اخبارهمه

حضور نماینده مجلس در داریون جهت بررسی مشکلات این شهر

دکتر جعفر قادری نماینده شیراز و داریون در مجلس شورای اسلامی با حضور در در شهر داریون به بررسی  مسایل و مشکلات مردم این شهر خواهد پرداخت.

1 دیدگاه

 1. آنچه واقعاضروری هست تا حصول نتیجه قطعی حتی اگر چندین سال هم طول بکشد تا به مرحله اجرا برسد و ارزش آنرا دارد که با مسیولین محترم استانی و کشوری مدام یادآوری و مصرا خواسته شود تا بودجه و اعتبار لازم تامین و اجرا گردند،عبارتند از:
  ۱-چون در برنامه احرایی هست که جاده داریون به جاده کمربندی شیراز تبدیل شود از هم اکنون ضروری هست که پیگیری های بایسته بعمل آید تا جاده داریون از قبرستان احمدی تا حداقل امامزاده ابراهیم و درصورت امکان تا هرجاکه امکان و لازم باشد،چهار بانده گردد.
  از قبرستان احمدی تا سراکون چهاربانده وار سراکون بقیه جاده جدید بصورت یک طرفه برای برگشت از منطقه خالدآباد عبور کندوتاحداقل ایزدخواست از جنوب کوه داریون و ..عبور نماید.
  این امر باعث میشود که آلودگی هوا و آلودگی صوتی و آلودگی نوری و ازدحام و‌ترافیک روی جاده فعلی اضافه نشود و مردم مستقر در شمال کوه داریون و…در امنیت و ایمنی و راحتی بیشتر برای تردد باشند.
  ۲-جهت کاهش تردد مردم داریون و روستاهای نزدیک آن به شیراز و کاهش زحمات آنها و هزینه آنها و‌…ضروری هست که ادارات پرکاربرد و مورد نیاز و نیز پزشکان متخصص رشته های مختلف در داریون استقرار یابند.این امر باعث کاهش تردد و ترافیک در شیراز و‌نیز کاهش آلودگی هوا و …در آنجا هم خواهدشد.اداراتی مثل شعبه ثبت احوال و شعبه تامین اجتماعی و هر اداره دیگری که مسیولین محترم داریون بهتر تشخیص میدهند.
  ۳-احداث یک باغ و بوستان حداقل دویست هکتاری در دامنه شمالی کوه داریون در حدفاصل میان تنگ داریون تا دانشگاه آزاد ان که خیلی ضروری هست.
  ۴_ایجاد سیستم جمع آوری فاضلاب و تصفیه فاضلاب برای داریون و استفاده از آب آن برای آبیاری فضای سبز که این مورد ضروری هست و هرچه زودتر بایستی انجام گیرد قبل از اینکه داریون خیلی بزرگ و گسترش یابد.
  ۵-ایجاد سیستم مکانیزه بازیافت و تفکیک زباله بصورت صنعتی در مکانی مناسب و دوردست و استفاده از محصولات آن مثل کمپوست و کاغذ و کارتن و فلزات و …
  ۶-تعریض رودخانه خشک داریون بصورت اصولی و فنی برای بدترین شرایط بارش و سیلاب که جلوه مناسبی هم داشته باشد و مردم هم از گزند آن برای همیشه در امان باشند.
  ۷-انتقال دامداری ها و دامپروری ها و …از خالدآباد به محل جدیدی که در خالدآباد نباشد تا آب آشامیدنی مردم بمرور زمان در اثر فضولات حیوانی و‌مرغی وفاضلاب انها آلوده نگردد.
  ۸-ایجاد کشتارگاه صنعتی با وجود دامپزشک ناظردر داریون وساماندهی به وضعیت نامطلوب قصابیهای داریون که در شرایط غیر بهداشتی کشتار می کنند و مردم در معرض آلودگی های مربوطه هستند.
  انشاالله تعالی که شاهد داریونی باشیم که نام شهر برازنده و زیبنده آن باشد که به همت مردم گرامی داریون و‌مسیولین محترم آن شدنی هست چون خواستن بقول معروف توانستن هست.
  مگر انجام شده اند که تکراری هستند؟!
  در ضمن چه چیز در این دنیا وجود دارد که تکراری نیست؟!!!
  فذکر ان الذکر تنفع المومنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا