ديدگاه

نگاهی به اقدم تحسین برانگیز جمعی از اهالی داریون

یوسف بذرافکن|

نخستین اقدام رسول اکرم (ص) درآغاز هجرت تاریخ ساز خود ایجاد بنای مسجد در دهکده قبا بود تا کانونی باشد برای نشر تعالم انسان ساز مکتب نو پای اسلام عزیز و این نهال نو پا بتواند در مسجد رشد و نمو خود را با سرعت ادمه دهد .

مسجد پس از بنای مقدس کعبه مقدس ترین خانه خدا در روی زمین است ، معراج نبی گرامی اسلام (ص) از مسجد آغاز شد و همواره این مساجد بوده اند که مرکز تبلیغ معارف اسلامی و تصمیم های بزرگ بوده اند . آغاز نهضت و انقلاب عظیم اسلامی ایران از مساجد بود و رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره ) با سخنرانی انقلابی خود در مسجد فیضیه قم نخستین جرقه انقلاب اسلامی را زدند .

در شهر داریون هم مسجد القائم (عج) مرکز شروع انقلاب در منطقه داریون بود که با حضور شخصیت های بزرگی همچون شهید حاج شیر علی سلطانی رونق فراوان داشت . این مسجد متاسفانه بر اثر بی توجهی رو به ویرانی رفت ، وضعیت این مسجد مخروبه مومنین را به شدت ناراحت کرده بود.

پس از انعکاس خبر و گزارش مساجد مخروبه شهر داریون در سایت داریون نما سرانجام با خبر شدیم که کار بازسازی مسجد القائم (عج) بحمد الله با پیگیری وحجت الاسلام حاج آقا عزیزی امام جمعه منطقه داریون و با همت جمعی از مومنین شهر داریون به سرپرستی حجت الاسلام صدیق امام جماعت مسجد و آقای نصر اله حیدری با تشکیل هئیت امنا مدتی است که آغاز شده است و این روز ها سرعت خوبی گرفته است ، جالب آنکه تعدادی از مومنین به تعبیر حاج آقا صدیق در روز های جمعه کارگر امام زمان (عج) می شوند و فی سبیل الله به کارگری و ساخت مسجد مشغول می شوند .

باید به این همت بلند و اراده مومنین آفرین گفت و آنها راتحسین کرد . شایسته است که همه شهروندان و افراد مذهبی به کار بازسازی این مسجد کمک کنند تا خدای ناکرده این بنای مقدس به دلیل مشکلات مالی متوقف نشود .

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. مصداق آيه شريفه «إِنَّمَا يَعْمُرُ مَسَاجِدَ اللّهِ مَنْ آمَنَ بِاللّهِ» اين حركت فرهنگي توفيقي است كه نصيب برادران مومن داريوني شده است .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن