ديدگاههمه

نياز اين سالهاي داريون؛خيزش و نهضت فرهنگي

يوسف بذرافكن|

بدون شک فعالیتهای فرهنگی در رشد و پیشرفت فرهنگی منطقه داریون تا ثیر فراوان دارد البته فعالیتهایی که مستمر ،عمیق و حساب شده باشد نتایج بلند مدت و فراوانی در ارتقاء سطح فرهنگی بر جای خواهند گذاشت.

یکی از نیازمندی های فرهنگی و مذهبی که جای خالی آن در همه سالهای گذشته کاملا احساس می شد کمبود روحانی و مبلغ بومی در منطقه است، که این نیاز در سالهای اخیر مورد توجه و عنایت امام جمعه  منطقه داریون حجت الاسلاام حاج آقا عزیزی و اقع شده است .

امام جمعه محترم با همراهی روحانیون مستقردر منطقه حرکت بسیار خوب و مبارکی را برای جذب نیروهای مستعد بومی به حوزه های علمیه آغاز کرده اند که به تعبیری می توان آن را نهضت اقبال به حوزه های علمیه نامید .البته این حرکت فرهنگی مهم هنوز در آغاز راه است و احتیاج به تقویت و پشتیبانی دارد که اگر کاملا به نتیجه برسد تاثیر شگرفی در ارتقاء و پیشرفت فرهنگ و مذهب در منطقه داریون و به ویژه شهر داریون خواهد داشت ،اگر این نهضت و خیزش فرهنگی به وقوع بپیوند زمینه ایجاد حوزه ی علمیه در منطقه فراهم می شود، زیرا این منطقه سرشار از استعداهای جوان ، ناب و بکری در زمینه های مختلف است که متا سفانه به دلیل بی توجهی مسوولین در شرایط فعلی هیچ امکانی برای بروز،ظهور وشکوفایی آنها وجود ندارد .

یکی از مواردی که امکان عملی خیزش های فرهنگی را به ویژه در شهر داریون فراهم می سازد افزایش مساجد و اماکن مذهبی و با سازی مساجد مخروبه است . مسلما استعدادهای مذهبی و فرهنگی در اماکن مذهبی و فرهنگی امکان ظهور و بروز می یابد،همانطور که هم اکنون امام جمعه  منطقه داریون جوانان مستعد برای تحصیل در حوزه های علمی را از مساجد ،کانون های فرهنگی و مدارس کشف می کند .

خوشبختانه در حال حاضر تعدادی از جوانان مستعد با تشویق ها و ارشادات امام جمعه و روحانیون در حوزه های معتبر کشور مشغول به تحصیل هستند ، امید می رود این پیشگامان تحصیل در حوزه های علمیه خود مشوق راهیابی دیگر جوانان مستعد باشند، در این میان نقش خانواده ها در سرعت گرفتن و تداوم این نهضت و خیزش فرهنگی ومذهبی بسیار موثر و سرنوشت ساز است .

برچسب ها

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. با سلام خدمت داریون نما و معلم دلسوز آقای بذر افکن.
    من هم کاملا با نظر شما موافقم، زیرا مساجد یکی از مراکز مهم فرهنگی هستند.این مساله ساخت و یا بازسازی مساجد بارها و بارها از طرف عزیزان مطرح شده، ولی تا الان چندبار بحث احداث کتابخانه در حد و اندازه های شهر داریون مطرح شده؟
    ما به اندازه مسجد به کتابخانه هم احتیاج داریم.خودتون بهتر میدونید که با این کار چه خدمت عظیم و خداپسندانه ای به دانشجویان و محصلین داریون و روستاهای اطراف میشه.زیرا مراکز مطالعه خود از لحاظ فرهنگی مکمل مساجد هستند و این خود باعث کشش محصلین به این مراکز خواهد شد.
    باز هم میگم من منتقد ساخت و بازسازی مساجد توی شهر نیستم ولی میخوام که مسولین شهر یکم بیشتر سعی خودشون رو روی ساخت مراکز فرهنگی از قبیل همین کتابخانه بزارن
    با تشکر.

  2. سلام مراکز فرهنگی و آموزشی و حتی ورزشی و تفریحی باید در کنار مساجد باشند تا تحصیل و تهذیب و ورزش که از واجبات زندگی امروزی هستند به نحو مطلوب محقق شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن