گفت و گوهمه

پی گیری داریون نما:مقصرقطعی آب داریون کیست؟

نکته:آب داریون همچنان قطع است و مردم از این بابت نگرانند. چنین مشکل بزرگی خبرنگاران داریون نما را برآن داشت تا پی گیر آن باشند.

مجتبی ظهرابی و علی مختاری در این رابطه دو گفت و گوی جداگانه با ناصر شرفی رییس شورای شهر داریون انجام داده اند که هرکدام از این دو گفت و گو حاوی حرف های قابل تاملی است.

در ادامه توجه شما را به این دو گفت و گو جلب می کنیم.

*****************************************************

گفت و گوی اول:شرفی:اداره برق و آبفا تقصیر را گردن هم می اندازند!

خبرنگار:مجتبی ظهرابی

ناصر شرفی در گفتگو با خبر نگار داریون نما در مورد مشکلات اخیر آب در داریون گفت:مشکلات اخیر آبرسانی در داریون مربوط به ترانس برق است که به هر علت از کار افتاده است.

وی در این خصوص افزود:در راستای حل این مشکل با اداره آبفا صحبت وتذکر داده شده است که این اداره مدعی است قبل از این اتفاق در رابطه با حصار کشی وارایه طرحی جهت امنیت بیشتر ترانس،به اداره برق تذکر داده بودیم که این اداره کاهلی کرده است و مسوول تامین ترانس برق است از طرفی اداره برق نیز مدعی است که این ترانس مربوط به اداره آبفا است و اداره برق هیچ مسوولیتی در قبال تامین ترانس جدید ندارد.
رییس شورای اسلامی شهر داریون در خصوص این مشکل افزود:با توجه به اینکه هم اداره آبفا و هم اداره برق خصوصی هستندشورای شهر داریون اقدام به اطلاع رسانی و پیگیری از طریق مراجع بالاتر وبخشداری شیراز کرده است و بزودی جهت رفع این مشکل اقدامات لازم از طرف بخشداری مرکزی انجام خواهد شد.

گفت و گوی دوم:شرفی:آب را به صورت جیره بندی در اختیار مردم قرار می دهیم

خبرنگار:علی مختاری

ناصر شرفی  شامگاه پنج شنبه در گفت و گو با داریون نما افزود:با خرید و نصب ترانس برق جدید،هفته آینده مشکل آب آشامیدنی  این شهر حل شده و نگرانی مردم نیز از این بابت رفع خواهد شد.

وی اظهار کرد:کم آبی این شهر،تنها بعلت سرقت ترانس برق چاه آب  بوده وگرنه ما اصلا کمبود آب و یا قطعی خاصی نداریم و تا برطرف شدن  مشکل ،آب را بصورت جیره بندی در اختیار مردم فهیم داریون قرار خواهیم داد و این جبره بندی  بعضا با کمبود فشار نیز همراه خواهد بود.

شرفی بیان داشت :طبق گفت و گوها و مکاتباتی که  با  بخشدار مرکزی شیراز،مسئولین ابفا و اداره برق شیراز انجام داده ایم به این نتیجه رسیدیم که یک ترانس خریداری  و در اسرع وقت نصب شود.

وی خاطر نشان کرد:هزینه اولیه  خرید یک ترانس 150میلیون ریال بوده که بر اساس توافق صورت گرفته 50 در صد این مبلغ بعهده اداره برق شیراز و مابقی نیز اداره ابفا متقبل شده است.

رییس شورای داریون گفت: یک مخزن 10هزار متر مکعبی آب شرب اماده بهره برداری است که با راه اندازی آن،در مواقع اضطراری  می تواند آب اشامیدنی این شهر را بمدت 10روز تامین کند.

این مقام مسئول در خصوص الودگی احتمالی آب شهر تصریح کرد:قبلا حلقه های چاه آب شرب در درون بافت قدیمی بود و بعد از بررسی معلوم شد که دارای میکروب است اما در حال حاضر این چاه ها خارج از بافت شهری نیست.

وی ادامه داد:چون لایه این چاه ها آهکی بوده لذا آلودگی  میکروبی خاصی به ما گزارش نشده وقطعا  به محض مشاهده موارد مشکوک مسئولین بهداشت را در جریان قرار داده چون جان مردم برای ما در درجه اول اهمیت دو چندانی دارد.

 

4 دیدگاه

  1. قالب جدید دشوار است و برخی از مطالب قبلی قابل مشاهده نیست . لطفا طی یک جدول مشخص کنید در هر عنوان چند مطلب تا کنون منتشر شده است . سایت کمی غریب شده است . سایت تریبون تبلیغ افراد نباشد .قالب طنز خیلی طرفدار دارد . با مردم و شهر وندان عادی راجع به مشکلات داریون مصاحبه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا