گزارشهمه

خبری بدتر از افتتاح نشدن بیمارستان پر حاشیه داریون!

مهرشاد اسلامی راد|

حدود یک سال و اندی پیش در تاریخ 22 شهریور ماه 94 مطلبی با عنوان- از بیمارستان داریون چه خبر؟در سایت داریون نما منتشر شد.

 

شرح مطلب اما این بود:

«ساختمان بیمارستان داریون مدتهاست آماده شده و این مکان نیازمند امکانات کامل پزشکی از تخت گرفته تا دستگاه های مختلف پزشکی است. البته خود ساختمان و مخصوصا داخل آن یک سری کارهایی دارد اما به آن حد نیست که شامل یک پروسه طولانی باشد. وجود یک درمانگاه در منطقه داریون با برخورداری از چندین روستا پاسخگو نیست و باید روند ساخت و تجهیز این بیمارستان شتاب گیرد. کاش شورای شهر داریون به مردم گزارش دهد که تاکنون برای شتاب در ساخت و تجهیز بیمارستان داریون چه اقداماتی انجام داده تا مردم در جریان کار قرار گیرند.»

 sil

و اما…

اینک که خبرها حکایت از آن دارد باز سرنوشت این تنها بیمارستان داریونِ محروم، نامشخص و سردرگم است، مردم منطقه را در یأس و نامیدی فرو برده است.

مدتها بود که شنیده می شد بیمارستان امام مهدی «عج» داریون که زمین آن توسط خیر نیکوکار داریونی اهداء شده است در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران یعنی در 22 بهمن ماه 95 افتتاح می شود اما باز هم خبری نشد.

هیچکس از سرنوشت تنها بیمارستان ده تختخوابی منطقه 20 هزار نفری داریون خبری ندارد، حتی مسئولین…!

مسئله بعدی که ذهن خیلی از دلسوزان داریونی را درگیر خود ساخته و این روزها بر سر زبانهاست، مربوط به بارش های اخیر باران در منطقه است.

می گویند: بیمارستان را در محدوده رودخانه فصلی شهر داریون ساختند و تصاویر اخیر – که در سایت داریون نما نیز موجود است- این گفته را تائید می کند و این یعنی خبری بدتر از افتتاح نشدن بیمارستان پر حاشیه داریون در حاشیه سیلاب فصلی شهر.

فکرش را بکنید، حال این بیمارستان افتتاح شده بود و بیماران در حال رفت و آمد و درمان بودند؛ بارش ها در داریون ادامه می یافت و سیلاب به تنها بیمارستان داریون خسارت می زد و این یعنی که انتظار ابدی مردم محروم مان برای افتتاح و شروع به کار یک بیمارستان مجهز و نوساز با کادری مجرب در منطقه داریون.

البته هنوز این خطر رفع نشده است و به گفته کارشناسان سازمان هواشناسی کشور، هنوز سامانه های بارشی جدید و مستحکم تر و شدیدتر در راه است.

می توان گفت و احتمال میرود؛ حال مسأله اولی که ذهن داریونی ها و مسئولین شهر را درگیر خود میسازد مربوط به بیمارستان امام مهدی«عج» منطقه داریون است.

5 دیدگاه

  1. وقتی ششمین برج بلند مخابراتی جهان در کنار گسلی زیبا سر برافراشته، انتظار بی جایی است که بیمارستان ده تختخوابی منطقه بیست هزار نفری داریون در محدوده رودخانه فصلی ساخته نشود!

  2. باید با دیوار کشی و بتون ریزی کف رودخانه از ریزش و تخریب آن جلو گیری کرد زیرا نه تنها بیمارستان بلکه منازل مسکونی اطراف آن هم تخریب و دچار آسیب جدی می شود.
    وگر نه باید دست به دعا شویم برای نباریدن رحمت الاهی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا