گزارشهمه

روح الله افتخار؛ از دانشگاه آزاد داريون می رود یا می ماند؟!

این یک واقعیت است که تسریع در ایجاد دانشگاه آزاد داریون به واسطه آشنایی دکتر کریم زارع و روح الله افتخار بود. چه، این دو نفر حس هم ولایتی بودن بیشتری داشتند زیرا کریم زارع اهل روستای بردج و روح الله افتخار هم از طرف خانواده مادری اهل همین روستای قدیمی است.
به هر روی این آرزوی دیرینه داریونی ها برای” دانشگاه دار شدن” با آمدن دانشگاه آزاد در این منطقه رنگ واقعیت به خود گرفت و حالا نام داریون در دفترچه های تعیین رشته دانشگاه آزاد به چشم می خورد و این دانشگاه دانشجویانی از سراسر استان فارس و البته برخی نقاط دیگر کشور دارد.
روح الله افتخار که فارغ التحصیل رشته دامپزشکی است اولین رییس دانشگاه آزاد داریون نام گرفت که از زمان تاسیس این دانشگاه در داریون و تاکنون سکان دار آن بوده است.


به گزارش داریون نما گفته می شود تاریخ آخرین حکم وی برای ریاست دانشگاه آزاد داریون 23 تیرماه امسال بود که یک ماه هم از آن گذشته و ظاهرا هنوز حکم افتخار تمدید نشده است.
با توجه به کناررفتن عبدالله جاسبی ازریاست دانشگاه دانشگاه آزاد کشور نزدیکان وی از جمله کریم زارع نیز شاید آن قدرت لازم را نداشته باشند.
دانشگاه آزاد در ایران و خارج از ایران واحد های بسیاری دارد که شاید دانشگاه آزاد داریون یکی از کوچکترین آنها باشد. به همین دلیل است که می شود گفت با وجود کاهش قدرت کریم زارع در این دانشگاه اما به زودی حکم ریاست روح الله افتخار در دانشگاه آزاد داریون تمدید شود یا در نهایت وی با همین سمت در دانشگاهی هم رتبه دانشگاه داریون مشغول به کار شود.
برخی عقیده دارند چون ساختمان دانشگاه آزاد داریون درحال ساخت است و به جهت آشنایی وی بامنطقه، روح الله افتخار تا زمان ساخت کامل ساختمان دانشگاه آزاد برمسند ریاست این دانشگاه باقي خواهد ماند.
شاید تا امروز که شما این مطلب را مطالعه می کنید حکم دکتر افتخارتمدید شده باشد شاید هم همچنان وضعیت وی نامشخص باشد.
چیزی که مشخص است و از حق نباید گذشت این است که به هر حال روح الله افتخار در ایجاد دانشگاه آزاد داریون یک نقش اساسی داشته و از این بابت حق آب و گل دارد. به نظر شما ندارد؟

برچسب ها

نوشته های مشابه

32 دیدگاه

 1. بسيار اتفاق خوبي است كه يكي از جوانان خوب داريون امروز در نقش مهمترين پست دانشگاه داريون قرار دارد. از قديم تا الان عموما” به ياد داريم كه پست هاي مديريتي در داريون در دست افراد غير بومي بوده كه قالبا” دليل بسياري از كمبودهايي است كه در دستگاههاي مختلف مي بينيم.
  به نظر بنده تا فرد ديگري شايسته تر از آقاي افتخار كه بومي داريون نيز باشد پيدا نشده بايد به طور قاطع از آقاي افتخار حمايت كنيم و مطمئن باشيد كه نتايج بسيار موثري نيز اين موضوع به دنبال خواهد داشت.

 2. اميدوارم كه آقاي افتخار در سمت فعلي باقي بماند. در هر شرايطي تصدي سمت‌هاي مديريتي توسط مديران بومي داريون يك امتياز است. با حفظ روحيه‌ انتقادگري و انقادپذيري بايد همواره پشتيبان مديران بومي باشيم. خصوصاً آقاي افتخار كه در زمره جوانان داريون بوده و فرصت‌هاي بسياري براي پيشرفت دارند. البته آقاي دكتر كريم زارع به صورت كامل از دانشگاه آزاد خارج نشده‌اند و در حال حاضر رييس باشگاه پژوهشگران جوان دانشگاه هستند.

 3. سلام. حق آب و گل یعنی چی؟ چرا اینقدر کوتاه بین هستید؟ مشکل مملکت ما از امسال شماها هست. همون کسانی که اختلاص کردن مثل شماها فکر کردند. قرار نیست که هرکسی که یه سمت گرفت تا آخر عمر خون مردم را تو شیشه بکنه. انگار یادتون رفته مقام ها از دست رفتنی هستند و باید به فکر آخرت باشید. فقط بلدید تظاهر کنید.آقای دکتر افتخار اگر هدفش خدمت باشه نباید سمت و جایگاه براش متفاوت باشه. اگرم هدفشون چیز دیگریست که شما با این حرفاتون دارید بیشتر انتراکتشون میکنید.از خدا بترسید. چشاتون ببندبد باز کنید روز مرگتون فرا رسیده!!!!! به فکر باشید!!!! خیلی دوست دارم این مطلب را بودن تغییر درج کنید.

 4. سلام زحمات آقای افتخار وتلاشهای ایشان در به ثمر رسیدن دانشگاه آزاد داریون بسیار موثر بوده
  ولی ………
  حق کشی های زیادی در حق بعضی از کارکنان اسبق دانشگاه صورت گرفته که نزد خدا بی پاسخ نخواهد ماند واین مطلب هم چیزی نیست که هیچ شخص مطلع و عادلی بتواند آن را انکار کند

 5. عرض سلام و خسته نباشید . ظاهراً اطلاعات شما کامل نیست . چون این دانشگاه حاصل زحمات بسیاری از عزیزان منطقه داریون از جمله اعضا شورای دوره های قبل و همچنین برخی از بزرگان و دلسوزان منطقه داریون می باشد . که با پیگیری های پیاپی به ثمر نشست و اصلاً زمانی که برخی افراد پیگیر احداث دانشگاه آزاد در داریون یودند، دکتر افتخار وجود نداشت . خواهشمند است این موضوع را جهت اطلاع همشهریان عزیز انعکاس دهید .

 6. با سلام.جا داره يه خاطره از دوران تحصيل خودم در دوره كارشناسي بگ متا مشخص شود آقاي دكتر كريم زارع چگونه در سرتاسر ايران منطقه دارون را به همگان معرفي كرده است.قبل از افتتاح دانشگاه آزاد داريون در يكي از واحد هاي دانشگاه آزاد تحصيل ميكردم و وقتي دوستان مي پرسيدند اهل كجا هستي؟و قتي جواب مي دادم اهل يكي از روستا هاي اطراف داريون مي باشم اصلا نمي دانستند داريون كجا هست و بايد نام خرامه را مي بردم يا كروكي منطقه داريون را مي كشيدم تا حداقل متوجه شوند دارون كجا هست. وقتي چنين برخوردي را از طرف دوستان مي ديدم كمي ناراحت مي شدم كه چرا در 30 كيلومتري شيراز زندگي كنيم ولي كسي منطقه ما را نمي شناسد و نمي دانند كجا واقع شده است .با اين حال وقتي مي خواستم منطقه را معرفي كنم مي گفتم ما از هم محلي هاي دكتر كريم زارع هستيم و وقتي چنين مي گفتم دوستان مي گفتند از همان اولش مي گفتي از هم محلي هاي آقاي دكتر كريم زارع هستي.و با تاسيس دانشگاه آزاد واحد داريون به همت آقاي دكتر كريم زارع و همچنين آقاي دكتر آفتخار و رفتن نام داريون در دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اين منطقه بيشتر از پيش در همه جاي ايران مطرح شده است.

  1. آقاي ارج زاده
   سلام
   اگر بخواهيم يك حساب سر انگشتي بكنيم الان داريون نما روزانه با بيش از 10000بازديد داريون را به تمام دنيا معرفي ميكند از اين به بعد كارت ويزيت داريون نما را با خود داشته باش بد نيست چون تمام كارش فرهنگي و مثبت است.

 7. ماندن يارفتن آقاي دكترافتخارخيلي براي دانشگاه داريون مهم مي باشدجناب آقاي دكترزحمات زيادي براي تاسيس دانشگاه كشيدندالبته يه عده اي ازمردم شريف داريون كه هميشه چماغ به دست آماده هستندبراي خوردكردن پاي مسوئلين بومي شهرميگن دكتربه خاطرمنفعت خودش بوده ماهم ميگيم درست هيچ كس كاربي منفعت نميكنه ولي بعضي مواقع منفعت بردن يكي باعث منفعت بردن يه عده ديگه هم ميشه كه اين الان به عينه مشخصه .دكتررابايدحمايت كردتادرآينده دانشگاه معتبري داشته باشيم كه خودش صاحب ساختمان وديگرامكانات دانشگاهي باشه دريك كلام بايدمردم ومسولين شهردكترراحمايت كنند

  1. سلام رضا
   شما مگر مخالف پيشرفت دكتر افتخار هستيد؟بگذار پيشرفت كند چه اشكالي دارد شايد…..

 8. سلام. از سایت داریون نما بیشتر انتظار می رود. چرا نظر قبلی منو را درج نمی کنید. در حال بررسی چی می باشد؟ انگار شمام بدتون نمی یاد حرفا شنیده نشه. آقای افتخار اگر بخواد خدمت کنن رییس سروستان هم بشن نباید خم به ابرو بیارن. یکی دیگه هم که بیاد داریون باز باید همینطوری باشه. نهایتا اگر کسی بخواد خدمت کنه نباید مکانش براش متفاوت باشه البته اگر کسی هم به فکر چیز دیگه هست جاهای دیگه هم میتونهکارشو انجام بده.

  1. جناب آقاي كسي كه تظاهربلدنيست ميتونم يه سوال ازشماداشته باشم .شماباجناب آقاي دكترمشكل شخصي داريدياانتقادازايشون ميكنيدچون نوشته هاي شمايه بوي خواص داره ازاون بوي دلسوزي نمياد.خدمت يعني چي ؟به كي ؟ماخيلي مسول توداريون داريم ولي متاسفانه تووقت اداري هم نميتونيم تواداره خودشون پيداشون كنيم چرااينقدربامسولين بومي مشكل داريدايرادكاركجاست به گفته شماخدمت روهمجاميشه انجام دادولي الان مسئله سراينه كه اگريه مسئول محلي دلسوزوآشنابافرهنگ مردم منطقه درراس كارباشه براي مردم بهتره بهرحال خدانكنه كه شمادوست عزيز ازروي مشكل شخصي درمورددكترافتخارچنين نظراتي رونوشتيد.

   1. سلام رضا جان.اتفاقا من باآقای دکتر رابطه خوبی دارم.اگر یه نفر دلسوز تو این منطقه باشه اون منم. مطمئن باش.. چون دنبال مقامی نیستم که بخوام با درامدش زندگی کنم مثل خیلی های دیگه..
    خدمت یعنی اینکه ایشون در حیطه تخصص خود به مردم خدمت کتد. یعنی دامپزشکی.شما پرسیدید به کی؟ من میگم به دامداران.
    مشکل مملکت ما در همین افکار شماست. ببین پسر خوب ما خدمتگذار متعهد نیاز نداریم. خدمتگذار متخصص نیاز دار یم. اگر نه به هرکی پول بدن متعهد میشه. اصلا شما میدونی دانشگاه را ساختند که هرکسی با تخصص مورد علاقه خود بپردازد و پس از فارق التحصیلی در همان رشته مشغول گردد؟
    سعی کن بزرگ فکر کنی.. دنیا بزرگتر از داریون است.
    راستی چرا هرکی انتقاد میکنه دوست دارید انگ بزنید؟
    مشکل فعلی مملکت ما نبود تخصص هست!!!!بله نبوده تخصص!!!

  2. سلام
   ما بي طرفي داريون نما را در اين چنين مسائل تجربه كرديم لطفا شما اگر خيلي دوست داري نظرتون به طور كامل و بدون سانسور گذاشته شود از نام مستعار استفاده نكنيد و از مدير سايت بخواهيد ايميل شما را نمايش دهد.

 9. چرا نظر من را کامل انعکاس ندادید؟شما همیشه نظرهارو سانسور میکنید؟اصلا خوشم نیومد.لطفا حرف از مخاطب و حقوق مخاطب نزنید……

  1. كاربر عزيز قبول بفرماييد بعضي نظرها را نمي توان منعكس كرد. برخي نظرها حتي اگر چند سطر باشد براي ما بار حقوقي دارد و بايد جوابگو باشيم وگر نه شما كه با نام مستعار مطلبي مي نويسيد كه قانونا جوابگو نيستيد. لطفا كمي منصف باشيد.
   با سپاس از حضور شما در داريون نما

 10. متاسفانه در کشور ما پست ها بر اساس لیاقت تعیین نمی شود وهر کس در هر جا رییس شد اول به خود و اطرافیانش فکر می کند و بیت المال را مال بی صاحبی می داند که می توان آن را به هر طریقی خرج کرد .

 11. سلام خدمت دوستان ، علیرغم انتقادات و کاستی هایی که درمجموعه دانشگاه آزاد واحد داریون به سبب کمبود مکان فیزیکی وجود داردولی باید جانب انصاف رو رعایت کرد اگر تلاش های شبانه روزی دکتر افتخاری و دیگر دوستان و مساعدت دکتر کریم زارع نبود ، با پیگیری کل مردم داریون هم داشگاه آزاد به داریون نمی آمد.جای تقدیر وتشکر دارد.امِا به هرحال هر شخصی در هرپست مدیریتی قرار می گیرددارای نقاط ضعف و قوتی است که نقاط ضعف ایشان بدلیل جوانی و نداشتن تجربه مدیریتی است که با گذشت زمان این نقاط ضعف نیز برطرف خواهد شد.انشاءالله

 12. با سلام خدمت تمام همشهری های عزیزی دکتر افتخار یکی از شایسته ترین جوانان این منطقه بوده و تلاش زیادی انجام داده که قابل تقدیر میباشد .لذا از تمام جوانان و دانشجویان عزیز خوش ذهن وبا فرهنگ این منطقه و دانشگاه داریون تقاضا دارم با روشن فکری دست به دست هم دهیم تا برای پیشرفت این منطقه و دانشگاه کمکی کرده باشیم به ویژه از خدمت گذران قبل که خود دکتر افتخار شاگردشون بوده طلب همکاری مینماییم با تشکر از تمام دوستان عزیز

 13. فرشيد افشارهستم دانشجوي تاسيسات منم ازپرسنل محترم دانشگاه ازاد داريون كمال تشكر رادارم. اگه امكانش هست حكمش راتمديد كنيد ممنون ميشم.

 14. باسلام خدمت تمامی کاربران من دانشجوی جدیدالورود هستم نظر من اینه که آبادی بهتراز خرابیست درهرجای ایران که باشه فرق نمیکنه چون هر جای ایران وطن من است و هرکس هم که کمک به آبادی کنه جای تحسین داره واین پرمسلمه که هرکس درهرجایی خدمت کنه بدون مزدومواجب نمیشه به هرحال من هنوز اولین ترم رو شروع نکردم که ازبهمن ماهه ولی در هرصورت ازاین دونفر کمال تشکررادارم که خدمتی به وطنم محسوب میشود…….بیاید انتقادهای واقعی بکنیم تا کمکی به بهسازی ایران بزرگ باشد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن