اخبارهمه

امام جمعه داريون:اگر دولت به موقع وارد عمل مي شد مي توانست از گراني ها جلوگيري كند|اختلال در تلفن هاي داريون مردم را كلافه كرده است

خبرنگار:احمدرضا ارج زاده|

نماز عبادی- سیاسی-اجتماعی جمعه با حضور پرشکوه اهالی ولایتمدار منطقه در شهر داریون برگزار شد.
به گزارش داريون نما امام جمعه منطقه داریون در ابتدای خطبه اول ، خود و همه مؤمنین را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد.وی گفت : تقوا یعنی اینکه فرد واجبات الهی را انجام دهد و مرتکب حرام نشود.
حجت الاسلام عزیزی با بیان اینکه یکی از انواع تقوا ،تقوای اقتصادی است اظهار داشت : تقوای اقتصادی یعنی اینکه سعی شود ریشه و بنای زندگی انسان که همان تغذیه است ،حلال باشد.اگر تغذیه حلال باشد و نان خورهای فرد غذای حلال بخورند قطعا در سرنوشت و اعمال و کردار انسان مؤثر است.
عزیزی اضافه کرد : یکی از اعمالی که در جامعه حرام است و بی ارتباط با تقوای اقتصادی نیست ،عمل بد و زشت گران فروشی ، کم فروشی و احتکار است.
وی ادامه داد : احتکار یعنی ذخیره کردن طعام به امید گران شدن آن وبه فردی که این کار را انجام دهد محتکر گفته می شودو در شرع اسلام این عمل نهی شده است .


حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته با اشاره به تشکیل اسلام از دو مذهب شیعه و سنی تاکید کرد : هردوی این مذاهب بر تقدس قرآن کریم و شخصیت پیامر اسلام(ص) اتفاق نظر دارند و در دفاع از این دو هیچ اختلافی بین مسلمانان وجود ندارد.
وی اضافه کرد : آمریکایی ها و اروپایی ها در گذشته بخشی از جهان اسلام بخصوص جمهوری اسلامی ایران را متهم به تندروی می کردند و تلاش داشتند تا از طریق جداسازی ایران و شیعیان از جریان عمومی جهان اسلام ، ایران را منزوی کنند و از ظرفیت جهان اسلام علیه ایران و جبهه مقاومت استفاده کنند.
نماینده ولایت فقیه در منطقه داریون با اشاره به اهانت به پیامبر اسلام (ص) تاکید کرد : جهان تشیع و تسنن همگام با هم ، زبان اعتراض گشودند و تلاش غربی ها برای دو پارچه کردن جبهه متحد اسلامی به شکست انجامید و حقانیت مواضع جمهوری اسلامی ایران در برابر غرب کاملا مشخص شد.
عزیزی ادامه داد : این توطئه اخیر با خشم و انزجار و فریاد مسلمانان علیه عاملان و حامیان این فیلم موهن بویژه شیطان بزرگ ورژیم صهیونیستی ، در نقطه آغازین خنثی شد.
امام جمعه منطقه داریون با بیان اینکه شانزدهم مهرماه روز جهانی کودک است تاکید کرد : ما باید به آموزه های اسلام در خصوص توجه به کودکان و حقوق متقابل فرزندان و والدین توجه کنیم.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی با اشاره به گرانی های بی سابقه اخیر اذعان داشت : آثار گرانی های اخیر بر تولید ، واردات کالا ها و خدمات مورد نیاز کشور برکسی پوشیده نیست .
وی اضافه کرد : اگر دستگاههای زیربط به موقع وارد عمل می شدند ، می توانستند از این گرانی ها بی سابقه جلو گیری کنند ، اگرچه دولت های غربی و رسانه های وابسته به آنها می خواهند تمام دلایل گرانی های اخیر را به تحریم های اقتصادی غرب علیه ایران مربوط بدانند ، اما با قاطعیت می توان گفت که چنین چیزی نیست.
عزیزی ادامه داد : نقش تحریم ها و نقل و انتقال منابع فروش نفت را نباید نادیده گرفت ولی با این وجود این تحریم ها از اوایل انقلاب وجود داشته و مضراتی نیز داشته است ولی در نهایت این تحریم ها باعث بوجود آمدن فرصتی برای پیشرفت شده است.
نماینده ولایت فقیه در منطقه داریون با بیان اینکه عوامل دیگری نیز در افزایش بی سابقه تورم مؤثر بوده است اظهار داشت : عواملی همچون 1- عدم هماهنگی و عدم اعمال مدیریت مناسب بازار ارز از سوی برخی عوامل و دستگاههای اجرائی و نظارتی؛2-عدم هماهنگی کامل قوای سه گانه در تنظیم بازار ارز؛3-اختلال برخی دلالان بزرگ که بعضی از این دلالان توسط دولت محترم دستگیر شده اند؛4-عدم توجه لازم به حمایت از تولید داخلی و بخصوص عدم حمایت از اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است ، باعث افزایش بی سابقه تورم شده است.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در پایان با اشاره به مشکلات منطقه داریون تاکید کرد : از جمله مشکلات منطقه داریون که قبلا نیز چندین بار تذکر داده ام اختلال در ارتباطات تلفنی در این منطقه است و از تریبون نماز جمعه از مسئولین مربوطه می پرسم ، آیا مسئولین اگر در این منطقه زندگی می کردند می توانستند این وضعیت را تحمل کنند؟
اين گزارش مي افزايد بعد از اقامه نماز جمعه اهالی منطقه داریون به علت ساخت فیلم موهن بر ضد شخصیت پیامبر اسلام دست با تظاهرات زدند و حامیان و عوامل ساخت این فیلم را محکوم کردند.

2 دیدگاه

 1. دولت باید چیکار کنه که نکرده. تا وقتی این دزدای گردن کلفت هستند وضع از همینم بدتر میشه. دولت داره به سمت اهداف نظام و ولی امر مسلمین حرکت میکنه. باید چیکار کنه که هراتفاقی هست را تقصیر دولت ندونند؟؟؟

 2. اخ حاج اقا حرف دل ما رو زدی
  مسئولین شیراز نشین ما کی به یاد ما هستن
  مسئولین شیراز نشین لطفا حداقل یه کار مفید برای خودتان بکنید
  ما خیلی نگران شما هستیم اخه
  تو این جاده خطرناک شما هفته ی یک بار میاد و میروید
  ساخت ادامه جاده شیراز داریون را پیگیری کنید برای حال خودتان هم خوب است ……….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا