ديدگاهگزارش

نامه سرگشاده به شهردار و شورای شهر داریون/از جوانان بی کار داریونی خبر دارید ؟!

جلال داریانی|

جناب آقای رستم پور و اعضای محترم شورای اسلامی شهر داریون عرض سلام و خسته نباشید مرا به عنوان یک داریونی بپذیرید.

راستش را بخواهید من اطلاع چندانی از فعالیتهای شما و شهردار محترم داریون ندارم پس قضاوتی هم نمی کنم. تنها منبع کسب خبر من فقط داریون نماست که گزارش چندانی از فعالیت های این دوره شورا و شهرداری را در آن نمی بینم !

من فقط یک سوال دارم که تقاضا می کنم به آن جواب بدهید. خیلی توی سایت گشتم بلکه گزارشی از فعالیتهای شما را ببینم. یا گزارشی نبود یا در حد امور جاری و عادی بود که چیزی دستگیرم نشد ولی برخورد کردم با گزارشهای مفصلی از راه اندازی شهرک صنعتی داریون. با خواندن آنها یک سوال بزرگ و بی جواب فکرم را به خود مشغول کرده است اگر میشود جواب بدهید.

rostampoor1

چرا اقدامات ایجاد شهرک صنعتی که خیلی خوب داشت پیش میرفت با بن بست روبرو شد و به یکباره قطع شد؟ کم کاری از چه کسانی بود؟ مسئولین یا مردم؟ مشکل خاصی پیش آمد که حل شدنی نبود یا اعتقادی به راه اندازی شهرک نداشتید.?

در گزارشی خواندم که در آخرین جلسه که با مسئولین شهرک صنعتی در شهرداری برگزار شد از شورا فقط خانم ها حضور داشتند که با به حد نصاب نرسیدن نمی دانم اصلا توافقات حاصل شده اعتبار داشت یا نه. قرار بود پی گیریها و جلسات توسط شورا و شهردار ادامه داشته باشد ولی دیگر هیچ خبری نشد !

شنیدم منابع طبیعی زمین مناسب برای احداث شهرک در اختیارتان نگذاشته است ولی این را هم شنیدم که در دوره شورای قبلی زمین مناسبی نزدیک دودج برای این کار در نظر گرفته شده بوده است و منابع طبیعی هم اجازه استفاده از آنجا را در داده بوده ولی شما فقط دنبال زمینی از داریون به سمت شیراز بوده اید نه به سمت خرامه.

من نمیدانم شما که چیزی نمیگویید شنیدنی های من هم تا این اندازه است. باز شنیدم در خالد آباد هم مالکان زمینهای زیادی که بی استفاده مانده است حاضر بوده اند با مشارکت جزئی زمین در اختیار شهرک بگذارند و باز شنیدم سرمایه گذارهایی هم برای ایجاد شهرک صنعتی خصوصی پیدا شده اند و مسئولین شهرکهای صنعتی هم در همان جلسه ای که داشتید اجازه داده بودند که اگر زمین مناسبی از طرف منابع طبیعی واگذار نشد بخش خصوصی را وارد میدان کنید.

شنیدم در آخرین جلسه پی گیری امور و برگزاری جلسات بعدی را به عهده شورا و شهرداری گذاشته اند ولی شما دیگر هیچ تماسی با آنها نداشته اید و عطای شهرک را به لقایش بخشیده اید. شاید هم چون باز هم آقایان شورا علاقه نداشتند در جلسه شرکت کنند خانم ها هم دست تنهایی کاری از دستشان برنمی آمده است و دیگر پیگیر نشده اند.

میگویند شما چاره کار را در صنعتی شدن داریون نمیدانید و معتقدید که داریون باید در بخش کشاورزی و دامداری رشد کند ولی کدام کشاورزی و دامداری؟ با کدام آب؟ اصلا با کدام حمایت از کشاورزان و دامداران؟

ببخشید من که پاک گیج شده ام اگر شنیده های من واقعیت ندارد پس علت تعطیل شدن اقدامات انجام شده که خوب داشت پیش میرفت چیست؟ اگر شما جواب ما را ندهید پس از کی بپرسیم؟ بگویید تا تکلیف خودمان را بدانیم.

خواهش میکنم اگر کسی جواب سوالهای مرا میداند بگوید تا ما جوانهای داریون که از شهر و شهردار و شورا و مسئولین چیزی جز بیکاری عایدمان نشده است تکلیف خودمان را بدانیم و بفهمیم این وسط چه کسانی مقصرند؟

تا کی ما باید خیابانها را متر کنیم و تاوان سهل انگاری و بیخیالی مسئولین را بدهیم. پیاده از سواره خبر ندارد خودتان سرکارید و سر ماه حقوقی میگیرید و شرمنده زن و بچه هایتان نیستید از جوانان بی کار داریونی خبر ندارید !

من از فعالیتهای دیگرتان اطلاعی ندارم و قضاوت هم نمیکنم ولی اگر در این مورد هم قضاوت ناعادلانه کرده ام حقیقت را بگویید تا بدانم و بی جهت قضاوت ناعادلانه نکنم. من از قضاوت ناعادلانه میترسم ولی وقتی شما هیچ گزارشی نمی دهید برویم یقه چه کسی را بگیریم؟ چه کسی جوابگوی بیکاری جوانان داریونی و تبعات آن هست. بگویید تا بدانیم .

4 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا