نوشته هاي شبانه يك داريوني

نوشته های شبانه یک داریونی/جاده شيراز-داريون با يك نامه درست مي شه!

نوشته پانزدهم:اهل سیاستی می گفت:” رانندگان تاکسی می توانند نقش زیادی درجلوگیری از شایعات داشته باشند.” و به نظر من این حرفی به گزاف نیست.

رانندگان تاکسی روزانه مسافرهای زیادی از اقشار مختلف مردم سوار می کنند و همواره درباره مسایل مختلف سیاسی،اجتماعی و… حرفهای زیادی از مسافران می شنوند.

رانندگان تاکسی را حتی برخی، بهترین شخصیت شناسان هم نام نهاده اند. به هر حال این عزیران هر روز با شخصیت های مختلفی از جامعه در ارتباط هستند.

حالا ببینید اگر یک راننده تاکسی خوش تعریف و البته خوش باور بخواهد هر حرفی که از مسافری می شنود به مسافر بعدی انتقال دهد چه می شود و چه شایعاتی گسترش می یابد.

چند روز پیش که برای یک مراسم ختم به صورت اورژانسی از شیراز روانه داریون شدم راننده خودرو مسافرکشی که سوار شدم تا به داریون بروم یک حرف زد که نمی دانستم از خوش باوری و سادگی آن راننده عزیز بخندم یا گریه کنم!

در باب جاده شیراز-داریون خود ما بارها در همین سایت داریون نما مطلب و گزارش نوشته ایم که: ای مسوولین نیمی از این جاده در وضعیت بسیار خطرناکی است و هر هفته و بلکه هر روز شاهد بروز تصادف در آن هستیم.

حرف این راننده عزیز داریونی اما درباره همین جاده شیراز -داریون بود. عین گفته این عزیز را برایتان نقل می کنم:”دیروز یه مسافررو سوار کردم که می گفت داریونی ها خودشون نمی خوان این جاده درست بشه وگرنه به راحتی می تونستن با یه نامه این جاده رو به صورت کامل حتی از شیرازتا خرامه درستش کنند! می گفت داریونی ها باید یه نامه بنویسن و ببرن تهرون . تهرونیا نمی دونن این جاده خرابه بودجه هم زیاد دارن منتظرن تا یکی بهشون بگه.می گفت من یه جایی رو سراغ دارم جادش خراب بوده نامه بردن تهرون دو سه روز بعد دستور دادن درستش کنید. شما هم اگه می خواید جادتون درست بشه باید یکی پیدا بشه یه نامه بنویسه و بگه این جاده اینجوریه اونوقت می بینید چطوری درستش می کنن!”

در اینکه کارها باید پی گیری شود شکی نیست. اما لااقل خود من به عنوان یک مطبوعاتی می دانم درباره جاده شیراز-داریون بارها به تهران و شخص وزیر نامه برده شده اما در کشور ما راه و جاده خراب نسبتا زياد است که جاده شیراز-داریون هم یکی از همان جاده هاست. اصلا خودم چند مدت پیش که با رییس اداره راه استان صحبت می کردم می گفت بودجه نداریم و….

کاش برخی از این رانندگان عزیز تاکسی و کلا مسافر کش ها درباره حرفهایی که می شنوند کمی تفکر کنند و بعدا آن را به دیگران انتقال دهند.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا