ديدگاههمه

جوابیه شهرداری داریون به یک خبر

پیرو خبر «حقوق کارگران شهرداری داریون ۶ ماه است پرداخت نشده!» که در سایت داریون نما منتشر شد شهرداری داریون جوابیه ای ارسال کرده که در ادامه مشاهده می کنید.

قابل توجه مسول سایت داریون نما و شهروندان شریف شهر داریون

نظر به اینکه در سایت مذکور مطلبی مبنی بر عدم پرداخت حقوق کارگران شهرداری به مدت شش ماه درج گردیده به اطلاع میرساند با توجه به اینکه قرار داد شهرداری با شرکت خدماتی به صورت حجمی منعقد میگردد و پیمانکار بنا به صلاحدید میتواند از هر تعداد نیروی مورد نیاز خود و از هرجا که صلاح بداند نیرو تامین کند و حقوق آنان را به استناد ضوابط اداره کار پرداخت نماید لذا شهرداری هیچگونه تعهدی در قبال کارگران نداشته و نخواهد داشت و تنها باید پاسخگوی شرکت طرف قرار داد خود باشد و اگر تعویقی در پرداخت حقوق کارگران اتفاق بیفتد ارتباطی به شهرداری نخواهد داشت.

روابط عمومی شهرداری داریون

2 دیدگاه

  1. قابل توجه شهرداری محترم :تا موقعی که شما به حساب شرکت مذکور پولی واریز نکنید پس از چه منبع در آمدی بتواند حقوق کارگران را به موقع پرداخت کند.

  2. نمی خواهم یک طرفه قضاوت کنم. شاید شهرداری و شورای شهر برای این هم جوابی داشته باشند که توقع داریم پاسخگو باشند. ولی به نظر می رسد این دلیل قانع کننده ای نباشد. درست است که قرارداد کارگران با شرکت است نه با شهرداری ولی لابد قرارداد محکمی هم شهرداری با شرکت دارد ! اگر شهرداری به موقع و تمام و کمال هزینه خدمات به شرکت را پرداخت کرده باشد، می تواند و باید با شرکت برای عدم پرداخت حقوق کارگران برخورد قاطعانه داشته باشد ! بالاخره هزینه های خدمات را غیر مستقیم شهرداری می پردازد. این وسط کارگران چه گناهی کرده اند که باید بین این و آن پاس شوند برای لابد چندرغاز حقوق بخور و نمیر ! شهرداری می تواند و باید با متوقف کردن و یا کاهش و یا به تعویق انداختن تعهدات خود به شرکت، صاحبان شرکت را مجبور و ملزم به رسیدگی به این مشکل کند ! لابد متن قرارداد بندهایی هم در این مورد دارد که از مراجع ذی صلاح قابل پی گیری است که اگر نداشته باشد، ضعف قرارداد تلقی می شود ! مگر این که خدای ناکرده شهرداری هم در انجام تعهدات خود کوتاهی کرده باشد. هر چند عدم پایبند بودن کارفرما، توجیه منطقی و منصفانه ای برای پایبند نبودن مجری نیست ! فی المثل اگر پدر خانواده مدیریت خرج و دخل منزل را به مادر خانواده بسپارد و او در حقوق فرزندان اجحاف کند، پدر خانواده می تواند و باید پادرمیانی کند و اگر کارساز نباشد حق و حقوق فرزندان را از پرداختی به مدیر خانواده کسر و به مستقیما به فرزندان پرداخت کند.

    البته چون من نمی دانم قضیه چیست، فعلا تا پاسخ شهرداری و شورا قضاوت هم نمی کنم و شرکت یا شهرداری یا هیچ کس دیگر را محکوم نمی کنم. فقط به عنوان یک شهروند حق دارم پاسخ بخواهم و مطالبه حقوق ضایع شده ی کسانی بکنم که اگر پرداخت نشود من هم که غیر مستقیم از خدمات کارگران عزیز بهره مند می شوم با سکوت خود مقصرم ! همین و منتظر پاسخ صریح و سریع شهرداری و شورا.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا