اخبارهمه

انتقاد امام جمعه داریون از کم سوادان مذهبی که در داریون کلاس مذهبی تشکیل می دهند

نماز جمعه این هفته با حضور انبوه مردم ولایت مدار شهر و منطقه داریون، روحانیون معظم، خانواده های معزز شهدا،دانشجویان و دانشگاه هیان، دانش آموزان، فرهنگیان، مسؤلین ادارات دولتی داریون، بسیجیان، نیروی انتظامی و اعضای شوراهای شهر و روستا و سایر اقشار مردم و روستا های هم جوار، به امامت  حجت الاسلام و المسلمین ا فخرالدین اسدی امام جمعه  منطقه داریون برگزار شد.

asadi20

خطبه اول:
خطیب جمعه در ابتدای خطبه اول ضمن دعوت و سفارش به رعایت تقوی و دوری نماز گزاران از محرمات، به تشریح مسائل مربوط به حقوق اعضاء و جوارح انسان پرداخت و عنوان کرد که از میان اعضاء و جوارح انسان؛ بدترین گناهان از چهار عضو: ۱- زبان ۲- چشم ۳- شکم ۴- قلب ودل، انسان ها نشأت می گیرد. وی در خطبه عبادی این هفته؛ در خصوص حق زبان با استنناد به آیات و روایات گفت: که زبان اگر درست و در جای خودش بصورت صحیح بکار رفته شود می تواند منشأ خیرات و برکات زیادی، هم برای خود فرد و هم دیگران و نظام اجتماعی خانواده باشد….. واگر به موقع کنترل نشود و بصورت غلط و نادرست مورد استفاده قرار بگیرد موجبات ضلالت و گمراهی را هم برای خود و هم دیگران به ارمغان می آورد… لذا این تکه گوشت در دهن انسان آثار و فواید دیگری در خود بدن نیز همانند تشخیص مزه ها و غیره….. دارد و همین اختلاف نژاد ها و قومیت ها در دنیا از آثار زبان سرچشمه می گیرد…. اندازش کوچک است اما اگر کنترل نشود می تواند جرائم زیاد را مرتکب شود و آثار سوء، زیان بار و غیر قابل جبرانی را در جامعه و زندگی شخصی افراد به بار آورد…لذا عده ای با دخالت در کار دیگران: با تهمت، افترا، غیبت، سوءظن و به ناحق با آبروی دیگران بازی کردن این نعمت الهی(زبان را) به پلشتی و ولنگاری می کشانند و با عث ایجاد رعب و وحشت و ترس و اختلاف قومیتی و خانوادگی و همچنین با آمار غلط و نادرست از و ضعیت اجتماعی محل خود و زیر سؤال بردن خدمات مسؤلین آن شهر، مانع پیشرفت شهر و دیار و منطقه می شوند و با این کار موجبات خشم و غضب الهی را فراهم می آورند…
خطبه دوم:
خطیب جمعه منطقه داریون در خطبه دوم، ضمن دعوت مجدد مردم به رعایت تقوای الهی، با اشاره به قیام تاریخی مردم تبریز در ۲۹بهمن ماه۱۳۵۶به مناسبت چهلم شهدای قیام ۱۹دی همان سال در قم؛ و سخنان گهر بار مقام معظم رهبری به مناسبت این رو روز تاریخی، گفت: شرکت میلیونی و دشمن شکن مردم در راهپیمایی۲۲ بهمن، دلیل بر رضایت کامل از کار مسؤلین نیست به این معنا که تورم و بیکاری وجود ندارد و مردم هم هیچ مشکلی ندارند بلکه مردم برای پایبندی به آرمانهای انقلاب وحفظ دستاورد های آن و استکبار ستیزی به خیابانها آمدند و توقع دارند که مسؤلین نیز صادقانه خدمت کنند….. و بحث آشتی ملی نیز که برخی مطرح می کنند و رسانه های غربی به دامن می زنند وبرخی روزنامه های داخلی مرتبا به آن می پردازند کاملا بی معنا خواهد بود چون مردم ایران با هم قهر نسیتند که آشتی کنند.

وی در ادامه بیان کرد: که بحث تقلب در انتخابات ۸۸ فقط یک بهانه بود برای توطئه علیه اصل نظام و انقلاب و فروش ایران به ایادی استکبار جهانی که الحمدالله با هوشیاری مردم ایران و درایت مقام معظم رهبری، دشمن در برنامه اش ناکام ماند.

حجت الاسلام اسدی در خصوص مسائل منطقه ای عنوان کرد:در این شهر و منطقه از لحظ کار دینی و فرهنگی، به خاطر عدم وجود حوزه علمیه و کم بودن مسجد، مشکلات فراونی در سطح شهر و منطقه و جود دارد که متأسفانه عده ای، از این قضیه سوء استفاده می کنند و به خود اجازه می دهد به عنوان کارشناس دین مبین اسلام، بدون اینکه طلبه حوزه علمیه باشند یا دروس مربوطه را در دانشگاه گذرانده باشند تشکیل کلاس و جلسه دینی( بدون حضور یک روحانی در کلاس) خود جلسه را می گردانند.

امام جمعه داریون به تمام خانواده ها, معلمان و مربیان آموزش و پرورش و پایگاه های مقاومت توصیه کرد که جوانان علاقمند خواهر و برادر را جهت تحصیل در حوزه علمیه تشویق کنند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا