ديدگاههمه

دوستان عزیز! برای خدمت به مردم داریون چرا ناز می کنید؟

بهرام کرمدار|

اولین جلسه ای که با جمعی از ورزشکاران و سایر دوستان فرهنگی جهت ادای احترام به نماینده محترم ولی فقیه (امام جمعه منطقه داریون،حاج آقا عزیزی) خدمت وی رسیدیم،امام جمعه داریون با کمال خضوع وخشوع استقبال گرمی از ما نمود و خطاب به حاضرین گفت: “حضور شما در دفتر امام جمعه به معنای دیداربا یک فرد طلبه نیست بلکه یدک کشیدن  نام ولایت در این دفتر پای شمارا به اینجا کشانده است.”

و در جمله ای افزود:” داریون حتی از داشتن نام داریون هم محروم است”که حقیر ابتدا ذهنم آلوده کمبود امکانات مالی منطقه داریون شد،ولی در جلسات دیگر که شرکت کردم متوجه شدم صحبتهای وی فراتر از این موضوع است.

جمله امام جمعه داریون خیلی ساده بیان شد،اما پر معنا بود!هر بار که به داریون می رفتم نا خودآگاه به این جمله فکر می کردم،کجای کارهابا مشکل روبروست که وی این مطلب را اینگونه بیان کرد.

رفته رفته متوجه شدم که در جاهایی مشکلاتی باید وجود داشته باشد که دود آن به چشم مستضعفین منطقه داریون می رود.ازکم توجهی مسوولین مرکزاستان تا… و همین امر باعث نگرانی و دلسوزی نماینده ولایت در این منطقه شده است.

 فهمیدم خلاشهدامنطقه داریون و بچه های فرهنگی ودلسوزدر مسوولیتهای این منطقه به خوبی مشاهده می شود.البته باید اذعان نمود که  تلاش و پشتکاری که در شهدا وجود داشت،در هیچ یک از ما دیده نخواهد شد اما می توان با توکل به خدا قدمهای مثبتی برداشت که حداقل انتظار مردم برآورده شود(آب دریا را اگر نتوان کشید هم به قدر تشنگی باید چشید)

اولین شعاری که در اوایل انقلاب در پایگاه های بسیج و فرهنگی داریون نوشته شده بود،سخنی از امام علی(ع)  که فرموده بود:”اوصیکم عبادالله بتقوالله و نظم امرکم“(شما را به نظم و تقوای الهی در کارهایتان سفارش می کنم)

وقتی به سایت داریون نما مراجعه می کنیم اخبار زحمات عزیزان شورای شهر،شهرداری وسایرارگانها وادارات منطقه قابل ستایش وجایگاه خاصی را به خود اختصاص داده است.اما این گلایه وجود دارد که شورا  به عنوان اولین نهاد مردمی و شلوغ ترین پایگاه محرومینی که رفع مشکلات خود را در مهر شورا می دانند، باید اینچنین جلساتش با حداقل اعضا و بی نظمی در ساعات برگزاری رو به رو باشد؟!

وقتی به آیه شریفه:”واعتصموا به حبل الله جمیعا و لا تفرقوا”. (همگی به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید)می رسیم دلایل استعفا و انتقادات اعضای شورای شهر به یکدیگربرایمان تاسف آور است.

دوستان عزیز پذیرش مسوولیت یعنی ادای تکلیف نه شانه خالی کردن و ناز کردن!آخر برای این مردم کشاورز و زحمت کش و مومن ناز و استعفا چه معنا و جایگاهی خواهد داشت؟

متهم کردن دیگری چه گره ای از مشکل این مردم مومن ومتدین که به اعضای شورا رای داده اند باز می کند؟

شورا  که با اکتفا به شعار(وامرهم شوری بینهم) اداره می شود،دیگری را متهم به کم کاری کردن در چیست؟اگر بعد از چند سال، کاری صورت گرفته که بدون رای و نظر بقیه اعضا بوده،که موجودیت شورا زیر سوال است!

نظرات اینجانب جنبه درد دل برادرانه دارد حال آنکه  منکر زحمات و تلاش شبانه روزی این عزیزان نیستم.اما باید گفت انتظارات زیاد و خدمت به مردم تعارف برنمی دارد.

“باتشکرودعای خیر”

7 دیدگاه

  1. جناب اقای کرمدار اقای هاشمی فرمودند : این دوره شورا از فعال ترین شورا هایه داریون بوده است !!!!
    من میگم حرف شما درست اقای هاشمی اگه این دوره فعالترین بوده با این تعداد حضور در جلسه و نا منظمی جلسات .
    پس دوره ها یه قبلی دیگه چه خبر بوده ؟ اون موقع که نه داریون نمای بوده نه خبرنگاری که تو جلسات شرکت کنه البته اگر جلسه ای بر گذار میشده !!!!

  2. منظورشون از نظرجلسات نبوده بلکه از نظر ارتباط و رایزنیها با مسوولان استان و شهرستان و حتی وزراو … همچنین اجراوبهره برداری از طرحهای مختلف بوده البته شورا می توانست بهتر از اینها باشه ولی شما هم فقط نیمه خالی لیوان را نبینید. شما از فعالیت شورا فقط جلسات رو مد نظر قرار می دهیددر حالیکه دور کاری و تماسها و رایزنیها و … رو نمی بینید کاش یک گزارش فقط از قبضهای چند صدهزار تومانی در ماه تلفن و موبایل اعضای شورا هم تهیه می کردید تا به کمی ازتلاشهای اونها پی می بردید البته باز هم میگم شورا می توانست خیلی بهتر عمل کنه ولی برای پیشرفت تلاش همه مردم و مسوولین لازمه و این که همه اشکالات و کمبودها و کوتاهیهای حال وگذشته رو گردن شورابیاندازیم خالی از انصاف هست

  3. جناب آقای کرمدار از شما به خاطر نوشتن مطالب جدید و ارسال به داریون نما تشکر می نماییم

  4. مردم شبانه روز باید بخاطر زحمات شور ا و اقای هاشمی وشرفی خدا را شگر کنند

  5. باسلام و عرض تشكر از دوست عزيزم جناب آقاي كرمدار :خوشبختانه بين اعضاء شورا هيچ اختلافي نبوده و نيست و عدم حضور بعضي از دوستان در بعضي جلسات به دليل تغيير پست ويا گرفتاريهاي شغلي و زندگي است كه امري اجتناب ناپذير است دوستان اگر واقع بين باشند ومنصفانه مقايسه اي با سال هاي قبل داشته باشند رشد و توسعه شهر را با توجه به اختيارات و بودجه اي كه در شهرداري وجود داشته تاييد خواهند كرد هر چند كه حقير معتقدم چنانچه وقت بيشتري مي گذاشتيم كار هاي بهتري نيز مي توانستيم انجام دهيم. بيرون از گود نظرات و انديشه هاي آرماني وجود دارد كه به نظرمان دست يافتني مي باشد چندانكه ما نيز چنين تفكري داشتيم.به هرحال املاءننوشته بدون غلط است .اي كاش روزي همه حقايق هويدا مي شدوافراد ظاهر فريب براي مردم شناخته مي شدند . كه چنين نيز خواهد شد .( افوض امري الي الله ان الله بصير بالعباد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا