اخبارهمه

انتقاد امام جمعه داريون از كمبود معلمان كارآمد در مدارس اين منطقه

خبرنگار:احمدرضا ارج زاده|
نماز عبادی سیاسی اجتماعی جمعه با حضور پرشکوه اهالی منطقه داریون در شهر داریون برگزار شد.
به گزارش داريون نما امام جمعه منطقه داریون در ابتدای خطبه اول نماز جمعه این هفته ، خود و همه مؤمنین را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی گفت : توصیه قرآن کریم ، پیامب اکرم(ص)و حضرات معصومین (ع) به تقوای الهی است .
وی ادامه داد: کسی که تقوا پیشه کند ، تشخیص حق از باطل در بسیاری از حوادث و جریاناتی که تشخیص حق از باطل مشتبه است برای او آسان می شود.
حجت الاسلام عزیزی در ادامه خطبه هفته گذشته در ارتباط با ازدواج اظهار داشت : هیچ کانونی در اسلام بر پا نشده است که نزد خداوند از کانون ازدواج محبوب تر باشد.
وي با اشاره به روایتی در ارتباط با ازدواج تاکید کرد : کسانی که عمدا ازدواج نمی کنند برادر شیاطین محسوب می شوند.
عزیزی با بیان حدیثی از امام موسی کاظم (ع)در باره ازدواج اظهار داشت : سه طایفه در سایه عرش خداوند هستند در روزی که سایه ای جزء سایه عرش الهی وجود ندارد و آن روز روز قیامت است.
وی ادامه داد : یکی از آن طوائف کسانی می باشند که به برادر دینی خود کمک می کنند که این عمل همان خدمت به خلق است.
حجت الاسلام عزیزی اضافه کرد : طایفه دوم کسانی هستند که در حفظ اسرار برادر دینی خود کوشش کند .
وی ادامه داد : انسان در مرحله اول نباید اسرارش را به دیگران بگوید و در مرحله بعد نباید اسرار دیگران را فاش کند.
نماینده ولایت فقیه در منطقه داریون با اشاره به حدیثی از امام موسی کاظم (ع) در ارتباط با طایفه سوم اظهار داشت : طایفه سوم کسانی هستند که در راه ازدواج برادر دینی خود تلاش کنند و گام بردارند.
عزیزی ادامه داد: یکی از علت های ریشه های فساد در جامعه مجرد بودن دختران و پسران جوان است .
وی افزود : اگر دختران و پسران جوان در سن ازدواج و سنی که نیاز به ازدواج دارند ، ازدواج کنند فساد در جامعه کاهش می یابد .
امام جمعه منطقه داریون با بیان حدیثی از پیامبر اکرم (ص) در ارتباط با ترک ازدواج بدلیل فقر اظهار داشت : کسی که به دلیل فقر و تنگدستی ازدواج نکند به قدرت و رزاقیت خداوند سوء ظن پیدا کرده است.
نماینده ولایت فقیه در منطقه داریون در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به ماه ذی الحجه گفت : در ماه ذی الحجه آخری ماه قمری بسر می بریم که آخرین ماه از ماههای حرام است.
امام جمعه منطقه داریون با اشاره به شهادت امام محمد باقر (ع)در روز هفتم ذی الحجه افزود : امام پنجم (ع) به لقب باقرالعلوم به معنای شکافنده علوم مشهور است .
عزیزی افزود : در زمان امام محمد باقر (ع) به دلیل مقتضیات زمان و مساعد بودن شرایط ، زمینه برای ترویج مکتب شیعی و علوی فراهم شده بود و شاگردان محب وخوبی از جمله محمد بن مسلم ، زراره و ابابصیر در زمینه های فقهی و دیگر رشته های اسلامی تربیت کردند.
حجت الاسلام عزیزی با اشاره به مظلومیت امام محمد باقر (ع) اظهار داشت : امام محمد باقر یک مظلومیت ویژه ای دارد و این مظلومیت آن است که شهادت امام محمد باقر (ع) در روز هفتم ذی الحجه واقع شده است و زائران بیت الله الحرام و حرم نبوی برای شروع اعمال حج در هفتم ذی الحجه در مکه مکرمه قرار دارند و ظاهرا قبر این امام شریف زائری ندارد و احتمالا فرزندش بقیه الله امام زمان (عج) زائرش است.
نماینده ولایت فقیه در منطقه داریون بااشاره به شهادت آیت الله مصطفی خمینی در یکم آبان سال 1356گفت : فرزند حضرت امام (ره) حاج آقا مصطفی یک عالم بود و در جوانی در نجف به درجه اجتهاد رسید و مبارزات شدیدی علیه رژیم مفسد شاهنشاهی داشت.
عزیزی اضافه کرد : رژیم ستم شاهی حاج آقا مصطفی را به همراه امام (ره) به ترکیه تبعید کرد .
وی ادامه داد : امام (ره) شهادت فرزند عالمش را از الطاف الهی دانست.


حجت الاسلام عزیزی با بیان اینکه روز هشتم ذی الحجه سال 60 هجری قمری آغاز حرکت ابا عبدالله الحسین (ع) از مکه به سوی کوفه بود ، اظهار داشت : در روز هشتم ذی الحجه حجاج نيت تمتع می کنند و مُحرم می شوند و از مکه به سمت منا حرکت می کنند و شب را در آنجا می مانند و صبح روز عرفه به صحرای عرفات می روند و در سال 60 هجری قمری چون از طرف یزید قصد دستگیری آقا سید الشهدا (ع) و سو ء جان حضرت را داشتند ، آقا امام حسین (ع)به ناچار احرام حج را به عمره تغيیر دادند و به سوی کوفه حرکت کردند.
امام جمعه منطقه داریون با اشاره به شهادت مسلم بن عقیل در نهم ذی الحجه گفت : مسلم بن عقیل سفیر آقا سید الشهدا (ع) در کوفه بود و به امر مسلم بن عقیل اصحابش خروج کردند و اندک زمانی نگذشت که اصحاب مسلم مسجد و بازار را پر کردند و دارالعماره را گرفتند و کار را بر ابن زیاد تنگ کردند.
عزیزی افزود : اما کوفیان بنای نفاق و تفرقه را راه انداختند و کم کم اصحاب از دور مسلم پراکنده شدند و تنها فقط 30 نفر مانده بودن و بعد از اینکه مسلم بن عقیل نماز مغرب را بجا آورد هیچکس دیگر با مسلم ین عقیل نبود.
نماینده ولایت فقیه در منطقه داریون با اشاره به روز عرفه در نهم ذی الحجه اظهار داشت : روز عرفه روز دعا و نیایش است.
عزیزی اضافه کرد : دعا مغز عبادت و سپر مؤمن است همچنین دعا قضای الهی را بر می گرداند هرچند که آن قضای الهی مستحکم شده باشد.
امام جمعه منطقه داریون با بیان اینکه روز عرفه دارای اعمالی است افزود :به اعمالی همچون غسل ، زیارت سیدالشهدا (ع) و خواندن دعای عرفه در روز عرفه سفارش شده است.
حجت الاسلام عزیزی گفت : یکی از اعمال مهم حج فریاد برائت است و عده زیادی از مسلمانان که از اقصي نقاط جهان برای انجام حج آمده اند فریاد برائت ، بیزاری و تنفر از دشمنان اسلام سر می دهند.
امام جمعه منطقه داریون اضافه کرد : امسال برائت از دشمنان با سالهای قبل تفاوت های چشمگیری دارد و این تفاوت در این است که امسال شعار برائت و بیزاری از دشمنان با محوریت عشق به رسول اکرم (ص) و لبیک یا محمد همراه است.
عزیزی ادامه داد : امسال مسلمانان دنیا در روز عرفه به سبب اینکه آمریکای جنایتکار و غده سرطانی رژیم صهیونیستی حامیان سازنده فیلم موهن به رسول اکرم (ص) بودند لذا مسلمانان باید برائت و بیزاری خود را از این دو حکومت ، رساتر بگویند تا لرزه شدید تری بر اندام آنها بیفتد.
نماینده ولایت فقیه با اشاره به قطع شبکه های ماهواره ای ایران توسط یوتل ست تاکید کرد : دولت آمریکا و رژیم صهیونیستی دشمن اسلام و قرآن هستند و استکبار جهانی مخالف استقلال و آزادی بیان هستند.
عزیزی افزود : این حکومت ها اگر مخالف استقلال و آزادی بیان نبودند شبکه های ماهواره ای ایران را قطع نمی کردند.
حجت الاسلام عزیزی در پایان خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به امکانات آموزش و پرورش در منطقه داریون تاکید کرد : مسئولان آموزش و پرورش در ارتباط با انتخاب معلمان این منطقه کمی کم لطفی می کنند و هیچگونه امتیاز و امکاناتی را برای معلمانی که در این منطقه مشغول به کار هستند قائل نمی شوند و به همین دلیل معلمان خبره و خوب در شیراز می مانند و به این منطقه نمی آیند.
عزیزی افزود : به عنوان مثال در یکی از مدارس منطقه خانم معلمی 60 ساله مشغول به کار است و معلم پایه سوم ابتدایی است که اگر همه مشکلات معلم 60 ساله را کنار بگذاریم این اختلاف سنی بین معلم و دانش آموز باعث می شود هیچ تعاملی بین معلم و دانش آموز برقرار نشود.
وی ادامه داد : با این امکانات اندکي که در منطقه داریون وجود دارد ، منطقه داریون در سهمیه مناطق کنکور جزء منطقه یک محسوب می شود و دانش آموزان این منطقه باید با بهترین مدارس منطقه یک کشور که حد اکثر امکانات آموزشی را دارا هستند به رقابت بپردازند.

2 دیدگاه

  1. جناب اقای ارجی سلام

    خبرتان خیلی طولانی و خسته کننده هست خبر راطوری بنویسد که خواننده ترغیب شود انراپایان بخواند.

    با تشکر

  2. در جلسه مدیران و معاونین مدارس منطقه داریون امام جمعه منطقه داریون از وضعیت آموزش و پرورش منطقه داریون و کمبود معلم و امکانات ابراز نارضایتی شدید کردند و خواستار انعکاس مشکلات از طریق دفتر نماینده ولی فقیه در استان به مسولین شدند اما متاسفانه گوش شنوایی وجود ندارد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا