داريون نماهمه

انتقاد از داريون نما، رسانه ای که متعلق به خودمان می دانیم

هادي شكري/
در دنیای امروز که ارتباطات و اطلاعات جزء بسیار مهمی از زندگی روزمره امروز شده و جوامع متمدن امروزی را بر اساس قدرت رسانه هایشان می شناسند ، راه اندازی سایت داریون نما را می توان یک اتفاق بسیار فرخنده در منطقه و شهر داریون خواند.
این گفتار كوتاه را گفتم که تیغ انتقاد را اکنون به طرف خود سایت داریون نما بگیریم.
داریون نما در همان ابتداي شروع به کار با مطالب جذاب، داغ و خواندنی که شامل عناوین گوناگون ورزشی، طنز، انتقادی وخبری بود توانست توجه بسیاری از همشهریان را به خود جلب کند.


این موضوع را از کامنتها و بازخوردهایی که بوجود می آمد می توان به خوبی درک کرد . خوانندگان سایت از گروههای مختلف فکری و سنی توانستند ارتباط مناسبی را با سایت نوپای داریون نما برقرار کنند که این مسئله در مواردی نظیر انتخابات و کشمکش شهرداری و دانشگاه آزاد نمود بیشتری داشت. ولی رفته رفته احساس شد که سمت و سوء مطالب به سمت خاص تری پیش رفت و از آن طرف نیز سانسور و محافظه کاری مدیر سایت نیز از جذابیت مطالب کاسته است.
شورای شهر ، شهرداری ، مطالب در حوزه نماز جمعه و امام جمعه محترم ، مسجد و فعالیت های فرهنگی و نیز مطالب ادبی بیشترین سهم را از یکی دو مطلب روزانه داریون نما به خود اختصاص داده اند و به نظر می رسد که منطقه ای به این وسعت از دید این رسانه به جز موارد ذکر شده مطلب جالب و خاصی ندارد و در این میان مراکز مهمی از قبیل آبفا ، مخابرات ، نیروی انتظامی ، مراکز مهم پخش فرآورده های نفتی ، مراکز بهداشتی ، مراکز مهم کشاورزی ، دامداری و غیره خود را در بسیار دور از دید چشمان مدیر و همکاران خبرنگار سایت داریون نما می بینند.
جایی که مطمئنا همشهریانمان با مشکلات فراوانی در این مراکز برخوردمی کنند . داریون نما بدون توجه به این مراکز بخش مهمی از مخاطبین خود را از دست داده و سوژه های تکراری و روزمره باعث شده که مخاطب مطالب را با بی میلی دنبال کند به صورتی که از دست دادن چند روزه مطالب سایت نیز موضوع مهمی برای مخاطب نباشد . به نظر اینجانب که باید راهکار جدیدی از سوی مدیر سایت اندیشیده شود .
شایان ذکر است که منکر این مطلب نیستم که اداره سایت و خبررسانی نیز با محدودیت ها و مسئولیتهای فراوانی روبروست و محافظه کار بودن نیز بسیار قابل توجیه است ولی اینکه مطالب سایت فقط مربوط به مراکز خاصی باشد را مخاطب بر نمی تابد . امیدوارم که این انتقاد نه تنها از انگیزه های مجموعه سايت داريون نما کم نکند بلکه بهانه ای باشد برای بهتر و مهمتر بودن.

10 دیدگاه

 1. با سلام خدمت دوست عزیزم هادی شکری تهرانی امیدوارم هر جا باشی موفق باشی .مطلب بسیار جالبی بود واقعا سخنان بسیار بجایی گفته اید که امیدوارم همه ی عزیزان ان رادر سرلوحه کارشان قرار دهند

 2. مسلما یکی از عناصر یک رسانه قوی داشتن نیروی های متخصص در زمینه های مختلف خبری است که ظاهرا این امر برای مدیریت سایت داریون نما چندان امکان پذیر نیست ، لذا اینجاست که همت دوستداران داریون چاره ساز است و هر داریونی باید یک خبرنگار برای سایت داریون نما باشد.

 3. اتفاقا من هم از سایت داریون نما این انتقاد را دارم که چرا از همه ی روستا ها خبر نگار ندارد ؟ چرا فقط نام تر بر جعفری و دودج بالای سایت داریون نما حک شده است ؟ چرا نظریات کابران را سانسور می کند ؟ چرا پرسش های مردم را منعکس نمی کند ؟ می توان ستونی با عنوان سوال از مردم چواب از مسولین اضافه کرد . آیا پرسیدن و آگاه شدن عیبی دارد ؟ داریون نما اخبار دیندارلو را کمتر انعکاس می دهد ، از داریون نما هم انتظار داریم که حل این موضوع کمک کند از داریون نما بخاطر فالب جدید آن تشکر می کنم . البته من بیشتر دوست دارم از داریون نما انتقاد کنم ، کاریش هم نمی توان کرد ؟ باز هم این انتقادرا دارم که سهم خواهران و برادران در سایت داریون نما عادلانه نیست و نقش دانشجویان و دانش آموزان در داریو نما کم رنگ است . باز هم منتظر انتقاد های کاربر باش .

 4. با سلام اگر اعضای انتقاد پذیر شورا پذیرفتند ، سوال از مردم پاسخ از شورا را اضافه کنید . تا یک جلسه پرسش و پاسخ مجازی شکل بگیرد . چون این اعضای محترم در تبلیغات خود پاسخگو بودن را از خصوصیات خود بیان می کردند ، امیدوارم حداقل تعدادی از اعضای شورا از این شعار شش سال قبل خود ( که بروشورهای آن هم موجود است و می توان در داریون نما باز خوانی و انعکاس داد ) عدول نکرده باشند چون وفای به عهد و پیمان از نشانه های متدین بودن است و هر کسی در برابر عهد خود در پیشگاه خداوند و مردم مسول است .

 5. با عرض سلام و ادب و احترام به بازدید کننده محترم به نام مستعار کاربر:نظر شمارا خواندم جهت تعامل بیشتر توضیحی را بدهم
  اول:من خودم از کاربران داریون نما هستم
  دوم :خبرنگارها به صورت افتخاری با داریون نما همکاری می کنند که شما نیز می توانید یک خبرنگار افتخاری باشید
  سوم:دیندارلو نیز هست
  چهارم:آیا به نظر شما تمام نظرها را میتوان ارائه داد
  پنجم:منظور چه نوع پرسشی است؟
  ششم:ستون سوال و جواب یک پیشنهاد است و قابل بررسی است
  هقتم:چندتاخبر از دیندارلو فرستاده اید که گذاشته نشده است (البته طبق قوانین سایت)
  هشتم:منظور شما ازسهم خواهران و برادران در سایت داریون نما عادلانه نیست چیست؟
  نهم:نقش دانشجویان و دانش آموزان در داریو نما کم رنگ بودنش به علت عدم همکاری و فعالیت ایشان می باشد.
  دهم:من به عنوان یک کاربر فعال به سهمیه خودم از شما و انتقادهای سازنده تشکر می نمایم و امیدوارم از روی غرض نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا