گزارشهمه

فیلم:کار جالب آتش نشانان داریونی

آتش نشانان، قشر زحمت کش و بی توقع جامعه هستند که کارشان همواره سخت و خطرناک است.

همیشه درباره کارهای آتش نشانان خبرهای زیادی منتشر می شود. عمده ترین آنها اما قطعا اخبار خاموش کردن آتش سوزی های منازل و خودروها و… است.

آتش نشانان اما کارهای دیگری نیز انجام می دهند که تنوع خدمات این شغل پردردسر به مردم را نشان می دهد.

آتشنشانانی که برای نجات یک جوجه اردک از درون چاه در حومه شیراز، مسیر سخت 8 کیلومتری را طی کردند

چند روز پیش در  تربر لابیشه جوجه اردکی درون چاهی سقوط می کند. ساکنین روستا هرچه تلاش می کنند موفق به نجات جوجه اردک نمی شوند.

آنها با آتش نشانی داریون تماس می گیرند و جریان را اطلاع می دهند. کارکنان آتشنشانی نیز در اقدامی جالب برای نجات جوجه اردک روانه این روستا می شوند.

آنها به مکان مورد نظر می رسند و یکی از آتش نشانان به درون چاه می رود و جوجه اردک را از چاه بیرون می آورد.

فیلم کوتاه زیر در این رابطه است. ذکر این نکته- با توجه به فیلم ارسالی- خالی از لطف نیست که به نظر می رسد امکانات آتش نشانی داریون مناسب نیست و آنها باید دارای تجهیزات بهتری باشند.

6 دیدگاه

 1. آتش نشانی وظایف خیلی مهم تری از نجات یک جوجه دارد وظیفه آتش نشانی این است که همیشه برای حوادث مهم انسانی آماده باشد و جان انسانها را نجات دهد و ممکن است در لحظه ای که آتش نشانی برای نجات یک جوجه به تربر رفته است در جایی دیگر یک حادثه مهم اتفاق بیفتد .همین آتش نشانی گاهی برای خاموش کردن آتش بدون آب حاضر می شود اما برای یک جوجه خود را حاضر می کند ! خدای ناکرده جان آتش نشان برای نجات یک جوجه به خطر بیفتد .

 2. با سلام
  قابل توجه شهروند محترم

  1- نجات سقوط کنندگان در چاه، کانال آب، رودخانه، سد، استخر و…

  یک بند از وظایف آتش نشانها است

 3. با سلام ،عزیز دلم ،آیا جان یک جوجه بیشتر ارزش دارد یا جان و اموال و زندگی یک انسان ؟ اگر اینطور باشد از فردا باید همه آتش نشان ها به دنبال نجات سگ و گربه ها باشند !

 4. شهروند محترم
  با سلام
  ای کاش از زوایای دیگری هم این کار آتش نشان ها را می دیدید
  در مورد قسمتی از نظر شما(همین آتش نشانی گاهی برای خاموش کردن آتش بدون آب حاضر می شود)
  این مطلب صحت ندارد و اگر هست ای کاش مصداق آن را می گفتید

 5. با عرض سلام وخسته نباشید خدمت مسوولین
  سایت داریون نما و پرسنل زحمت کش اتش نشانی داریون این کار بسیار کار جالب و قابل ستایش است اتش نشان باید دایم در امادگی جسمانی خوبی باشد تا در حوادث مختلف به وظایف خود به خوبی عمل کند شاید خدای نکرده یک روز یک انسان به جای این جوجه در این موقعیت قرار بگیرد این کارها باعث میشود تا در این شرایط اتشنشان به وظیفه خود به خوبی عمل کند من در شرگت نفت کار میکنم وقتی این مطلب را در سایت داریون نما خواندم ودر اداره بازگو کردم همه اتشنشانی داریون را تحسین کردند ویکی از مسوولین اداره گفت این کار نشان از فرهنگ بالای مردم داریون دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا