اخبارداريون نماهمه

یک حس خوب/ به بهانه آغاز 9 سال فعالیت داریون نما در فضای مجازی

داریون نما همیشه برای من القا کننده حس خوبی بوده و هست. همان اول که فکر راه اندازی اش به ذهنم خطور کرد بنا به تجربه های قبلی می دانستم کارهای فرهنگی سختی های خودش را دارد.

می دانستم ممکن است در آغاز و ادامه راه با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کنم.
می دانستم ممکن است روزها و هفته هایی باشد که مجبور شوم تنهایی کار را بگردانم.
می دانستم ممکن است بسیاری از روزهای سال به اندازه انگشتان یک دست هم همکار نداشته باشم.
می دانستم ممکن است پایم برای اولین بار به دادگاه و… باز شود.
می دانستم انتظارات خیلی زیاد است.
می دانستم بیشتر باید «حرف» بشنوم تا «عمل» ببینم.
می دانستم داریون با وجود برخورداری از این همه عزیزان فرهنگی و دانشجویان گرامی اما شاید به تعداد انگشتان دو دست هم مشارکتی از این عزیزان در داریون نما وجود نداشته باشد.
می دانستم کار وقت گیر است. می دانستم انتظارات بالاست. می دانستم …
همه این ها را می دانستم و چون می دانستم هیچ گله ای ندارم. حتی نوک سوزنی دلگیر نیستم. اگر قرار بر دلگیری و دلخوری بود اصلا کار داریون نما به 9 سالگی نمی کشید و همان سال اول تعطیل می شد و می رفت پی کارش.

***

31 شهریور سال 90 داریون نما رونمایی شد. الان هشت ساله شده و وارد 9 سالگی اش می شود.
امروز به همین مناسبت از قالب جدید آن رونمایی می شود. قالبی که مدرن و به روز است و از امکانات خوبی بهره می برد. در طراحی قالب سعی شده از دو رنگ سبز و زرد به عنوان رنگ های اصلی استفاده شود. رنگ سبز به نشانه کشاورزی منطقه و رنگ زرد هم به نشانه گندم داریون که روزی قطب تولید گندم در استان فارس بود.
سعی کرده ایم با صرف وقت مناسب به ترکیب بندی خوبی در ظاهر سایت برسیم و در این راه از نظرات متخصصین رنگ شناسی شاغل در رسانه ها استفاده کرده ایم.
بخش های مختلف در صفحه اول هر کدام شکل خاص و رنگ خاص خود را دارند و با دیگری متفاوتند تا به راحتی از هم قابل تفکیک باشند.
تقریبا تمام بخش های سایت در صفحه اول قابل دسترسی است ضمن این که می توان با استفاده از بخش بایگانی به تمام مطالب سایت رسید.
به محض باز شدن صفحات داخلی به وسیله کادری شناور که از سمت چپ سایت می آید مطلبی پیشنهادی به شما معرفی می شود تا در صورت تمایل مطالعه کنید.
در انتهای تمام مطالب هم نوشته های مرتبط همراه عکس معرفی شده اند. ضمن این که می توانید به هر نوشته هم امتیاز دهید که امتیاز شما نیز ثبت می شود.
همچنین می توان با کلیک بر روی عناوین دسته ها به بایگانی آن بخش و دسته دست یافت.
مابقی موارد را خودتان با چرخیدن در سایت خواهید دید.

***

طی این 8 سال عزیزان بسیاری با داریون نما همراه بودند که از میان آنها هنوز عزیزانی هستند که با احساس مسوولیت وصف ناشدنی بدون هیچ چشم داشتی با داریون نما همکاری می کنند.
بی انصافی است اگر از این سه نفر:یوسف بذرافکن،روح الله قربانی و جلیل زارع نام نبرم. البته عزیزان دیگری هم جسته و گریخته با داریون نما همکاری دارند که اینجا می توانید ببینید اما این سه نفر طی سال اخیر بیشترین همراهی را با سایت خودشان داریون نما داشته اند.

***

پایان کلام: داریون نما همواره آمادگی دارد تا دلسوزان منطقه داریون اخبار،دیدگاه ها، پیشنهادها و انتقاداتشان را در این رسانه منعکس کنند.
داریون نما جناحی نیست و چون وابسته به نهاد و ارگانی نیست و روی پای خودش ایستاده همیشه زبان حق و گویای مردم منطقه داریون خواهد بود؛ ان شالله.

مدیر داریون نما

امتیاز کاربران: 4.2 ( 1 رای)

1 دیدگاه

 1. داریون نما، عزیز مایی !
  تو ملک دلم، تو پادشاهی !

  از صبح به انتظارت ای گل !
  تاپ تاپ میزنه دلم، کجایی !؟

  از وقتی شدم اسیرت ای گل !
  پیچ و مهره هام جمله شده شل !
  ……………………………………….

  با این همه، توی غربت ما،
  عطرت می پیچه، ای گل شب بو !

  توی عالمی که بی وفایی،
  غوغا می کنه تو شهر اخمو،

  داریون نما، یه چیز دیگه ست !
  شوره ! ولی خوشمزه چو کازو !

  داریون نما، عشق من و توست !
  نازه به خدا ! چون گل کرکو !
  …………………………………..

  از وقتی شدم اسیرت ای گل !
  پیچ و مهره هام جمله شده شل !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا