ديدگاه

خواسته مردم داريون از مسوولين و نمايندگان مجلس/ منطقه داريون هرچه زودتر به بخش تبديل شود

يوسف بذرافكن/

يکی از شاخصه های حکومت اسلامی تلاش برای تحقق عدالت است که در قرآن کریم و آموزه های دینی ما از آن مکرر یاد شده است .

در دوران کوتاه و پر بار حکومت حضرت علی (ع ) آن بزرگوار پیوسته در پی تحقق آن بودند و در فرمان مبارک خود به مالک اشتر نخعی ، مالک را به اجرای عدالت و مدارا با مردم فرا می خواند.

در نظام مقدس جمهوری اسلامی، بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت اما م خمینی (ره)، همواره مسوولین را به تحقق عدالت در سراسر کشور فرا می خوانند و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه ای دامه برکاته نیز پیوسته دست اندر کاران را به تحقق شعار بنیادین عدالت در همه  زمینه ها دعوت می فرمایند.

عدالت مشخصه حکومت جهانی حضرت مهدی (عج ) نیز هست که انشاء الله آن حضرت عدالت را در سراسر گیتی مستقر خواهندکرد.

در دوران پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی گام های بزرگ و موثری در زمینه  اجرای عدالت در جامعه بر داشته شده است که شکوفایی، رشد ، بلوغ و بصیرت سیاسی ، رشد و توسعه علمی ، فن آوری ، فرهنگی ، اقتصادی نمونه های از دست آوردهای تحقق نسبی عدالت در جامعه ی اسلامی است اما باید بپذیریم که این رشد و شکوفایی همه جانبه در همه جای کشور یکسان اتفاق نیفتاده است و بعضا شهر هاو روستا های حایشه کلان شهر ها از این قافله عقب افتاده اند.

یکی از نمونه های آن، منطقه داریون است که به قول شاعر:

هفت شهر عشق را عطار گشت- ما هنوز اند خم یک کوجه ایم” .

صرف نظر از اینکه علت ها و عوامل آن چیست ، متاسفانه این واقعیت تلخ وجود دارد که منطقه داریون سزاوار این همه محرومیت نیست ، خواسته به حق مردم ولایتمدار و شهید پرور داریون که بیش از 60 شهید و دهها جانباز و آزاده را تقدیم انقلاب اسلامی نمونده اند و با وجود همه  مشکلات همواره در تمام صحنه ها حامی ولایت و نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند از مسوولین محترم استان و نمایندگان محترم شیراز و حومه در مجلس شورای این است که به مشکلات مردم محروم این منطقه توجه بیشتری نمایند و ارتقاء این منطقه به بخش را به عنوان مهمترین خواسته مردم با جدیت و سرعت بیشتری تا رسیدن به نتیجه نهایی پیگری نمایند. خواسته به حقی که با رها از زبان امام جمعه محترم منطقه در خطبه های نماز جمعه و بازدید های هر چند اندک مسوولین بیان شده است و لی متاسفانه تا کنون به نتیجه نرسیده است . به امید آن روز

برچسب ها

نوشته های مشابه

3 دیدگاه

  1. چرا نمایندگان مردم شیراز و حومه در مجلس شورای اسلامی در هیچکدام از جلسات شورای ادری داریون شرکت نمی کنند ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن