گزارش

شهروندان داريوني در تماس با “داريون نما”/ميني بوس هاي داريون مربوط به عهد قاجار است!

داريون/سرويس گزارش پايگاه خبري-تحليلي”داريون نما”

طي مدت اندكي كه از افتتاح پايگاه خبري-تحليلي “داريون نما” مي گذرد شهروندان عزيز بسياري نسبت به ما ابراز لطف كرده وبا پيشنهادها و انتقادهاي خود ما را براي ادامه اين راه تشويق مي كنند.

در اين بين بسياري از اين عزيزان نيز به ايراد مشكلات مختلف منطقه داريون مي پردازند كه ما هم به ياري خداوند هر روز به بيان اين مشكلات خواهيم پرداخت تا بلكه گوش شنوايي از مسوولين پيدا شود و مشكلات و درد مردم داريون را بشنوند.

توضيح ضروري آنكه مطالب پايگاه خبري-تحليلي “داريون نما”از طريق لينك به دفاتراستانداري،فرمانداري و بخشداري شيراز به استحضار مسوولين مربوطه مي رسد.

***

اما يكي از مشكلاتي كه در روزهاي اخير از طرف همشهريان گرامي امان مطرح مي شود وضعيت بسيار نامناسب ميني بوسهاي داريوني است كه وظيفه حمل مسافران را از داريون به شيراز و بالعكس بر عهده دارند.

آنگونه كه داريوني هاي عزيز مي گويند- و با تحقيقي كه خبرنگار پايگاه خبري –تحليلي” داريون نما” انجام داده كاملا درست هم مي گويند- ميني بوسهاي داريوني سالهاست كه تاريخ مصرفشان تمام شده اما همچنان مشغول حمل مسافر هستند.

متاسفانه اين ميني بوسها نه آسايشي براي مسافران به همراه دارند و نه امنيت آنچناني و اصلا مشخص هم هست كه مثلا خودرويي كه شايد 20 سال از عمر مفيدش گذشته نمي تواند پاسخگوي مناسبي به نيازهاي به حق مسافران باشد.

انگار حتما بايد خدايي ناكرده اتفاقي رخ دهد تا درس عبرتي باشد براي مسوولين كه فكري به حال اين مساله كنند.

شايد گفته شود كه ميني بوسهاي داريون شخصي است و ارتباطي به دولت ندارد.

نكته همين جاست زيرا وقتي به صاحبان ميني بوس ها مي گويي كه چرا اين خودرو قديمي را با خودرو نو تعويض نمي كنيد در جوابت مي گويند:” توان مالي انجام اين كار را نداريم” كه البته اين عزيزان نيز بي راه نمي گويند.

اما راهكار چيست:

مسوولين مربوطه بايد زمينه اي فراهم كنند تا ميني بوسهاي فرسوده داريوني-كه البته همه اش هم فرسوده هستند-از طرف دولت خريداري شوند و به صاحبان ميني بوس وام بلند مدت كم بهره تعلق گيرد تا آنان بتوانند نسبت به خريد خودرو با كيفيت مناسب اقدام كنند.

كاش هرچه زودتر مسوولين عزيز فكري به حال اين قضيه كند.

پايگاه خبري-تحليلي “داريون نما” وظيفه خود مي داند تا حصول نتيجه مشكل ميني بوسهاي داريوني، اين مساله را پي گيري كند. به همين منظور درتلاش هستيم كه گفت و گويي با فرماندار يا بخشدار شيراز انجام دهيم و پي گير اين مساله باشيم.

قابل ذكر است كه كامنتها و نظراتي كه شما در پايان اين مطلب و در قسمت نظرات مي گذاريد مسوولين مربوطه را به تسريع در روند حل اين مشكل استوار تر مي كند.‘

12 دیدگاه

 1. سلام و تشكر فراوان از دست اندركاران داريون نما
  شير مادرتان حلالتان واقعا دست مريزاد. كاملا درست مي گوييد. وضعيت ميني بوسهاي داريوني شبيه فاجعه است.

 2. آقايان مسوول تو را به خدا فكري به حال اين ميني بوسها بكنيد اصلا امنيت ندارند

 3. سلام و ممنون از افتتاح “داريون نما”
  اين را هم من بگويم كه ميني بوسهاي داريوني علاوه بر اينكه بسيار قديمي هستند يك جاي مشخصي هم ندارند تا براي سوار شدن به انجا مراجعه كنيم.

 4. سلام
  خواهش مي كنم حتما اين قضيه را پي گيري كنيد پيشاپيش تشكر مي كنم از پي گيريتان

 5. سلام خوشحاليم و به خود افتخار مي كنيم كه بالاخره فردي از شهر داريون با راه اندازي شبكه داريون نما، داريون را در فضاي مجازي مطرح كرد. بچه هاي نشريه عصر ظهور داريون آمادگي خود را براي همكاري با شما اعلام مي دارند. اميدواريم كه روز به روز موفق تر از ديروز باشيد.

 6. اي كاش مسوولين عزيز به اين مساله توجه كنن. عيب داريون اينه كه نزديكه شيرازه و همه فكر مي كنن همه چي داره. در صورتي كه هيچي نداره

 7. سلام ، مطلبي رو كه نوشتيد تا حدي درسته اما بايد قبول كنيم كه تا وقتي خود ما نخوايم نمي‌تونيم تغييري در شهرمون ايجاد كنيم. اگر توجه كنيد يه مدتي ميشه كه، ميني بوس ها مسافرهاي كمتري دارن و اين به خاطر اينه كه ساعت ها طول مي‌كشه كه يه ميني بوس پر از مسافر بشه و حركت كنه.
  به نظر من اگر مسئولين شهربايد به فكر راه اندازي پايانه مسافر بري در داريون باشندتا ميني بوس ها سر ساعت حركت كنن مثل اتوبوس هاي ترمينال كه سر ساعت حركت مي‌كنن و در اين صورت مردم با اين گروني قيمت ها ترجيح مي‌دن سوار ماشيني كه هم ارزون تر هست و هم سرساعت حركت مي‌كنن بشن و با اطمينان بيشتري سوار مي‌شن و معطل نمي‌شن و هم فكر مي‌كنم كار و كاسبي ميني‌بوس دارا بهتر مي‌شه

 8. سلا م
  خوب هستين مرسي از اينه كمك كردين داريون هم كم كم به ايرانيان شناخته بشه
  با تشكر از اونايي كه اين پايگاه رو راه اندازي كردن
  خيلي ممنون و متشكر

 9. تمام شوراهایی که تا الان امده اند یکی از شعارهای تبلیغاتیشان این بوده که پایانه مسافربری را راه اندازی میکنند ولی تا الان که انجام نشده است ضمنا بعضی از کاندیداهای دوره چهارم هم این قول را تکرار کرده اند.
  مینی بوسها باید توسط شرکتهای خودر و سازی تحویل گرفته شود و رانندگان را به بانکها معرفی کنند تا تسهیلات لازم برای خرید خودرو جایگزین پرداخت شود که این روند را شهرداری و شورای شهر باید پیگیر و تسریع کنند.
  ضمنا رانندگان مینی بوس مسافر بیش از ظرفیت سوار میکنند که هم خطر ساز است و هم باعث تضییع حقوق مسافران میشود .نکته دیگری که باید مد نظر قرار گیرد صلاحیت رانندگان است که باید مورد بازبینی و دقت لازم قرار گیرد.بیمه برای رانندگان و مینی بوسها و مسافرین لازم و واجب است.مخصوصا رانندگانی که فرزندانمان را به مدرسه انتقال ذاذه و باز میگردانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا