اخبارهمه

شهردار داریون ستاد بحران تشکیل داد

خبرنگار:روح الله قربانی|

جلسه ای در دفتر امام جمعه منطقه داریون تشکیل وستاد بحران داریون شروع به کار کرد.

به گزارش داریون نما جلسه ستاد بحران شهر داریون با حضورحجت الاسلام والمسلمین اسدی نماینده ولی فقیه در منطقه داریون ، زارعی شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و روسای سایر ادارهای داریون در محل دفتر امام جمعه برگزار شد.
در ابتدای این جلسه زارعی شهردار داریون ضمن تقدیرو تشکر از امام جمعه منطقه داریون که دفتر امام جمعه را در اختیار ستاد بحران قرار دادند گفت: ستاد بحران لازمه هر شهر است و علاج واقعه را قبل از وقوع باید کرد.

وی افزود :در بازدیدی که از  بیمارستان داریون انجام دادم متوجه شدم جانمایی بیمارستان  بسیار اشتباه بوده و قطعا نیاز به سیل بند است و ما نباید بنشینیم که اتفاقی بیفتد بعد فکر چاره کنیم و برای شهر داریون خوب نیست که بگویند بر اثر سهل انگاری و ندانم کاری مسوولین شهر چنین اتفاقی افتاده است.

setadbohran

وی گفت :هر حادثه غیر طبیعی که موجب تخریب و ایجاد خسارت شود را بحران گویند که البته تعریف علمی آن بسیار گسترده تر است و می توان به بحران طبیعی ،بحران اقتصادی،بحران فرهنگی و بحران جنگ اشاره کرد.

وی با بیان اینکه نیاز به آموزش عمومی برای مواقع بحرانی داریم افزود: در مدیریت بحران باید صبور باشیم و فقط یکبار تشکیل جلسه دادن کافی نیست . شهرداری باید امکانات خود را آماده و تجهیز کند. وی از سایر مسوولان حاضر در جلسه خواست تا امکانات خود را به ستاد بحران اعلام نمایند.

شهردار داریون در پایان گفت :در شهر داریون نیاز به یک خانه داوطلبی که همان جمعیت هلال احمر است داریم که یک نفر خواهر یا برادر عضو گیری می کند و در حوادث در کنار نیروهای شهرداری و بسیج و پاسگاه و اداره های دیگر می تواند در کاهش خسارتها سهم بسیار زیادی داشته باشد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین اسدی نفس تشکیل ستاد بحران را خوب دانست و گفت:اولین بحران ،بحران فرهنگی است که در داریون ضعیف است.
نماینده ولی فقیه افزود:کار در داریون به علت کمبود امکانات سخت است و باید تشکیل ستادها به صورت بسیجی باشد
وی گفت: ما در داریون علاوه بر ستاد بحران نیاز به شورای تامین،شورای امر به معروف و نهی از منکر،شورای زکات،بنیاد غدیر ،بنیاد مهدویت و شورای فرهنگی داریم.
وی همچنین  افزود:داریون شرایط حساسی دارد و ما همه باید بصیرت داشته باشیم و در تشکیل ستادها باید با هم اتحاد و برادری داشته باشیم.
امام جمعه داریون در پایان علت تشکیل جلسه در دفتر امام جمعه را به خاطر ایجاد وحدت و اتحاد دانست و گفت:دفتر امام جمعه به روی همه عزیزان باز است و دوستان و مسوولین تشریف بیاورند ما خوشحال میشویم.

3 دیدگاه

  1. یاد آوری میکنم که یکی از بهرانهایی که سال قبل باعث نگرانی مردم شده بود جاری شدن سیلاب در رودخانه فصلی و به خطر افتادن تنها ساختمان بیمارستان منطقه بود که بدون در نظر گرفته شدن عوابق ساختمان بیمارستان را در حریم رودخانه تاسیس کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا