ديدگاه

پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و بیداری اسلامی در جهان

یوسف بذرافکن|

ازروزگاری که بشر بر روی این کره خاکی زندگی خود را آغازکرده در پی آن بوده است که در گوشه ای از این سیاره جایی را برای خود بیابد تا بتواند آزادانه و با امنیت و آرامش زندگی کنداما همواره در طول تاریخ عده ای بوده اند که می خواسته اند بقیه انسانها را تحت سلطه خود در آورده و بر آنها حکومت کنند و لذا برای رسیدن به این هدف دست به قتل و جنایت و خونریزی زده و با جنگ و تجاو ز امنیت و آرامش دیگران را قربانی جاه طلبی های خود کرده اند وقوع جنگ های مختلف در طول تاریخ نشانه ی جاه طلبی و روحیه کشور گشایی این عده از انسانها بوده است .

در قرن حاضر قدرت های سلطه طلب از جمله انگلستان و آمریکا با اقدامات سلطه طلبانه خود امنیت و آرامش جهانی را برهم زده و با دخالت هاو اقدامات پنهان و آشکار خود سعی بر تسلط و دخالت در سایر کشور ها ی جهان داشته اند ،اقدام به کودتا ،دامن زدن به اختلافات قومی و قبیله ای ، بو جود آوردن جنگهای داخلی و خارجی و دخالت در امور داخلی سایر کشور ها از طریق اقدامات جاسوسی ، ترور ، خراب کاری ، تحریم اقتصادی و جنگ نرم ، نمونه های از اقدامات استکبار جهانی برای سلطه و سیطره بر جهان است .

هر چند نمونه های این اقدامات فراوان است اما آشکارترین آنها اقدام انگلستان و آمریکا در بو جود آوردن رژیم غاصب و جعلی اسرئیل در قلب سرزمین های اسلامی است .

سالها است که این غده سرطانی با حمایت استکبار جهانی به سر کردگی شیطان بزرگ آمریکای جنایتکار از هر گونه جرم و جنایت بر علیه فلسطینیان فرو گذار نکرده است .

در این مدت کوتاه اما ننگین که از عمر رژیم اشعال گر صهیونیستی می گذرد اسرائیل غاصب با حمایت آمریکا دست به جنایت و کشتار های فراوان زده است . اما پیروزی شکوهمند انقلاب اسلا می ایران باعث ایجاد موج بیداری اسلامی در سراسر جهان و به ویژه خاورمیانه گردید ، اقدام آگاهانه و شجاعانه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت اما م خمینی (ره)در اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس ،اقدام برای آزادی قدس شریف به عنوان اولین قبله مسلمان و رهایی مردم مظلوم فلسطین از چنگال رژیم خون آشام اسرائیل را به یک وظیفه دینی تبدیل نمود و لذا امام خمینی (ره) فرموند :روز قدس روز رسول الله است ،روز قدس روز اسلام است . همه ساله در روز جهانی قدس میلیون ها مسلمان و حتی آزادی خواه غیر مسلمان در سراسر جهان برای حمایت از مردم ستمدیده فلسطین دست به تظاهرات گسترده می زنند . مردم مسلمان و انقلابی و روزه دار منطقه داریون همگام با همه مسلمانان و انقلابیون جهان امسال با شکوه هر چه بیشتر و منسجم تر از سنوات قبل در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند و بار دیگر دلبستگی و علاقه خود به نظام مقدس جمهوری اسلامی را نشان دادند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن