ديدگاههمه

به استقبال31 شهريور اولین سالروز راه اندازی سایت داریون نما|سايتي كه متعلق به همه مردم منطقه داريون است

يوسف بذرافكن|
31 شهريورماه ماه برای مردم ایران یاد آور یک حماسه بزرگ است حماسه ای که هیچگاه از تاریخ این کشور و خاطر ایرانیان نخواهد رفت ،روزی که یاد آور رشادت ها، ایثار هاو شهادت ها است . این روز سر آغاز هشت سال دفاع مقدس مردم ایران است ،اما این روز برای مردم داریون یادآور یک رویداد مهم دیگر هم است ،در این روز مردم داریون شاهد راه اندازی سایت داریون نما بودند سایتی که از مردم و برای مردم است ،سایتی که می خواهد منطقه داریون را در یک فضای مجازی و گسترده به تمام مردم ایران معرفی کند تا هر یک از هم وطننان در هر جای جهان هستند از اخبار و رویدادهای منطقه داریون با خبر شوند ،تا قبل از آن کمتر می توانستیم در فضای مجازی و گسترده اینترنت ا ز این منطقه نام و نشانی بیابیم و کمتر کسی بیرون ا ز این منطقه از آنچه در این نقطه از کشور مان می گذشت اطلاع پیدا می کرد ،گویا در های ارتباط ما با دیگران و سایر هم وطنان بسته بود . اما وقتی داریون نما آمد نمایی از این منطقه برای دیگران معرفی شد ، اکنون هر کسی در هر گوشه از این دنیای پهناور زندگی کند می تواند به راحتی با مردم منطقه داریون در ارتباط باشد از درد و رنج این مردم و از شادی ها ، موفقیت های، پیشرفت ها ، داشته ها و کمبودها آنها مطلع شود . داریون نما آمد تا زبان گو یای مردم محروم این منطقه باشد و مشکلات و کمبودها را به گوش مسولین برساند و از آنها بخواهد تا نسبت به آنچه بر عهده دارند کوتاهی نکنند ، به داد مردم برسند و برای خدمت به خلق خدا از هیچ تلاش و کوششی فرو گذاری ننمایند .اما ما هنوز آستانه تحملمان آنقدر بالا نرفته است که بتوانیم انتقاد های سازنده یک سایت مردمی را بپذیریم و استقبال کنیم.
از یک مطلب و انتقاد بر آشفته می شویم و سر وصدا راه می اندازیم در حالی که این سایت برای آنکه بتواند زبان گویای مردم و مدافع واقعی آنها باشد ناچار است که مسوولین منطقه ،شهرستان و حتی استان را به چالش کشیده و مورد سوال قرار دهد ،این عزیزان هم باید پاسخگوی مردم باشند همانطور که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)فرموند :این مردم ولی نعمت ما هستند .
همانطور که در این یک سال گذشته ثابت شد خط و مشی کلی این سایت پیروی از منویات مقام معظم رهبری حضرت آیت اله خامنه ای است و برای همین خاطر است که اخبار و رویدادها ی نماز جمعه و راهپیمایی ها و بزرگداشت ایام الله را در اولویت کار خود قرار داده است ،این سایت خبری و تحلیلی در سایت ساماندهی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ثبت شده است و تابع قوانین فضای مجازی است و کاربران عزیز نباید انتظار داشته باشند هر مطلب و دیدگاهی را بدون در نظر گرفتن قوانین و مقررات و رعایت اصول اخلاقی و حقوقی منعکس نماید .


الحمد لله این سایت با عملکرد خوب خود و همیاری کابران محترم توانسته است خود را در لیست پر بیینده ترین سایت های اینترنتی استان فارس قرار داده و سایت های معتبر کشور از برخی از مطالب این سایت استفاده کنند ،آمار 10 هزار بیننده در هر روز برای یک سایت محلی و نو پا واقعا موفقیت بزرگی است که فقط با یاری خداوند بزرگ و تلاش شبا نه روزی مدیری جوان و پر کار حاصل شده است .مدیر متعهدی که با وجود مشغله کاری بسیار و فقط با هزینه شخصی به مدیریت این سایت پرداخته وبرای رسیدن به وضعیت مطلوب و زیبا شدن سرو شکل این سایت از انجام هزینه های بسیار فرو گذار نکرده است ، انصافا مدیریت کردن و تامین هزینه های یک سایتی که به هیچ جا وابسته نیست و از طرف هیچ نهادی تغذیه نمی شود کار آسان و ساده ای نیست . هر چند این سایت برای دفاع از حق مردم بارها مورد بی مهری و حتی تهدید واقع شده است اما انصاف و حق شناسی ایجاب می کند که انتقادها و تحلیل های این سایت مردمی را پذیرفت و برآشفته نشد همانطور که قرآن کریم می فرماید :بشارت بده بندگانی که قول های مختلف را می شنوند و بهترین آنها را پیروی می کنند . البته همانطور که این سایت به انتقاد از دیگران می پردازد باید خودش هم از انتقادهای سازنده استقبال کند و به نظریات و پیشنهاد های کار بران و دلسوزان توجه نماید و تمام نظریات را سانسور نکند
. هر چند گنجاندن بخش نظر سنجی و ارتباط با ما نشان دهند ه رویکرد انتقاد پذیری داریون نما است . سایت داریون نما هم اکنون با داشتن بخش های مختلف ،از تنوع خوبی برخودار است اما هنوز تا رسیدن به وضعیت ایده آل راه طولانی در پیش دارد و نیاید به وضعیت موجود اکتفا کند و خود را مصون از ایراد و اشکال بداند. رسیدن به وضعیت مطلوب بدون همکاری و مشارکت عموم مردم منطقه و حتی کاربران ساکن خارج از داریون امکان پذیر نیست . اگر قرار است سایت داریون نما در انجام رسالت خطیر خود موفق باشد و به یکی از سایت های معتبر کشور تبدیل شود این امر ممکن نیست مگر آنکه همه اقشار مردم و به ویژه قشر تحصیل کرده ،فرهنگیان ،روحانیون ،دانشجویان و دانش آموزان و مسوولین با تمام وجود از این سایت حمایت کنند و همه مردم منطقه داریون این سایت را متعلق به خود بدانند و مشکلات و مسا ئل را به این سایت انعکاس دهند.
در این میان مسوولین محلی ،شهرستان و استان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی باید این موضوع را بپذیرند که سایت داریون نما نه تنها اولین سایت رسمی منطقه داریون بلکه در حال حاضر تنها سایت مورد اقبال و اعتماد مردم است و لذا آنها هم باید به این سایت به دیده احترام و اکرام بنگرند و به پرسش ها و تحلیل های که از طریق این سایت مطرح می شود با رویی گشاده پاسخ بگویند و پرسیدن و دانستن را حق مردم بدانند
. به امید سر بلندی روز افزون مردم منطقه داریون و پیروزی سایت داریون نما.

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا