اخبارهمه

خطبه های نماز جمعه داریون+توضیح داریون نما

خبرنگار:احمدرضا ارج زاده|
نماز عبادی – سیاسی – اجتماعی جمعه به امامت حجت الاسلام والمسلمین عزیزی نماینده ولایت فقیه در منطقه داریون و با حضور پرشکوه اهالی ولایتمدار منطقه در مصلای اقامه نماز جمعه در شهر داریون اقامه شد.
به گزارش داریون نماحجت الاسلام والمسلمین عزیزی در ابتدای خطبه اول نماز جمعه خود و همه نمازگزاران را به تقوای الهی و دوری از محرمات دعوت کرد.
امام جمعه منطقه داریون با اشاره به راه حل مبارزه با گرانی ها و تورم اخیر در جامعه تاکید کرد : مهمترین راه حل مبارزه با گرانی ها و تورم ، تغیر سبک زندگی است.
نماینده ولی فقیه در منطقه داریون با اشاره به مشکلات ازدواج اظهار داشت : یکی از دلایل اصلی مشکلات ازدواج بخصوص بالا رفتن سن ازدواج در جامعه ، سبک غربی زندگی در خانواده ها است.
وی ادامه داد : سبب اصلی بوجود آمدن چنین مشکلاتی در جامعه ، خانواده ها بخصوص پدر و مادر است که ایجاد چنین مشکلاتی صحیح نیست.
امام جمعه منطقه داریون در ارتباط با مبارزه با مشکلات اقتصادی گفت : باید تک تک افراد به صحنه بیایند و به صورت عملی و با انجام قناعت در زندگی با مشکلات اقتصادی مبارزه کنند.
حجت الاسلام والمسلمین عزیزی در ابتدای خطبه دوم این هفته نماز جمعه با اشاره به حدیثی از امام صادق (ع) در ارتباط با انقلاب و خاستگاه آن گفت : از امام صادق (ع) نقل شده که روزی فرا خواهد رسید که شهر و مردمان قم حجت بر دیگر مردمان باشند و آن روزگار در زمان غیبت نایب ما است.
وی با بیان حدیثی دیگر از پیامبر اکرم (ص) در این باره ادامه داد : از پیامبر نقل شده است که مردمی از مشرق قیام می کنند و زمینه حکومت مهدی (عج) را فراهم می کنند.
امام جمعه منطقه داریون با اشاره به تعابیر زیبای مقام معظم رهبری در ارتباط با 22 بهمن اذعان داشت : به فرموده مقام معظم رهبری 22 بهمن حکم عید فطر را دارد که ملت در آن از یک دوران روزه سخت خارج شدند ، دورانی که ملت را از تغذیه مادی و معنوی محروم کرده بودند.
عزیزی در ارتباط با راهپیمایی 22 بهمن گفت : راهپیمایی 22 بهمن مظهر اقتدار و عظم ملی است که مرد و زن ، پیر و جوان در همه شرایط به خیابان ها می آیند و خودشان را در مقابل چشم بینندگان قرار می دهند که این عمل خیلی با عظمت است.
نماینده ولایت فقیه در منطقه داریون با بیان اینکه دولت آمریکا دشمن اصلی جمهوری اسلامی ایران است اظهار داشت : همانطور که می دانیم آمریکا و رژیم صهیونیستی مخالف با اسلام ، قرآن و ولایت فقیه است.

امام جمعه منطقه داریون در ارتباط با خصوصیات اهالی منطقه در حضور مسئولین منطقه و شهرستان گفت : مردم این منطقه مردمی بسیار شریف ، نجیب ، بزرگوار و با محبت هستند که همانند سراسر کشور انقلاب ، نظام و ولایت را دوست دارند و برای رهبر جان خودشان را در طبق اخلاص می گذارند.
حجت الاسلام عزیزی با اشاره به راه حل مشکلات در منطقه گفت : مردم می دانند که راه حل مشکلات از طریق تعامل بین اداره ها ست و اهالی توقع دارند که مسئولین ادارات مشکلات را گردن یکدیگر نیندازند.
عزیزی در این باره اضافه کرد : مردم این عدم تعامل بین اداره ها و مسئولین را تحمل نمی کنند.
نماینده ولی فقیه در منطقه داریون با اشاره به مشکلات موجود در منطقه تاکید کرد :مشکلات زیادی در منطقه وجود داردکه یکی از آنها سایه بان نداشتن قبور شهدا  است

که از مسئولیت می خواهیم هرچه سریعتر به این مشکل رسیدگی کنند.
عزیزی در ارتباط با احداث مراکز صنعتی در منطقه تاکید کرد : از مسئولین منطقه ای می خواهم که اگر کسی خواهان احداث کارخانه یا کارگاهی در منطقه است با او حداکثر همکاری را داشته باشند و به اصطلاح جلوی پایش سنگ نیندازد.
گفتنی است بعد از اقامه نماز عصر در همان مکان و با حضور امام جمعه منطقه و بخشدار بخش مرکزی و هیئت همراه و همچنین با حضور اهالی منطقه و مسئولین منطقه ای به بحث در مورد مشکلات منطقه و راه حل های رفع مشکلات پرداخته شد.

توضیح داریون نما:از بخش روابط عمومی ستاد نماز جمعه منطقه داریون انتظار می رود متن خطبه های نماز جمعه را هر هفته در سریع ترین زمان به رسانه ها ارسال کنند تا این خطبه ها انعکاس مناسبی یابد.

متاسفانه تاکنون همکاری مناسبی از بخش روابط عمومی ستاد نماز جمعه با سایت داریون نما انجام نشده و هرآنچه تاکنون از خطبه های نماز جمعه داریون منعکس شده همه کوشش خبرنگاران داریون نما بوده است.

با توجه به اهمیت و حساسیت خطبه ها در همه جا روال بر این است که متن خطبه ها از طرف ستاد نماز جمعه آن منطقه تهیه و برای رسانه ها ارسال می شود تا بعدا حرف و حدیثی درباره آن ایجاد نشود.

از مسوولین ستاد نماز جمعه داریون انتظار داریم از این به بعد متن خطبه ها را در اسرع وقت در اختیار سایت داریون نما قرار دهند تا اخبار آن به سرعت و در زمان مناسب پوشش یابد.

نوشته های مشابه

2 دیدگاه

  1. ممنون از شما جناب آقای ارج زاده و سایر خبرنگاران که باعث می شوید این دور از وطن هم در جریان آن چه در داریون رخ می دهد قرار گیرد.خسته نباشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن