گزارشهمه

ساختمان فني حرفه اي داريون بلا استفاده است

يوسف بذرافكن|

بدون شک یکی از مشکلاتی که ذهن و فکر جوانان را مشغول کرده  مساله اشتغال است. چون بدون شغل ،مشکل مسکن و ازدواج جوانان هم حل نخواهد شد . این موضوع در شهر داریون که فاقد هر گونه کارخانه و کارگاه های بزرگ است نمود بیشتری داشته و به یک معضل عظیم تبدیل شده و باعث بروز و ظهور آسیب های اجتماعی و بالا رفتن سن ازدواج و مشکلات بعدی آن شده است.

بوجود آمدن خشکسالی های پی درپی و مستمر ، به منطقه  داریون که عمدتا بر پایه کشاورزی و دامپروری متکی است ضربات بزرگی را فرود آورده است.

هر چند حل این مشکل بزرگ همتی بزرگ و یاری و همکاری مسوولین استان ،شهرستان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی و همه دلسوزان محلی را می طلبد اما نباید دست بر روی دست گذاشت و بیکار نشست.

یکی از راه های کاهش بیکاری و اشتغال زایی توجه به آ موزش های فنی و حرفه ای است،شاید بسیاری خبرنداشته باشند که شهر داریون دارای فنی و حرفه ای است ساختمان مناسب و بزرگی که با پی گیری وهمت اولین اعضای شورای اسلامی(دوره اول ) در کنار سالن ورزشی داریون ساخته شده است و در تمام دوران شورای دوم و سوم بلا استفاده مانده ، اکنون هم تعطیل است و از آن برای آموزش های فنی و حرفه ای جوانان که زمینه  اشتغال آنان را فراهم می کند استفاده نمی شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن