ديدگاههمه

صاحبان فکر و اندیشه به پا خیزید

جلیل زارع|

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم/ تو خواه از سخنم پند گیر و خواه ملال…
به نام یکتا کیمیاگر هستی.درست در اولین روز آغاز سال 1391 سایت داریون نما،پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت حلول سال 91 و تاکید ایشان بر شعار تولید ملی،حمایت از کار و سرمایه ایرانی را در سایت قرار داد.و این وقت شناسی و وظیفه شناسی،قابل تقدیر و تشکر است.
اما آیا به همین اندازه ادای دین کردن کافی است؟گام نخست را شما برداشته اید و این لازم بود ولی کافی نیست.همت والاتری می طلبد.یک بار دیگر پیام را بخوانید،مقام معظم رهبری،راه تبدیل این شعار به عمل را اراده و عزم راسخ ملت و تلاش مسئولین ذی ربط دانسته اند.و داریون نیز از این قاعده مستثنی نیست.
من که به واسطه ی بعد مسافت،زیاد از حال و هوای داریون با اطلاع نیستم.آیا تاکنون مسئول،شخص و یا گروهی،برای مثال،دست اندرکاران همین سایت،سرشماری درستی از بیکاران داریون بخصوص جوانان به عمل آورده اند؟آیا برای رفع این معظل اقدامات جدی به عمل آمده است؟
کم نیستند صاحبان فکر و اندیشه و سرمایه گذاران اقتصادی با اراده،خلاق،مشتاق و خوشفکردرداریون آیا دست یاری به سویشان دراز شده است؟می بینم که این سایت به جای راه انداختن جار و جنجال و اختلاف پراکنی در بین اقشار مختلف،با تکیه بر وحدت،تلاش در جذب اقشار مختلف مردم داریون نموده است.و آگاهانه و بی طرفانه نظاره گر نظرات عزیزان است.این هم لازم است.ولی باز کافی نیست.به نظر می رسد،مسئولین محترم داریون و سایت ،انتقادپذیر هستند.البته انتقاد سازنده،زمینه را برای رشد و تعالی فراهم می نماید.و مصداق بارز(شناخت بیماری نصف معالجه است) می باشد.ولی انتقادی مفید و موثر است که همراه با پیشنهادی سازنده از جانب منتقد،مسئولین،سایت و مردم فهیم و آگاه باشد.
هر چند وصف العیش نصف العیش است.ولی باید پیش از فوت وقت و در زمان مناسب و مفید،با گام هایی استوار و موثر مجدانه تلاش کرد تا برای مردم خوب و زحمتکش این دیار،راه رسیدن به عیش را هم کوتاه و هموار کرد.این حق مردمی است که هیچگاه نظام و مسئولین نظام را تنها نگذاشته و نمی گذارند.و در تمامی عرصه ها هوشیارانه و پابرجا،مثل زمان انقلاب و جنگ،حضور فعال دارند.
زحمات مسئولین و سایت در برگزاری مراسم ایام ا…،میلاد ائمه ی اطهار(ع)،سوگواری سالار شهیدان و سایر معصومین(ع)، مناسبت های مذهبی و ملی،قابل تقدیر و ستایش است.باید میوه و ثمره ی این گونه مراسم ها،رشد و تعالی باشد.مگر نه این که عاشورا و اربعین حسینی سال 57 زمینه ساز انقلابی چنین شگرف و بزرگ شد؟بنده یک طرفه به قاضی نمی روم و کم و بیش از طریق سایت در جریان زحمات بی شائبه و بی دریغ و شبانه روزی مسئولین محترم داریون،از امام جمعه محترم گرفته تا بسیج و شهرداری و آموزش و پرورش و دانشگاه و مجامع ورزشی و فرهنگی و صاحبان فکر و اندیشه و اقتصاد و … و همین سایت حی و حاضر قرار گرفته ام. و به همه ی آن ها خسته نباشید و خدا قوت می گویم.دست مریزاد.و بر همین اساس هم هست که به رفع معظلات اساسی تر و جدی تر توسط این عزیزان،امیدوار هستم…در پایان،این حقیر سراپا تقصیر را که دور از گود نشسته است و می گوید لنگش کن را ببخشید.
همه ی اقصی نقاط ایران،سرای ماست.توفیق خدمت در داریون را ندارم ولی این نقطه از ایران (تهران)هم که اکنون در آن ساکنم،متعلق به همین مرز و بوم است
مهم این است که بی تفاوت نباشیم و در هر کجا هستیم،در حد توان برای پیشرفت این مرز و بوم و ملت فهیم و آگاهش تلاش کنیم…پویا و پایا باشید.

1 دیدگاه

  1. با سلام: با مراجعه به سایت و خواندن دوباره این متن،متوجه شدم که کلمه های معضل ومعضلات به اشتباه معظل و معظلات حروف چینی شده اند،که با عرض معذرت اصلاح می نمایم….معضل:سخت،دشوار….معظل:جای درخت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا