ديدگاههمه

جوابيه نمايندگي آموزش و پرورش داريون+توضيح داريون نما

آنچه در ادامه مي خوانيد جوابيه محمد زارعي مسوول نمايندگي آموزش و پرورش داريون است كه پيرامون مسايل اخير و انتقادهايي كه از وضعيت آموزشي مدارس منطقه داريون در سايت داريون نما مطرح شده برايمان ارسال كرده است. در ادامه اين جوابيه نيز توضيحي بر آن آورده شده است.

جوابيه مسوول نمايندگي آموزش و پرورش داريون:

مدير محترم سايت داريون نما
با سلام
احتراما ضمن عرض تقدير و تشكر از امام جمعه منطقه داريون حاج آقا عزيزي و كليه همكاران گرانقدر در مديريت آموزش و پرورش ناحيه 4 شيراز به ويژه مديريت محترم جناب آقاي محمد صادقي و كليه همكاران شاغل در نمايندگي آموزش و پرورش داريون و آموزشگاه هاي منطقه داريون و تمامي اولياء محترم و كساني كه نسبت به امر تعليم و تربيت در منطقه داريون حساسيت و دلسوزي دارند. به استحضار مي رساند كه اداره محترم آموزش و پرورش ناحيه 4 و نمايندگي آموزش و پرورش داريون در سال 91-90 كارهاي زياد و بزرگي در مدارس منطقه داريون انجام داده است از جمله تكميل نمازخانه مدرسه راهنمايي شهداي ديندارلو كه چندين سال ناتمام باقي مانده بود، لوله كشي گاز هشت باب مدرسه از مدارس منطقه ـ انجام مقدار 3000 متر مربع ايزوگام ـ انجام نزديك به 4000 متر مربع كنتكس ـ تعمير كارگاههاي هنرستان پويش ـ شروع به ساخت يك باب سالن چند منظوره در دبيرستان فاطميه با بودجه شركت نفت ـ انجام تعميرات و رنگ آميزي كليه ميز و نيمكت هاي و صندلي هاي دانش آموزان منطقه ـ توزيع 45 دستگاه بخاري گازي بين مدارس ـ توزيع مقدار زيادي صندلي، ميز، كمد، كولر و . . . بين مدارس ـ اختصاص يك دستگاه فتوكپي به جهت دبستان حضرت ولي عصر(عج) ـ انجام سرويس اياب و ذهاب دانش آموزان روستاهاي تابعه به داريون ـ كمك به دانش آموزان بي بضاعت ـ كمك مالي به همه مدارس در قالب سرانه و كمك اختصاصي به بيشتر مدارس.
در پي درج مطلبي در سايت داريون نما در رابطه با انتقاد امام جمعه محترم و يكي از اوليا دانش آموزان از كمبود معلم و معلم كار آمد در مدارس اين منطقه باستحضار ميرساند كه در سال تحصيلي 92-91 در راستاي اجراي سند تحول بنيادين در آموزش و پرورش كه مورد تأييد مقام معظم رهبري ( مدظله العالي ) هم بوده است، آموزش و پرورش به لحاظ اجراي فراگير نظام 6-3-3 ، در بعضي از مناطق با مشكل كمبود نيرويي انساني مورد نياز مواجه بوده است و اين امر تنها خاص منطقه داريون نيز نبوده است، همچنين باستحضار ميرساند كه نمايندگي آموزش وپرورش داريون در جهت تامين نيروي مورد نيازمدارس منطقه از هيچ تلاشي فرو گذار نبوده است و از ابتداي تابستان 91 مراجعات ـ مكاتبات و رايزنيهاي بسياري با مسئولين محترم ناحيه 4 شيراز انجام داده است ولي در عين حال پست بندي و تعيين محل خدمت آموزگاران دبستانهاي منطقه توسط كارشناسي محترم آموزش ابتدايي ناحيه 4 شيراز انجام مي گيرد و آموزگاران ابلاغ مشخص با ذكر نام مدرسه و كلاس مربوطه دريافت و مستقيماً حتي بدون مراجعه به نمايندگي به مدرسه مراجعه مي نمايند و در مقطع متوسطه نيز وضع مشابه مقطع ابتدايي ميباشد. در مقطع راهنمايي نيز بايد دبير ابتدا از كارشناسي محترم آموزش راهنمايي ناحيه ابلاغ دريافت نمايد و سپس به نمايندگي داريون مراجعه نمايد. اين بدان معنا است كه نمايندگي داريون در تامين و توزيع نيروي انساني مورد نياز مدارس چندان اختيار عمل ندارد و در عين حال طي نامه هاي مختلفي كمبود دبير و آموزگار را در منطقه داريون به ناحيه 4 اعلام نموده است، درمورد نيروي پرورشي مورد نياز مدارس و مديريت كانون فرهنگي تربيتي وحدت داريون نيز مراتب چندين بار به صورت تلفني و مكتوب به معاونت محترم پرورشي و تربيت بدني ناحيه 4 اعلام گرديده است .


همچنين به عنوان يك گلايه به كار سايت محترم داريون نما با استحضار ميرساند كه اين مطلب كه از قول حاج آقا عزيزي در سايت داريون نما نقل شده است كه وي فرموده است :« با اين امكانات اندكي كه در منطقه داريون وجود دارد، منطقه داريون در سهميه منطق كنكور جز منطقه يك محسوب ميشود و دانش آموزان اين منطقه بايد با بهترين مدارس منطقه يك كشور كه حداكثر امكانات آموزشي را دارا هستند به رقابت پردازند» جز فرمايشات امام جمعه محترم منطقه داريون نبوده است و حق بود كه سايت داريون نما رعايت امانت داري را مي نمود. اينكه اين مطلب جز فرمايشات امام جمعه محترم منطقه داريون نبوده است مورد تاييد خود ايشان نيز ميباشد.
در پايان ضمن عذرخواهي از همه اهالي محترم منطقه داريون به عنوان يك خدمتگزار كوچك نظام مقدس جمهوري اسلامي كه انجام فرامين مقام عظماي ولايت حضرت آيت اله العظمي امام خامنهاي مدظله العالي را بر خود واجب ميداند اعلام ميدارد كه از هيچ تلاش در جهت خدمت بيشتر و بهتر به فرزندان اين خطه از مهين عزيز اسلاميمان فرو گذار نخواهيم بود و از حضور مديريت محترم اداره آموزش و پرورش ناحيه 4 نيز تقاضاي همراهي و راهنمايي و پشتيباني و اختيارات و امكانات بيشتر را داريم.
همچنين از اوليا محترم خواستاريم در ابتدا هر گونه پيشنهاد و يا انتقادي در زمينه آموزش و پرورش و كيفيت آموزشي و پرورشي را در مرحله اول به مدرسه و نمايندگي داريون اعلام نموده و آگاهي كامل را دريافت نموده و سپس مطالب خود را در سايت منعكس كنند.
با تشكر
مسئول نمايندگي آموزش و پرورش داريون
محمد زارعي

********************************

توضيح داريون نما:

مسوول نمايندگي آموزش پرورش داريون انسان زحمت كش و اخلاق مداري است و در اين گفته شكي نيست. اما در توضيح برخي مطالب وي بايد بگوييم كه:

1-آقاي احمدرضا ارج زاده از خبرنگاران خوب سايت داريون نما هستند كه به وسيله حجت الاسلام عزيزي امام جمعه داريون به سايت داريون نما معرفي شده است.آن جمله اي كه مسوول نمايندگي آموزش و پرورش داريون اعلام كرده اند از طرف امام جمعه داريون بيان نشده را يك بار ديگر با هم مرور مي كنيم:”:« با اين امكانات اندكي كه در منطقه داريون وجود دارد، منطقه داريون در سهميه منطق كنكور جز منطقه يك محسوب مي‌شود و دانش آموزان اين منطقه بايد با بهترين مدارس منطقه يك كشور كه حداكثر امكانات آموزشي را دارا هستند به رقابت پردازند».

اين حرف جناب زارعي را قبول داريم امام جمعه محترم داريون اين حرف را در نماز جمعه مطرح نكرده اند هرچند بيان اين مطلب توسط خبرنگار سايت داريون نما تعمدي نبوده و برداشت وي از سخنان حاج آقا عزيزي بوده است كه البته در عالم خبرنگاري از اين اتفاقات زياد روي مي دهد. با اين حال مدير سايت داريون نما با امام جمعه داريون در اين باره صحبت كرده و حجت الاسلام عزيزي هرچند تاييد كردند كه اين حرف را در نماز جمعه بيان نكردند اما بر درستي آن تاكيد كردند.

سوال ديگرمان از مسوول نمايندگي آموزش و پرورش داريون اين است: آيا شما اين حرف را قبول نداريد؟ آيا قبول نداريد دانش آموزان داريوني با امكاناتي اندك سالها با بهترين مدارس شيراز رقابت مي كردند؟ آيا اين رقابت رقابتي عادلانه بود؟ اين حرفي است كه ديگر همه مي دانند و به هيچ عنوان قابل تكذيب نيست هرچند شما هم آن را تكذيب نكرده ايد و تنها گفته ايد امام جمعه داريون چنين حرفي مطرح نكرده اند.

2-مردم داريون سايت داريون نما را تنها رسانه اي مي دانند كه به وسيله آن مي توانند مشكلات مختلف خود را بيان كنند. درباره مشكلات آموزشي داريون وقتي امام جمعه محترم چنان انتقاداتي بيان مي كنند بدين معني است كه مسوولين نمايندگي آموزش و پرورش داريون و ناحيه 4 شيراز نيز از اين مشكلات آگاهي دارند. نتيجه اينكه اگر موردي در سايت داريون نما مطرح مي شود بدين دليل است كه مشكلات رسانه اي شود تا بلكه مسوولين رده بالاتر فكري به حال آن كنند.

در پايان از حوصله و متانت جناب زارعي تقدير مي كنيم و آرزو مي كنيم ساير مسوولان ادارات داريون نيز مانند وي جوابگوي مردم محترم و عزيز داريون باشند.

متن صحبت هاي امام جمعه داريون درباره كمبود معلمان كارآمد در داريون را مي توانيد اينجا بخوانيد.(كليك كنيد)

9 دیدگاه

 1. در خدمتگزار بودن آقای زارعی شکی نیست،ولی در اینجا فکر نکنم انتفاد ایشون از داریون نما به جا باشه!من خودم از کسانی هستم که حقم فوق العاده ضایع شده،به خاطر اینکه با کمترین امکانات ممکن جزء منطقه یکی محسوب میشدم که از منطقه یک بودن فقط اسمش رو یدک میکشیدم نه امکاناتش!!پس زیاد مهم نیست که این حرف رو چه کسی زده،حتی اگر امام جمعه محترم هم نزده باشند در اصل موضوع خللی وارد نمی کند.

 2. گو یند کبک پرنده ای است که سر خود را در زیر برف میکند و چون خود جایی را نمیبیند تصور میکند کسی او را نمیبیند . چگونه میتوان بر مشکلات موجود سر پوش نهاد و آنها را کتمان کرد و از داریون نما به خاطر انعکاس مشکلات گله کرد،در حالیکه اکثر خانواده ها در مدارس نماینده دارند و مسئول نمایندگی هر بار میخواهد از پذیرش آنها شانه خالی کند.چه کسی هست که نداند که هنوز گاز هیچکدام از مدارس داریون وصل نشده است یا برخی از مدارس از بچه ها پول زور میگرند یا کانون هنوز مدیر ندارد و ده ها مشکل دیگر هنوز حل نشده است و …

 3. با سلام و خسته نباشيد
  لطف كنيد به اين اقاي زارعي بگين كه بابا اين ديگه چه فيلمي هست چه كلاس ششمي شد كه هيچ امكاناتي در مورد ارتباط بچه ها با دنياي مجازي كاتمپيوتر داده نميشهبايد تخته هوشمند به بچه ها بدن يا بچه ها چيزي نخواستن فقط يه سيستم بهشون بدن كه ويندوز 7 روش نصب بشه كه معلم بچه ها بتونه با ويديو پرژوكتور به دانش آموزان آموزش بده نه اينكه فقط شده آقا پول بيارين برين آموزشگاه خصوصي تا يادتون بدن اكه قرار بر اين باشه من خودم ياد خواهرم ميدم نميخواد پيش كسي هم بره لطف كنين اينو به گوش مسئولين برسونين و لطف بيشتر اين كه جوابشو به من ايميل كنين ممنون ميشم يا اينكه از ماجعه بالاتر پيگيري ميكنم .

 4. با سلام
  ابتدا با تشکر از معلمان زحمتکش منطقه داریون بویژه معلمان بومی منطقه که حدود 9 سال از آنها علم آموختم و همیشه مدیونشان هستم
  لازم میدونم این نکته را در اینجا بیان کنم که سهمیه مناطق کنکوری شهر خرامه که در 50 کیلومتری داریون قرار دارد جزءمناطق 3 می باشند در صورتی که در صحبت هایی که با دوستان خرامه ای داشتم امکانات اموزشی و ملمان مجرب تری نسبت به منطقه داریون دارند .البته در منطقه خرامه تعدادی معلم بومی حضور دارند که قبلا نیز در منطقه داریون مشغول به کار بوده اند و حالا که با تجربه تر شده اند بیشتر در منطقه خود مشغول به کار هستند و بعضا در اموزشگاههای خصوصی فعالیت می کنند.

 5. فقط برای خودمون متاسفم با این مسئولین…
  چه جوابیه ای!!!الان همه جوابت.ن. گرفتین دیگه!!؟!

 6. اگر مسول نمایندگی به جای ارسال جوابیه های مکرر کمبود ها و اشتباهات را قبول کند و به رفع آن بپردازد وضعیت خیلی بهتر می شود، مگر می توان کمبود های مذارس را انکار کرد ،چون این موضوع را همه خانواده ها می دانند و کمبود ها را با چشم خود ملاحظه می کنند و لمس می کنند

 7. باسلام به دوستان و تشکر از احساس مسئولیتی که همگی دوستان وعلی الخصوص امام جمعه محترم منطقه داریون نسبت به آموزش وپرورش دارند ، لازم است به اطلاع دوستان برسانم دراینکه معلمان کارآمد کمتر به منطقه داریون (بدلیل عدم تفاوت در حقوق دریافتی در شهر وروستاو بعد مسافت ) می آیند شکی نیست ولی بسیاری ازاین کمبودها( کامپیوتر و برد هوشمند و…) در مدارس شهرنیز وجود دارد وتنها مختص منطقه داریون نیست ، مشکل منطقه یک بودن درکنکور نیز مربوط به وزارت کشور و اعلام داریون به عنوان بخش مستقل است ونه آموزش وپرورش انشاءا… تلاش کنیم که مشکلات ریشه ای حل شود ویک طرفه قضاوت نکنیم

  1. با سلام خدمت اقا یا خانم خورشیدی
   در مورد اینکه شما می گویید منطقه یک بودن داریون در سهمیه های کنکور مربوط به وزارت کشور می باشد ما هم حرف شما را قبول داریم ولی در حال حاضر متصدی اموزش و پرورش در منطقه داریون آقای زارع می باشد و باید با همکاری دیگر مسئولین منطقه ای تمام سعی و تلاش خود را بکار گیرند تا حداقل امکانات مدارس درجه یک کشور را برای دانش اموزان منطقه داریون فراهم کنند که البته تلاشهایی نیز صورت گرفته ولی مشکلات اموزش و پرورش منطقه اول باید از دغدغه های اصلی آقای زارع و دیگر مسئولین باشد تا ان شاالله با همکاری مسئولین امکاناتی در خور مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه منطقه داریون فراهم گردد.

 8. سلام واقعاوقتی که هیچ حق و حقوقی بین معلمینی که در داریون تدریس میکنند با شیراز وجود ندارد مگر معلمین مریض هستند که از شیراز با این مسافت و وضعیت بنزین و…به داریون بیایند.و تمام اینها انشااله بعد از بخش شدن داریون و جدا شدن اموزش وپرورش از ناحیه 4شیراز حل خواهد شد ولی کو ان همت که پیگیری شود ومرد میدان کو.به نظر من معلمین داریون واقعا ایثار و از خود گذشتگی دارند که تا حالا در داریون تدریس میکنند در حالی که بعضی از انها را من میشناسم که از بهترین مدارس شیراز و نمونه دولتی پیشنهاد کار دارند ولی به خاطر بچه های داریون حاضر به رفتن نیستند و هیچ تشکری یا خسته نباشیدی هم از انها نشده است خدا به انها جزای خیر دهد.فرهنگیانی که در داریون هستند بارها توهین اولیا و دانش اموزان را شنیده اند و تحمل کرده اند.ولی مانده اند و به کار خود ادامه داده اند.صحبتهای اقای زارع هم بسیار درست و بجا است که باید ریشه ای حل شود و اصلا در حیطه اختیار انها نیست که حقوق معلمین را زیاد کنند که تشویق ایجاد شودو معلمین خوب به داریون بیایند.حالا باید مردم قدر معلمین بومی را بدانند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا