اخبارگزارشهمه

اولین همایش نسل قاسم ویژه نوجوانان در شهر داریون برگزار شد

اولین همایش نسل قاسم ویژه کودکان و نوجوانان منطقه داریون در هشتمین روز از محرم سال ۱۴۰۱ در مسجد امام محمدتقی(ع) به همت کانون فرهنگی هنری این مسجد و قرارگاه فرهنگی تربیتی مسیر تکامل برگزار شد.

خبرنگار:الهام فتحعلی

در این مراسم که حدود ۱۲۰نفر از کودکان و نوجوانان حاضر بودند، حجت الاسلام و المسلمین حمیدی نژاد در سخنانی با اشاره به شخصیت حضرت قاسم بن الحسن(ع) در کربلا و ایفای نقش مهمی که او در سن نوجوانی برای امام زمان خود داشته است، وی را بعنوان الگوی مطلوب یک نوجوان معرفی کرد.

نماینده ولی فقیه در منطقه داریون با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی نیز به نوعی میتواند الگوی مطلوب نسل امروز ما باشد بر اهمیت تربیت نسل قاسم ها با زمینه سازی مناسب از جمله برگزاری برنامه های ویژه فرهنگی و تربیتی برای نوجوانان تاکید کرد.

در ادامه این همایش تعدادی از مداحان نوجوان پسر به مداحی در رثای امام حسین(ع) و اصحاب آن حضرت پرداختند و تعدادی از نوجوانان دختر هم اشعار خود را مناسب با واقعه ی کربلا و حضرت قاسم بن الحسن(ع) قرائت کردند.

پایان بخش اولین همایش نسل قاسم تقدیر از استعدادهای برتر و فعالین قرآنی و مداحی در منطقه داریون بود.

این همایش برای اولین بار به همت کانون فرهنگی هنری مسجد امام محمدتقی(ع) شهر داریون و قرارگاه فرهنگی تربیتی مسیرتکامل برگزار گردید و انتظار میرود هر سال در هشتم محرم این برنامه ادامه پیدا کند.

امتیاز کاربران: اولین نفری باشید که امتیاز می دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا