گزارشهمه

ققنوس دوباره جان می گیرد…

یوسف بذرافکن|

هیچکدام از داریونی ها دوران درخشان فعالیت های فرهنگی دهه هفتاد آقای عبدالرضا شکری در مسجد امام محمد تقی علیه السلام را فراموش نخواهند کرد.

دوران اوج فعالیتهای کانون مسجد و پایگاه مقاومت جواد الائمه (ع) ، سالهایی که صدها نوجوان و جمع با تدابیر ناب و تازه وی در مسجد به فعالیت می پرداختند .

از فعالیت های فرهنگی ، مذهبی ، ورزشی گرفته تا فعالیتهای هئیت مذهبی قاسم الحسن (ع) ، جشن های بزرگ میلاد امام زمان (عج)وده ها فعالیت دیگر . حاصل آن دوران طلایی تربیت نیروهای کارآمدی بود که هم اکنون هر کدام آنها منشاء اثرات فراوان هستند .

shokriabdoreza2

نیروهای که موفق بوده و به هم وطنان خود خدمت می کنند؛ محمد امین زارع ، محمود مهری ، مجتبی ظهرابی، وحید خیر اندیش ، حمید شعبانی ، محمد شیروانی ، سجاد غریبی ، ابراهیم مهری ، مصیب ارجمند ، جهانبخش شیروانی ، ابراهیم عزیزی ، محسن عزیزی و ده ها نفر دیگر .

اما اکنون خوشبختانه این عزیز پس از 22 سال دوباره به صحنه فعالیت های مسجد امام محمد تقی علیه السلام بازگشته است .

این پیشکسوت فرهنگی داریونی اکنون به عنوان فرمانده پایگاه مقاومت سید مصطفی خمینی داریون به مسجد برگشته و ده ها نوجوان و جوان را دوباره جذب فعالیت های خود کرده است .

shokriabdoreza1

دوباره مسجد، جان گرفته است . صف های نماز جماعت به هم فشرده و شلوغ شده است . نماز جماعت مغرب و عشا ء جا ی سوزن انداختن نیست ! شب ها اتاق پایگاه مقاومت غلغله است .

مسئولیت ها به جوانان و نوجوانان سپرده شده است .صدای تمرین سرود از اتاق کانون فرهنگی مسجد شنیده می شود . تابلو اعلانات از نوشته های مختلف پر شده است. بازهم خاطرات آن دوران فراموش نشدنی زنده شده است .

صدای « از جلو نظام »و«الله اکبر» دوباره در حیاط کوچک مسجد طنین انداز شده است . اتاقی که چراغ آن اغلب اوقات خاموش بود اکنون دوباره روشن شده است . جوانان پایگاه اتاق پایگاه را رنگ آمیزی کرده و گرد و خاک ها را زدوده اند .

شب ها افرادی ازهمه  نسل ها ،دور هم جمع شده و تشکیل جلسه می دهند . این شب ها یاران عبدالرضا شکری در تدارک جشن های دهه فجر انقلاب اسلامی هستند .

فعالیت های این عزیز فرهنگی هر روز گسترده تر می شود . اگر به یاری خداوند همین روال ادامه پیدا کند صد ها نوجوان و جوان جذب مسجد خواهند شد .

باید گفت این رزمنده دوران دفاع مقدس اکنون مسجد را سنگر فعالیت های خود کرده است و در جبهه فرهنگی می جنگد .

برای این پشکسوت داریونی و دوستانش آرزوی موفقیت روز افزون داریم .

5 دیدگاه

  1. یاد آن روزها بخیر عجب دورانی بود همه بی ریاه کار میکردند.
    خداوند به ایشان قوت بدهد واقعا زحمات زیادی برای نوجوانان و جوانان این منطقه کشیدند .
    کاملا درسته با برگشت جناب آقای شکری مسجد امام محمد تقی (ع)جانی دوباره گرفته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا