ديدگاه

نگاه شما/درباره شب چهارشنبه سوري امسال در داريون/اين كارها كه چهارشنبه سوري نيست!

عبدالله بذرافشان/

نمي دانم با وجود اينكه هر سال و روزها قبل از آغاز چهارشنبه سوري در رسانه هاي گروهي از تلويزيون گرفته تا روزنامه ها درباره خطرات ترقه و بمب هاي دست ساز در چهارشنبه سوري حرفها و مطالب زيادي گفته مي شود اما باز هم گوش عده اي به اين حرفها بدهكار نيست و در شب چهارشنبه پايان سال دست به كارهاي خطرناكي مي زنند.
در همين داريون سه شنبه شب امسال نسبت به سالهاي گذشته سروصداي زيادي از انواع و اقسام ترقه ها شنيده مي شد (البته ترقه كه چه عرض كنم اين صداهايي كه ما مي شنيديم به نارنجك و بمب بيشتر مي ماند.)
آخر يكي نيست بگويد مگر چهارشنبه سوري جاي اين كارهاست ؟ چرا اين رسم قديمي و باستاني با يك سري برنامه هاي خطرناك همراه مي شود؟
ديشب دود غليظي حاصل از آتش زدن لاستيك هاي فرسوده براي چهارشنبه سوري، همه جاي داريون را فراگرفته بود.
به عنوان مثال در ابتداي خيابان شريعتي دو لاستيك بزرگ تراكتور آتش زده بودند كه امروز صبح كه من آن را ديدم حتي به آسفالت خيابان آسيب رسانده بود.
اين جدا از مزاحمتي است كه حتما دود اين آتش براي ساكنان منازلي كه اطراف آن قرار داشت ايجاد كرده بود.
در جاهاي ديگر شهر نيز نظير اين كار را ديدم. متاسفانه اينگونه كارها نه تنها بزرگداشت برنامه باستاني چهارشنبه سوري نيست بلكه جز ايجاد مزاحمت براي مردم سود ديگري ندارد.
امروز كارگران زحمت كش شهرداري را مي ديدم كه با چه رنجي مشغول تميز كردن بازمانده هاي حاصل از مثلا چهارشنبه سوري ديشب بودند.
كاش با اين قضايا جدي تر برخورد شود.

2 دیدگاه

  1. شهر داریون دیشب با صداهای گوش خراش ترقه های بومبی و آتش بازی که تا نیمه های شب ادامه داشت نا آرام بود و کسی هم کاری به کار این افراد مزاحم نداشت موتور سواران مزاحم بدون هیچگونه مزاحمتی رفت و امد می کردنند

  2. واقعا برای بعضی افراد متاسفم که ایین زیبای چهارشنبه سوری را خراب کردند و باعث نفرت مردم از این ایین شدند .به خدا بچه من در این شب از ترس واز صدای ترقه ها تا صبح خوابش نبرد و شاید خیلی از بجه های دیگر وافراد مسن هم همینطور .چند جوان را دیدم که دهانشان بوی …..میداد ویک شمشیر هم دستشان بود روی صورتشان را هم پوشانده بودن و عربده میکشیدند .واقعا بدن اجدادمان در گورهها لرزید از این مراسم .فقط میتوانم بگویم متاسفم متاسفم…….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا