اخبارهمه

پیام تشکر امام جمعه منطقه داریون از عزاداران حسینی(ع)

حجت الاسلام رستگار امام جمعه منطقه داریون طی پیامی از عزاداری باشکوه محرم مردم منطقه داریون تقدیر کرد.

به گزارش داریون نما متن پیام امام جمعه داریون بدین شرح است:
سم الله الرحمن الرحیم
احب الله من احب حسینا

مردم ولایتمدار و حسینی تبار منطقه داریون
سلام علیکم

توفیق خادمی دستگاه امام حسین(ع) و عزاداری برای آن سید جوانان بهشت بزرگترین توفیق الهی است که شامل حال شما عزاداران شده است.
بنابر روایتی محبت امام حسین(ع) و شوق زیارت ایشان خیری است که بالاتر از آن هیچ خیری نیست و خدا در قلب هر کسی که اراده کند آن را قرار می دهد.
دشمنان اسلام با نقشه های شوم خود سعی بر خاموش کردن خورشید پرفروغ عاشورا کردند که به مصداق آیه ی قرآنی خداوند آنان را ناکام گذاشت.

«یُرِیدُونَ لِیُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَاللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَلَوْ کَرِهَ الْکَافِرُونَ»
آنان می‌خواهند نور خدا را با دهان خود خاموش سازند؛ ولی خدا نور خود را کامل می‌کند هر چند کافران خوش نداشته باشند!

سنت عزاداری دهه اول محرم که در میان مردمان ایران زمین بعنوان دوستداران امام حسین(ع) رواج داشته است، با آداب ها و آئین های خاص خود در میان مردم منطقه داریون نیز از دیرباز همراه بوده است.

حضور پرشور مردم منطقه داریون در هیئت ها و تکایای عزاداری در طول دهه اول محرم الحرام، خصوصا حضور ارزشمند و خاطره انگیز در بارگاه ملکوتی امامزاده ابراهیم(ع) که با اقامه نمازجمعه عاشورایی همراه بود؛ بار دیگر نشان داد ذره ای از عشق و ارادت مردم نسبت به اهلبیت عصمت و طهارت(ع) کم نشده و شاید حتی به نسبت سالهای اخیر این شور و شعور حسینی(ع) افزایش یافته است.

برهمه واضح است که همراهی مسئولین محترم در روستاها و شهر داریون، حضور و معرفت افزایی روحانیت معزز، مرثیه خوانی مداحان و نوکری خادمان اهلبیت(ع)، کمک های خیرین محترم در هرچه باشکوه برگزار شدن عزای سیدالشهدا(ع) و یاران آن حضرت نقشی اساسی داشته است.

اینجانب ضمن ابراز خالصانه ترین ارادت، از شما مردم ولایتمدار و انقلابی و هیئت های مذهبی منطقه داریون به دلیل حضور و اقامه عزا در طول دهه اول محرم تقدیر و تشکر نموده؛ سلامت و عافیت و دوام توفیقات شما را از خداوند متعال خواستارم.

حمیدرضا رستگار
امام جمعه منطقه داریون
۹ مرداد ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا