اخبارهمه

مشروح خطبه های نماز جمعه این هفته داریون

خبرنگار:خلیل اسدی|

نماز جمعه این هفته منطقه داریون با حضور انبوه مردم ولایت مدار شهر و روستاهای همجوار، روحانیون معظم و معزز، مسئولین نهادها و ادارات، بسیجیان دلاور، فرهنگیان، دانش آموزان، نیروهای انتظامی، شوراهای شهر و روستا و سایر اقشار مختلف مردم به امامت حضرت حجه السلام و المسلمین حاج آقا فخرالدین اسدی امام جمعه این شهر و منطقه برگزار شد.

asadi20

خطیب جمعه در ابتدای خطبه اول نمازگزاران را ضمن دعوت به تقوای الهی ودوری از محرمات تقوا را سرمنشا خیرات و برکات در دنیا وآخرت برشمرد و به تشریح حدیث گهرباری از پیامبر اکرم صلی ا…علیه و آله و سلم پرداخت: پیامبر صلی ا…علیه و آله و سلم می فرماید: بعد از من روزگاری فرا خواهد رسید که به علت گناه و رفتار ناشایست بعضی از افراد، خداوند 10 گوهر ارزشمند را از بعضی افراد جامعه بر می دارد، مگر کسانی که مکارم اخلاق را رعایت می کنند.

namazjome25

امام جمعه داریون اولین گوهر ارزشمند را برکت برشمرد و در این زمینه گفت: وجود برکت در زندگی هر کس ارزشمند است.

وی امنیت و آسایش فرزند خوب و مکارم اخلاقی که در جامعه وجود دارد را یک برکت دانست. خطیب جمعه دومین گوهر گرانبها را ترحم و صله رحم خواند و افزود: یکی از عوامل بیماری های صعب العلاج، و مرگهای ناگهانی و زودرس ترک صله رحم است. وقتی صله رحم با اقوام و خویشاوندان در خانواده کم ارزش و بی ارزش شد آنگاه نامحرم در خانواده ها رسوخ پیدا می کنند و خانواده ها با افراد نامحرم معاشرت می نمایند. وی خانواده ها را سفارش به حدود محرم و نامحرم کرد.

حاج آقا اسدی طبق حدیث پیامبر صلی ا…علیه و آله و سلم سومین  گوهر گرانبها که خداوند در وجود خانمها به ودیعه گذاشته است را حیا برشمرد و در این زمینه اظهار داشت: امروزه شهدا خدمتگزاران خدوم به نظام هستند و کسانی که در جامعه باعث افتخار والدنیشان شده اند از دامان مادران با حیا تربیت شده اند.

حاج آقا اسدی غیرت مردان را چهارمین گوهر ارزشمند برشمرد و در این رابطه گفت: بی عفتی ها، بی اخلاقی ها، و ورود به فضاهای مجازی از نشانه های مردان بی غیرت است.

وی بی اخلاقی و فضاهای مجازی را مانع پیشرفت دانست و به جوانان تاکید کرد دنبال این موارد نروند.

خطیب جمعه در خطبه دوم ضمن تبریک میلاد حضرت مسیح علیه السلام به تمامی مسیحیان گفت: حضرت مسیح علیه السلام سردمدار مبارزه با ظلم بود. امروز آمریکا و استکبار جهانی بر خلاف آموزه های آیین مسیح علیه السلام به حقوق جوامع دیگر تعرض می کنند و مردم دیگرکشورها را مورد استعمار و استسمار قرار می دهند و اینها نشان می دهد که آنها دین را بعنوان یک دکور انتخاب کرده اند و به آموزه های دین عمل نمی کنند.

 حاج آقا اسدی به مناسبت سالروز تامین امنیت پرواز درهواپیماها گفت: فضای امن جمهوری اسلامی را مدیون دلیر مردان سپاه پاسداران می دانیم که با کمترین امکانات در این زمینه کارهای بزرگی انجام می دهند.

حجت الاسلام اسدی در مورد سالروز حماسه 9 دی به سران فتنه وکسانی که از آنها حمایت کردند و شعار ضد ولایت و هتک حرمت و به مقدسات توهین کردند گفت: ما با سران فتنه با رافت اسلامی برخورد کردیم بنده به کسانی که از سران فتنه حمایت می کنند و می خواهند امنیت و آسایش مردم را جریحه دار کنند می گویم: به این فتنه ها دامن نزنید و بدانید کسی نمی تواند به مقدسات اسلام توهین کند و خانواده های شهدا و شهدای مدافع حرم اجازه فتنه گری به شما نخواهند داد.

telegram-0

3 دیدگاه

  1. چرا در مورد سخنان بین دو خطبه که رییس شورای حل اختلاف منطقه ی داریون بیان کردند حتی کوچکترین اشاره ای نشده است؟؟!!

    1. با سلام/متن گزارش نماز جمعه توسط ستاد نماز جمعه ارسال می شود و داریون نما جز در موارد مورد نیاز ویرایشی در متن گزارش حذفیات انجام نمی دهد.

  2. جالب اینجاست که اگر به خطبه های نماز جمعه ی هفته گذشته در همین سایت نگاهی بیاندازیم در مورد دکتر حق شناس رییس دانشگاه آزاد اسلامی داریون که سخنران بین دو خطبه بودند دقیقا اشاره شده است اما در مورد سخنران بین دو خطبه ی این هفته که رییس شورای حل اختلاف بودند هیچ اشاره ای نشده است.!!!
    جای تعجب است !!!
    لطفا کامنتها را بدون کم و کاست منتشر کنید تا مسولین مربوطه پاسخگو باشند.. با سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا