گزارشهمه

داستان تلخ شورای شهر داریون…

مجتبی ظهرابی|

ارایه گزارش جلسات هفتگی شورا ی اسلامی شهر داریون توسط  داریون نما و انعکاس بحث های همیشگی از قبیل بحث بخش شدن داریون ،پیگیری اسناد زمینهای داریون،مسایل آب، برق ،تلفن ،گازوجاده شیراز –داریون و….. که هرچند نشان از اهمیت و پیگیری اعضا شورا دارد ولی به موضوعاتی همیشگی و تکراری برای کاربران  داریون نما تبدیل شده است.

از طرفی دایما سعی بر این بوده است که تمامی این موضوعات و مشکلات وحتی پیگیریهای اعضای شورا در سایت داریون نما بخوبی انعکاس یابد تا مردم فهیم شهر داریون از این مسایل بی اطلاع نباشند.


از این رو جلسه این هفته شورای اسلامی شهر داریون را از زاویه ای دیگر بررسی می کنیم:
طبق معمول هر چهارشنبه وقتی با ناصر شرفی رییس شورای شهر داریون تماس گرفتیم او هنوز از تشکیل یا عدم تشکیل جلسه این هفته شورا داریون مطمین نبود و قرار شد تا ساعت 16 خبر نهایی شرکت یا عدم شرکت اعضا شورا را اطلاع دهد.
بعد از تماس مجدد ساعت ۱۶از تشکیل جلسه شورا در دفتر شهرداری مطلع شدیم که این جلسه باز هم در غیاب روح اله افتخار و مهدی کشاورز برگزار شد.
نکته اینجاست که علیرغم فرستادن دعوتنامه به صورت رسمی وهمچنین پیامک وتماس تلفنی(بنا به گفته رییس شورای شهر داریون وشهردار داریون)چرا این دو عضو شورا در جلسات شرکت نمی کنند؟
وحتی این سوال دور ار ذهن نیست که چرا اعضایی که قصد ادامه فعالیت در شورا را ندارند به صورت رسمی استعفا نداده یا از همان اول چرا کاندیدای شورا شدند؟(هر چند در این جلسه زمزمه هایی از رییس شورای شهر داریون و حجت الاسلام هاشمی مبنی بر استعفای این دو عضو شورا شنیده شد ولی نه بطور کاملا جدی و قطعی)
با این تفاسیر و سکوت معنا دار اعضای حاضر و غایب شورای شهر داریون قضایایی احساس می شود و تصور می رود که منافع عمومی جای خود را به منفعت های شخصی داده و در اواخر دوره این شورامعلوم نیست نیت ها و قصد ها به چه سمت وسویی است؟
در این بین مردم خوب و فهیم داریون با چه استنادی و کدام عملکرد از اعضا شورا ،می توانند آنها را مورد قضاوت قرار دهند در حالی که پیرامون این اتفاقات و مسایل اخیر ودلیل غیبت های مکرر این دوعضوشورا هیچگونه صحبتی انجام نمی شود وحتی این اعضا غایب دراین جلسات شرکت هم نمی کنند و حرفهای خود را فقط با سکوت و غیبت باز گو می کنند…

متاسفانه این داستان تلخ همچنان ادامه دارد…

8 دیدگاه

 1. هر دم از این باغ بری می رسد/تازه تر از تازه تری می رسد… با تشکر از برادر بزرگوار،جناب آقای ظهرابی،نیمه های شب است و این داستان تلخ،خواب را از چشمانم ربوده است.به دلم وعده می دهم که:یک امشب را صبوری کرد باید/شب آبستن بود تا خود چه زاید…آخر:به صبر از بند گردد مرد،رسته/که صبر آمد کلید کار بسته…شاید،در نومیدی بسی امید و پایان شب سیه سپید باشد.پس دست دعا به سوی خالق یکتا دراز می کنم و دیدگان منتظر را به سایت داریون نما می دوزم،باشد که با درایت و اتفاق مسئولین،خبرهای بعدی،تلخی این داستان را جبران نموده و کام مردم داریون را شیرین نماید.زیرا:پراکندگی از نفاق خیزد و پیروزی از اتفاق…شب خوش.

 2. با سلام
  من پیشنهادی دارم
  داریون نما با این اعضای محترم که همواره غیبت دارند تماس بگیرد و دلیل غیبتشان را در سایت بزند تا همگان بدانند…

 3. باسلام
  خیلی جالبه !!
  اتفاقا چند روز پیش از یکی از اعضای شورای شهر شنیدم که برای رییس شورای شهر داریون درخواستی مبنی بر تشکیل جلسه فرستادیم ولی گفتند شورا زیر بار نرفته البته من باور نکردم اما قرار شد کپی درخواست را برایم بفرستد

  اگر واقعا حرف این اعضای شورای شهر صحت داشته باشد در اسرع وقت تصویر دعوتنامه ایی که برای رییس شورای شهر فرستاده را در معرض دید عموم قرار خواهیم داد.

 4. به نظرم طبق قانون کسانی که از حضور در شورا امتناع کرده ویا استعفا داده اند در دوره بعدی شوراها نمی توانند کاندید عضویت در شورا شوند

 5. تو صیه بنده به اعضا شورا اینه که دست از لجاجت بردارند و دراین چند ماه اینده ابرو داری کنند چرا که مردم اشتباه کردند وبه این اقایان رای دادند .چند روز پیش از یکی اعضا راجع به این موضوع سوال کردم در جواب گفت ساعت 9صبح تماس میگیرند میگویند ساعت 10 جلسه است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا