بر همه تلاش هايتان درود.

 2. جناب آقاي حقيقت‌جوي عزيز در خصوص بند 17 از جوابيه شما بايد عرض كنم كه برادر، داريون پس از سال‌ها تحمل محروميت و اجحاف تازه در ابتداي راه پيشرفت و توسعه است و اين امر نيز در گرو زحمات و از خودگذشتي‌هاي داريوني‌هايي همچون شماست بنابراين انتظار مي‌رود نه تنها دست عزيز خود را با قاشق داغ آزرده نسازيد بلكه مشقت‌ها و سختي‌هاي اين راه را به جان خريده تا انشاالله به لطف خداوند شاهد سازندگي داريون و بالندگي داريوني‌ها باشيم. بنابراين انتظار داريم در اين مسير پر پيچ و خم همچنان شاهد به ثمر نشستن تلاش‌هاي مديران شهري باشيم.

 3. 1- جوايز شهرداري هم كه شما ميگين اونجور نبوده كه زحمات حسيني يا شهردار جديد باشه شهردار جديد به عنوان جوان ترين شهردار كشور برگزيده شد و ملاكشون اين بوده كه چند مقاله isi داده بود كه در سطح جهاني هست اين مقاله.
  2 – در مورد ديندارلو ما در ديندارلو مواردي داشتيم كه جزء ميراث ملي ايران بودن و سال 86 به ثبت رسيده بود(گورستان ديندارلو براي زمان قاجار بوده كه جزءآثار ملي ايران زمين هست)تا چند روز آينده عكس هاي اين آثار ملي هممراه با مطالبي تو وبم درج ميكنم جهت اطلاع آقاي حقيقت جو مطالبو براي اين سايت هم ارسال ميكنم تا متوجه شويد.بعد اگر اينجا مشكل بارندگي داشته داريون مشكل بارندگي نداشته؟نميدونم والله شايد ديندارلو بارون ميومده ولي داريون هوا خوب بوده.
  3 – مساله اصلي اينه كه درسته ما هم دوس داريم داريون تو ايران كه خوبه تو كل جهان نامي باشه ولي به شيوه خوب نه تخريب آن و طوري نشان دهيد كه انگار زمان قاجار هست چرا متوجه نيستيد كه داريون با هزار تا بدبختي و تلاش ميخواهد بخش بشه؟

  جاي اينكه جوابي بدهيد كه قانع كننده باشه با قاطعيت بگيد اشتباه كرديم و عذر خواهي كنيد.
  و در مورد ديندارلو اگر واقعا تبعيض قائل شديد اون دنيايي هم هست كه بايد جواب گو باشيد.

 4. سلام سید بزرگوار گاهی اوقات رعایت انصاف بهتر از اجرای عدالت است(ارسطو)
  یک سووال زمانی که در مسیر درستی حرکت نمیکنیم،فایده دویدن چیست؟
  چه اصراری داری که داریون را از دیندارلو جدا بدانیم وبا بیان برخی مطالب به این قضایا دامن بزنیم.به امید صداقت در گفتار و عمل

  1. سلام همشهری
   بزرگوار من نگفتم جدا هستیم ما و داریون یكی هستیم هرکی هم که شایع پراكنی میکنه حتما خصومت شخصی داره حرف من اینه که میگم اگر آقایون دیندارلو رو جدا نمیدونستن از دیندارلو هم خبری مي گذاشتن.

 5. باسلام خدمت مديريت محترم سايت وكاربران عزيز
  چند توصيه برادرانه ازاين حقير
  1)خواهشمند است ازبكار بردن الفاظ وعناوين مهندس-دكتر-جناب آقاي و…
  جداخوداري فرماييدنام خانوادگي فرد واحيانا پست سازماني ومسوليت قانوني كفايت ميكندسعي شودبه بار معنايي غنابخشيده واز پرداختن به ظاهر سخن دوري شود.
  2)درنظر داشته باشيد تازماني كه بدون مدرك ودليل قانوني ثابت نشده باشد ديگران رابه هيچ چيز متهم نكنيد .
  3) داشتن حق و وظيفه قانوني جزء اصول شهروندي است به نظر وعقيده ديگران احترام بگذاريم ولو برخلاف ايده ما باشد تحمل نظر مخالف نشانه خردمندي است هر شهروندي حق دارد وآزاد است نظر-پيشنهاد وانتقاد خودرا مطرح كند ووظيفه دارد درچارچوب قانون عمل نمايد.

  1. دوست عزيز ممنون از حضورتان و راهنمايي هاي ارزشمندتان. اميدواريم هر روز شما را در سايت خودتان، داريون نما ببينيم و از نظراتتان بهره بريم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا