ديدگاههمه

بی مزد بود و منت هر خدمتی که کردم/ برای یوسف بذرافکن، در آستانه خداحافظی از کانون وحدت داریون

یوسف بذرافکن را سالهاست که می شناسم. از سال اول راهنمایی مدرسه هاتف اصفهانی سابق؛ آن سالها من دانش آموز کلاس” اول پنج” بودم و یوسف بذرافکن هم معلم پرورشی ما بود.
بیشتر از 20 سال پیش، آن روزگار من نوجوان دانش آموزی بودم و یوسف بذرافکن یک معلم جوان.
نمی دانم شاید اشتباه می کنم اما طی این سالها یک تفاوت عمده او را باسایر همکارانش حس کرده ام.
از نظر من، یوسف بذرافکن چه، بیش از 20 سال پیش که مربی پرورشی ما بود و چه حالا که در آستانه بازنشستگی قرار دارد از نظر تکاپو،دلسوزی وانجام فعالیت های فرهنگی هیچ تغییری نکرده و بی انگیزه نشده است.


این نکته را هم بگویم بد نیست که حقیر در برخی مسایل با او اختلاف نظر دارم همانگونه که در برخی مسایل دیگر با او هم عقیده ام.
اما فکر می کنم چربش”هم عقیده بودن” در ما دو نفر بیشتر باشد.این را گفتم که مواضع خود را در قبال او روشن کرده باشم و بگویم این گونه نیست که با هر نظر این عزیز موافق باشم. اما می خواهم بگویم نکات مثبتش چربش زیادی بر منفی هایش دارد و اصلا انسانها که معصوم نیستند و عاری از خطا و اشتباه.
یوسف بذرافکن هم مانند هر انسان دیگری حق اشتباه کردن دارد اما همانگونه که گفتم کفه ترازوی کارهای مثبت و خوبش سنگینی می کند.
از بحث اصلی دور نشویم قرار است پنج شنبه16 شهریورماه 91 پس از سالها فعالیت فرهنگی، یوسف بذرافکن در مراسم اختتاميه فعاليت هاي تابستاني كانون وحدت آموزش و پرورش داريون از اين كانون خداحافظی کند و سالهای آخر بازنشستگی را در کنار دانش آموزان و در محیط مدرسه بگذراند.
به شخصه اعتقاد دارم یوسف بذرافکن هرآنچه در توان داشت برای این کانون گذاشت. او البته هرآنچه در توان داشته برای فرهنگ داریون هم گذاشته و می گذارد.
این را هم می دانم که کسی چون او و امثال او که کار فرهنگی انجام می دهند کمتر دیده می شوند و اصولا این روزها دغدغه نان نمی گذارد کسی به فکرانجام فعالیتهای فرهنگی باشد.
اعتقاد دارم کسانی مانند یوسف بذرافکن،علیرضا کشاورز،بهرام هوشیار،مصطفی بذرافکن و حتی شهاب رویین تن را باید طلا گرفت و این حرفی به گزاف نیست که نیست.
ما که گشتیم نبود شما هم اگر زحمتی نیست بگردید ببینید در همین داریون خودمان چند نفر یافت می شوند که اضافه بر کار خود کار فرهنگی بی چشم داشت انجام دهند.یوسف بذرافکن از همین دسته کمیاب و بلکه نایاب است.
برای این معلم همیشگی هرجا که هست آرزوی موفقیت می کنم و می دانم که همچنان با انگیزه کارهای فرهنگی اش را انجام خواهد داد.
مدیر سایت داریون نما

8 دیدگاه

 1. بازنشستگي پاياني براي فعاليت‌هاي فرهنگي آقاي بذرافكن نخواهد بود، قطعاً شاهد آغاز دور جديدي ازاقدامات فرهنگي از سوي ايشان خواهيم بود.

 2. آقای یوسف بذرافکن به تمام معنی فردی دلسوز برای نوجوانان و جوانان داریون می باشد من به شخصه هر چه دارم از وجود آقای بذرافکن و سایر دوستان خوبشان در دوران تحصیل در مدرسه هاتف اصفهانی میدانم. ” آقای بذرافکن ممنون شما هستم “.

 3. سلام علیکم خداوند به تمام دوستان و به ویژه آقا مسعود بذرافکن سلامتی ،شادمانی و موفقیت روز افزون عنایت فرماید .

 4. با سلام خدمت داریون نما و اقای بذرافکن
  امروز مراسم افتتاحیه فعالیتهای کانون در تابستان92 بود الان این کانون با سرپرستی روح اله برزگر در حال ادامه فعالیت است و نیاز به حمایت دارد.
  امام جمعه محترم به همراه مسول نمایندگی اقای زارع و محمد شفیع زارع از شهرداری و اقای قاسمی فرمانده ی حوزه 7 امام موسی کاظم (ع) و بنده ی حقیر در این مراسم حضور داشتیم .تعداد دعوت شدگان بسیار زیاد بود ولی متاسفانه تعداد اندکی در این مراسم شرکت کردند .
  اقای بذرافکن با اینکه در کانون سمتی ندارند ولی با شور و علاقه مجری برنامه بودند و دلسوزانه برنامه را اجرا و تمام کردند .به او گفتم اقای بذرافکن مثل اینکه کانون دست بردار شما نیست او هم با لبخندی پاسخ مر اداد.
  واقعا این کارهای فرهنگی نیاز به حمایت مسولین دارد و همه باید در اینگونه مراسمات که آینده ی فرزندانمان به ان بستگی دارد شرکت کنند.و حداقل با شرکت حمایت خود را اعلام کنند.
  الان روح اله برزگر نیاز به حمایت دارد و نباید او را تنها گذاشت
  واقعا بعد از کناره گیری اقای بذرافکن از مدیریت کانون به هر کس پیشنهاد مدیریت کانون را داند کسی قبول نکرد چون نه حق مدیریتی دارد و نه ….
  حالا باید به ارزش کار یوسف بذرافکن که 16 سال از بهترین سالهای عمرش را در کانون گذراند پی برد
  آیا هدف دیگری غیر از عشق و علاقه و اجر معنوی میتوان برای ان متصور شد؟
  مطالبی را که ذکر کردم نه قصد چاپلوسی داشته و دارم چون خدا شاهد است از ان بیزارم .نه اقای بذرافکن به متملقان وقعی می نهد . فقط جنبه ی یاداوری داشت و خودتان نگاه کرده ببینید چرا تا الان کانون بی مدیر است

 5. عزیز دل برادر… نه شما تنها بودید و نه برزگر…..اولا که مردم خوب منطقه داریون هستن انشاءالله حتی اگه گاهی وقت ها کم خودشونو نشون بدن…. تازه وقتی هیچ کس نیست خدا که هست…. شما برای خدا کار کردین و اجرتون هم با خداست که پاداش هیچ عمل خیری را بی پاسخ نمی گذارد… ما دوستتون داریم بذرافکن ها و برزگرهای عزیز تر از جان شیرین…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا