اخبارپربیننده ترین مطالبديدگاههمه

نکته ای مهم درباره کاشت درختان در داریون/بومی محلی باشند،مهاجم نباشند

دیدگاه و پیشنهاد یکی از  کاربران داریون نما درباره پویش هر خانواده داریونی یک درخت با واکنش یکی دیگر از مخاطبان داریون نما روبرو شد که در ادامه مشاهده می کنید:

در باره پیشنهاد آقای شهرام کرمی در باره کاشت درختان ؛پیشنهاد بسیار خوبی است و حتما باید در انتخاب درختان مناسب این نکته را در نظر داشت که بومی محل باشند و از نوع مهاجم نباشند که با گسترش ریشه های آنها در عمق و عرض زمین ، رشد بی رویه داشته باشند که سبب آسیب به دیگر گیاهان کوچک و بزرگ اطراف می شوند
در بافت شهری هم سبب تخریب زیرساخت های شهری مثل لوله های آب و گاز و کابل های اینترنت و… زیر خاک ، و سطح آسفالت و موزائیک معابر می شوند .

در شهرهای جنوبی و خشک از گیاهان کم آب بر نامناسبی استفاده کرده اند که از گونه های مهاجم بوده و سبب تخریب محیط زیست و منابع طبیعی و گیاهی منطقه شده . و اندک‌ منابع آبی زیرزمینی را تصرف کرده اند و سبب خشک‌شدن پوشش گیاهی بومی منطقه شده اند .آن قدر مقاوم و مهاجم و پیش رونده هستند که ریشه کنی آنها ممکن نیست .

به هر روی ؛مشاوره با سازمان جهاد کشاورزی و منابع طبیعی و یا اداره مربوط به درختان جنگلی لازم و مهم است .

1 دیدگاه

  1. عرض سلام وادب .راجب دو طرحی که مطرح کردم .من خودم در بحث باغ و کشاورزی تخصصی ندارم ولی می تونیم از کسی که در این زمینه تخصص دارد کمک وراهنمایی بگیریم ضمن اینکه مطالعاتی هم در این زمینه داشته ام . برای ایده پردازی حتما نیاز به تخصص اون رشته مرتبط با ایده نیست چون در طول مسیر می توان از متخصصین اون حوزه کمک گرفت . در بحث درختکاری در فضای شهری که درختی کاشته بشه که به تاسیسات شهری آسیب نزند بله کاملا موافق هستم وقطعا متخصص فضای سبز شهرداری نظارت خواهد داشت . اما در مورد ایجاد منطقه تفریحی گردشگری پای چشمه ویا قنات تنگ در با کاشت درختانی که مصرف آب کم ولی رشد سریع وتنومند خواهند داشت می توان فضای سبز ایجاد کرد .می توان با برنامه ریزی وتکنولوژی روز هم با کمترین آب موجود آب رسانی کرد و در چند سال اولیه کاشت حفاظ گذاشت جهت جلوگیری از آسیب های که عبور دام می زند . من طرح وایده دارم که اگر شهرداری و مسئولان داریون حمایت لازم انجام دهند می توان ظرف چند سال یک نقطه گردشگری ایجاد کرد . ودر این راستا مطمئنا باید از نظر کارشناسان ومنتقدان بهره گرفت . به هر حال نباید منافع چند زمین خوار به منافع مردم یک شهر ومنطقه ترجیح داد وباید حقوق ظایع شده مردم داریون از منابع طبیعی خالد آباد رو باز پس گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا