اخبارهمه

مشروح خطبه های نماز جمعه داریون

نماز وحدت آفرین و دشمن شکن جمعه  با حضور مردم همیشه در صحنه داریون و منطقه به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین عزیزی امام جمعه منطقه داریون برگزار شد.

امام جمعه منطقه داریون در خطبه اول نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوای الهی و دوری از محرمات اوصاف متقین را بیان کرد.

 وی طبق تفسیر آیه 2 سوره بقره ایمان به غیبت را نسبت به حضرت ولی عصر (عج) داد و فرمودند: امام زمان (عج) مظهر اسم غیب خدا است.

امام جمعه داریون
امام جمعه داریون

وی ادامه داد:امروز یکی از حاجت های مردم دیدن چهره مبارک حضرت ولی عصر (عج) است همه از غم هجران می سوزند. اما باید اعمالمان، گفتارمان بر خودرمان مورد رضای امام زمان (عج) باشد.

در خطبه دوم خطیب محترم جمعه نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوای الهی و دوری از محرمات میلاد با سعادت حضرت ولی عصر (عج) را عیدالله اکبر نام برد و منتظر بودن را افضل اعمال دانست.

امام جمعه داریون دو شاخصه اصلی انتظار را امیدو عدالت خواند و افزود: امروز در دنیا عدالت نیست ـ ظلم است و عدالت واقعی در جامعه مهدوی صورت می گیرد.

عزیزی در بخش دیگری از خطبه های خود از مجاهدت ها و زحمات سربازان گمنام امام زمان (عج) تقدیر و تشکر کرد و در این رابطه گفت: نعمت امنیت بعد از ولایت حاصل فداکاری ها و زحمات سربازان گمنام امام زمان (عج) است. وی با استناد به صحبت های مقام معظم رهبری از تلاش های سربازان گمنام به عنوان مجاهدت های خاموش یاد کرد و در آخر از روز سوم خرداد روز فتح خرمشهر بعنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی یاد کرد و اظهار داشت: بهترین جمله امام (ره) راجع به سوم خرداد این بود که خرمشهر را خدا آزاد کرد. و این روز را به تمام دلاور مردان تبریک و تهنیت گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا