داريون در قاب

غروب جاده شيراز-داريون/كوچ شكوه انگيز خورشيد…+عكس

رحيم قرباني/

غروب یعنی كوچ خورشید به جایگاهش اما بسیار شكوه انگیز …….

آری غروب آن هنگام است كه خورشید پس از یك فعالیت روزانه خسته به جایی روان می شود كه متعلق به اوست.

به راستی چه رازی در این همه شكوه نهفته است كه بیشتر دلها را مجذوب خودكرده و عده ای به عشق نظاره اش پشت پنجره ها می ایستند و به رفتنش هر چنددل را غمگین می سازد می نگرد.

نمی دانم خورشید آن لحظه به چه می اندیشد اما هر چه هست درد همان انسان هایی است كه مشتاقانه انتظار غروب و رنگ نارنجی را می كشند .

آری خورشید صبحگاهان ،آن هنگام كه نسیم برروی گلبرگ ها بوسه می زند از پشت كوه هاي سر به فلك كشيده طلوع می كند و آرام آرام می تابد و بالا می رود .آن هنگام كه بالاترین نقطه آسمان ایستاده و می نگرد بر آنچه كه بر روی زمین این كره خاكی اتفاق می افتد .او آن بالا به حال ما انسان ها كه گاهی ناسپاس ترین مخلوقاتیم به حال ما كه با وجود این همه برتری باز قدر جایگاهمان را نمی دانیم وآنچه كه به ما مربوط نیست را انجام می دهیم ، ما قدر منزلتی كه پروردگار به ما داده ندانستیم ، تاسف می خورد .خورشید اینها را می بیند و می رود .

***

غروب يكي از روزهاي خوب خدا(اواخر ارديبهشت امسال) خسته از كار روزانه  از داريون به سمت شيراز حركت مي كردم كه شكوه غروب خورشيد مرا گرفت و زيبايي اش آنچنان بود كه خستگي از تنم به در كرد.

خواستم شما را هم در ديدن اين زيبايي خداوند شريك كنم…

 

3 دیدگاه

  1. منظره غروب در منطقه داریون به دلیل برخی پتانسیلها به خصوص در تابستان فوق العاده است .خوشحالم که افرادی در داریون هستند که از دریچه هنر به دنیا نگاه میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا